Розважаючи, Facebook знову шпигує за користувачами
Оценка пользователей: / 2
ПлохоОтлично 
02.10.11 06:19
There are no translations available.

Facebook знову шпигує Дані про те, що користувачі вважають за краще дивитися, слухати і читати, можуть збиратися в маркетингових цілях і навіть використовуватися в рекламі без згоди учасника мережі.
Нові можливості Facebook ставлять безпеку користувачів під загрозу, попереджають активісти руху за інтернет-безпеку.
Оголошена тиждень тому революція можливостей соцмережі Facebook призвела до нових побоювань з приводу безпеки персональних даних. Об'єднання з захисту користувачів схвильовані тим, як мережа збирається використовувати отримані з нових розважальних програм дані про те, що люблять читати і слухати користувачі, повідомляє The Financial Times.
Минулого тижня Facebook надала можливість не тільки повідомляти друзів про те, яку статтю ти читаєш, який фільм дивишся і яку музику слухаєш в даний момент, але читати, дивитися і слухати одночасно. Це стосується поки обмеженого кола сайтів-партнерів Facebook. Для відео це Netflix, для музики - Spotify і Deezer, для читання - Guardian або Washington Post.
Ця функція надає нові можливості для стеження за учасниками мережі на сторонніх сайтах, побоюються захисники прав користувачів. Особливу недовіру викликає механізм, який запускається після того, як користувач підтверджує, що готовий розповісти, що зараз дивиться чи слухає.
Facebook не став заперечувати, що збирає дані про дії своїх користувачів на сайтах партнерів в маркетингових цілях. Джерело в соцмережі заявив, що цим компанія і мала намір займатися.
«Наше завдання - надати доступ до цієї приголомшливої можливості всім 800 млн. наших користувачів, а не маркетологам», - йдеться в офіційній заяві Facebook. Мережа запевняє, що «вклала значні кошти» в нову систему, що надає «повний контроль» за безпекою. Нові можливості, пояснює Facebook, «працюють тільки після того, як користувач дасть згоду на це», система в цьому випадку «повідомляє, як будуть збиратися і використовуватися дані».
Це далеко не перший подібний скандал навколо Facebook. Засновник Wikileaks Джуліан Ассанж взагалі назвав мережу «машиною для шпигунства».
Рекламщики будуть використовувати нову опцію в своїх цілях точно так само, як вже наявні функції, побоюються захисники споживачів. Так, кнопка «like», що з'явилася в 2010 році, поступово стала на службу рекламникам як інструмент створення «спонсорованих історій» - найбільш поширеного виду реклами в мережі, в якому використовується ім'я та фото з профілю користувача.
Тепер для створення реклами особисту думку користувача можна не питати.
«Мається на увазі, що раз ти це дивишся або читаєш, то це тобі подобається, - пояснює виконавчий директор Центру електронної інформаційної безпеки у Вашингтоні Марк Ротенберг. - Тобто все, що Ви дивитеся, буде ними просуватися як уже вподобане. Це перетворює будь-яку вашу взаємодіюя з партнером соцмережі в схвалення. Це неправильно ».
«Якщо Ваші друзі бачать рекламу, зроблену на основі того, що Ви вирішили оприлюднити, це нормально, хоча, може, і дратує. Але якщо вони бачать рекламу, зроблену з використанням Вас, але без вашого відома, - це вже огидно », - каже активіст руху за інтернет-безпеку директор технічних проектів Electronic Frontier Foundation Пітер Екерслі.
Представники реклами не приховують, що революційні програми відкривають перед ними широкі горизонти.
«Подібні явища - благо для сучасних видів реклами, таких як« спонсоровані історії »: вони забезпечують прорив, - зізнається голова по роботі з соціальними медіа в лондонському рекламному агентстві Carat Бен Айерс. - Facebook просто повинен дуже чітко пояснити користувачам, як контролювати те, чим і з ким вони діляться»
(Джерело RU: gazeta.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting