10 мобільних афер: як дурять по SMS
Оценка пользователей: / 3
ПлохоОтлично 
01.09.11 18:52
There are no translations available.

SMS-шахрайствоПерш ніж зв'язуватися з «халявою», ми передзвонили в прес-служби провідних операторів мобзв’язку.
«Ніколи не робіть цього, якщо не хочете втратити свої кровні, - застеріг нас співробітник компанії «Київстар» Сергій Товстенко-Забєлін. - До нас в колл-центр практично щодня дзвонять абоненти з проханням роз'яснити, що це за «акція». Але ніяких акцій наша компанія не проводить. Що стосується прохання повідомити комусь телефоном 14-значний код поповнення рахунку, то попередження не робити цього в жодному разі, поки не використана скретч-картка, що написано на ній самій. Тому компанія відповідальності не несе і гроші не повертає. А повідомлені нам абонентами номери телефонів, на які пропонують передзвонити і перерахувати гроші або назвати зателефонувавшій з них людині код поповнення, наша служба безпеки перевіряє. Якщо інформація підтверджується, ми їх блокуємо. Останнім часом кількість таких скарг збільшилася. Але ми нічого не можемо зробити, ловити шахраїв повинна міліція».
Керівник прес-служби оператора мобзв’язку МТС Владислав Войтович також повідомив, що жодних акцій з виграшем призів вони не проводять.
Заступник начальника департаменту по зв'язках з громадськістю та ЗМІ МВС Геннадій Гребньов каже, що до них з заявами звертаються нечасто. «Нанесений збиток невеликий. Та й розкрити такі справи дуже складно. Зловмисники - хороші психологи, вміють грати на найпростіших почуттях людини. Це, зокрема такі, як жадібність - Ви щось виграли чи можете отримати безкоштовно, так і жалість - допоможіть хворій дитині, дозвольте подзвонити бабусі, переведіть або поверніть помилково надіслані кошти і т. д.» - говорить він.
10 способів відбирання грошей по мобільному
Шахраї тиснуть на всі людські риси: від жадібності (Ви виграли) до жалю (допоможіть хворій дитині)
1. ОТРИМАЙТЕ ВДВІЧІ БІЛЬШЕ
  • Приходить SMS: «Сервер мобільного оператора Х. Перекажіть гроші на номер 8-ХХХ-ХХХ-ХХ-ХХ і отримаєте вдвічі більше» Підсумок: Ви втрачаєте переведеної суми.
2. ЖИТТЯ БЕЗ СПАМУ!
  • Приходить SMS з пропозицією нібито відписатися від рекламної SMS-розсилки, відправивши «безкоштовне» SMS на короткий номер і перейшовши за отриманим посиланням. З рахунку знімається $3-5
3. ШОК
  • SMS, що близькі або друзі абонента потрапили в біду, щоб їх виручити, треба перерахувати картками експрес-оплати мобзв’язку велику суму на певний номер.
4. ВРЯТУЙТЕ ДИТИНУ
  • SMS з проханням знайти рідкісну групу крові для порятунку дитини і номером телефону. Зателефонувавши, втрачаєте 20-30 грн.
5. ЗБІЙ МЕРЕЖІ
  • Абоненту повідомляють, що через збій в мережі його телефон заблокують. Щоб цього уникнути, треба перереєструвати SIM-карту, набравши *150*[050 ххх хх хх]*[200]# виклик. Підсумок: всі Ваші гроші знімуть з рахунку.
6. ДЗВІНОК МАМІ
  • На вулиці Вас просять дати зателефонувати хворій мамі, посилаючись на акумулятор, що сів. Через хвилину телефон повертають, але гроші з рахунку йдуть «наліво».
7. ПРОПОЗИЦІЯ РОБОТИ
  • Приходить SMS з пропозицією отримання інформації про високооплачувану роботу, для чого треба відправити SMS або зателефонувати на короткий номер. З рахунку зникає 30 грн.
8. ВИЙШЛИ МЕНІ ГРОШЕЙ!
  • Приходить SMS: «Не можу додзвонитися, немає грошей, перешли 5 гривень».
9. ПОВЕРНІТЬ ГРОШІ!
  • Приходить 2 SMS: перше - про те, що хтось перевів на Ваш рахунок 10-15 грн, і друге - що це помилка, і Вас просять повернути гроші назад .. Природно, грошей на рахунку абонента не додалося, а жаліслива SMS - шахрайство.
10. ВІТАЄМО! ВИ ВИГРАЛИ!
  • Шахраї представляються діджеями радіостанцій або операторами колл-центру і поздоровляють з виграшем призу. Щоб його отримати, треба купити картку поповнення рахунку на 200-400 грн. і повідомити код активації.
(Джерело RU: job.ukr.net)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting