Лівійським спецслужбам у стеженні допомагали іноземні фірми
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
01.09.11 19:11
There are no translations available.

Комп'ютерне стеження"Подібне шпигунство стало пріоритетним завданням для влади Лівії, коли в останні місяці розгорілася "арабська весна"- відзначає The Wall Street Journal.
На початку нинішнього року лівійські чиновники провели переговори з Amesys, а також Narus (підрозділом Boeing Co., яке виробляє програми для моніторингу інтернет-трафіку) і декількома іншими фірмами.
"Вивчалася можливість доповнити існуючі пристрої та програми для стеження надсучасними інтернет-фільтрами", - пише газета зі слів неназваних поінформованих джерел. Лівійський режим хотів застосовувати сучасні методи для контролю Skype і цензурування YouTube, а також зробити так, щоб лівійці не могли приховувати свої дії в Інтернеті, підключаючись через проксі-сервери. Переговори застопорилися через громадянську війну в Лівії."
"Південноафриканська VASTech SA Pty Ltd надала кошти для підслуховування і фіксування всіх міжнародних телефонних розмов.
Проте режим Каддафі усвідомлював небезпеку громадської активності в Інтернеті. У шпигунському центрі в Тріполі використовувалася система Eagle, яка, якщо вірити рекламним плакатам, "аналізує і зберігає всю переписку з відстежуваного посилання". Виробник системи Amesys стверджує, що вона може помічати листи з Hotmail, Yahoo і Gmail, "бачити" розмови в чатах по MSN і AIM. Відстежуючі можуть запитувати всю базу даних по інтернет-трафіку в реальному часі, здійснюючи пошук за ключовими словами, електронними адресами або назвою прикріплених файлів.
Журналісти також побачили архів з досьє на лівійських інтернет-користувачів, які перебували "під ковпаком". Їм попалися досьє, в тому числі, на двох борців з режимом Каддафі - один з Лівії, інший з Великобританії - відомих із-за своїх опозиційних сайтів. Лівійські спецслужби відстежували їх переписку електронною поштою.
"Комп'ютерним стеженням спецслужби займалися тільки на першому поверсі будівлі. В глибині лабіринту - в'язниця без вікон, де стіни облицьовані тьмяним гранітом і пахнуть цвіллю", - говориться в статті.
В іншому будинку співробітники спецслужб Каддафі перехоплювали приблизно 30-40 млн хвилин телефонних розмов в місяць і зберігали їх в архівах багато років, кажуть поінформовані джерела. Там використовувалися технології VASTech.
"Подібні технічні можливості допомагали лівійському режиму сіяти страх, коли в країні розгорілася громадянська війна", - пише газета. У перший час акції протесту організовувалися через Skype, що вважався безпечнішим чатів, але все одно активісти боялися стеження."
Якщо це могли зробити в Лівії, то що роблять в інших країнах?
(Джерело RU: aleks-denisof.livejournal.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting