Хакери з Китаю атакували супутники США
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
30.10.11 19:17
There are no translations available.

Кібератака на супутникиКитайські хакери організували кібератаку на два урядових супутника США в 2007 і 2008 роках. Хакери проникли в систему управління cпутниками Landsat 7 та Terra (EOS AM-1) на наземній станції.
Про це йдеться в доповіді, підготовленій для конгресу США.
«Доступ до контролю за супутником давав атакуючим можливість пошкодити або знищити супутник. Атакуючі також могли заборонити, підробити або знизити якість сигналу супутника або здійснити будь-які інші маніпуляції», - цитує доповідь Guardian.
У жовтні 2007 року супутник Landsat 7 піддався атаці на 12 хвилин, а в червні 2008-го на дві хвилини вийшов з-під контролю супутник Terra. Через місяць, у липні 2008 року, нової атаці піддався Landsat 7 - хакери знову контролювали його протягом 12 хвилин. У жовтні 2008-го знову був атакований супутник Terra, вже на дев'ять хвилин.
У доповіді, яка розгляне комісія з економіки і безпеки в США та Китаї, наводяться дані американських військово-повітряних сил. Згідно з їх розслідування, китайський уряд міг спонсорувати хакерські атаки, намагаючись таким чином з'ясувати, наскільки вразливі системи управління супутниками США. Проте в доповіді не стверджується, що уряд Китаю мав до них безпосереднє відношення.
Атаки проводилися через комерційну супутникову станцію, розташовану на норвезькому Шпіцбергені. Це тільки одна з чотирьох станцій, за допомогою якої здійснюється контроль за Landsat 7, інші три розташовані на території США. НАСА використовує станцію на Шпіцбергені для передачі даних. Інших подробиць атаки в доповіді не наводиться.
Згідно з довідником про Landsat 7, наземний операційний центр може посилати дані про зміну орбіти і всіляких маневрах. Це означає, що хакери могли відправити на супутник помилкові дані, які привели б до неконтрольованого руху. У результаті супутник міг згоріти, а його уламки могли впасти в непередбачуваних районах Землі.
Китайський уряд не вперше обвинувачується в хакерських атаках, направлених проти західних компаній та інфраструктури, так само, як і в кібератаках на дисидентів і опозицію. У Китаї постійно відкидають ці звинувачення.
Проте в червні військові Китаю проголосили еру «інтернет-війн», заявивши, що кібератаки і протистояння в Мережі приходить на зміну ядерного стримування.
«У той час як ядерна війна була стратегією індустріального суспільства, то інтернет-війна стає продуктом інформаційного суспільства», - йшлося в статті викладачів Китайської академії військових наук Е Женг і Жао Баосін в China Youth Daily.
Програмна заява представників армії Китаю з'явилася через декілька днів після повідомлення в Wall Street Journal про спеціальну стратегію Пентагону, що передбачає відповідь військовою силою на хакерські атаки з-за кордону.
(Джерело RU: gazeta.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting