Інтернет загрожує анонімності приватного життя людей
Оценка пользователей: / 2
ПлохоОтлично 
08.08.11 11:05
There are no translations available.

Ідентифікація користувачівУявіть собі ситуацію: ви йдете по вулиці, а крокуючий поруч незнайомець може дізнатися Ваше ім'я, дату народження, номер телефону, коло спілкування, адресу блогу та інші конфіденційні відомості про Вас.
Для цього йому достатньо сфотографувати Ваше обличчя і провести пошук в Інтернеті. Подібне цілком може статися в найближчому майбутньому, вважає Алессандро Акусто (Alessandro Acquisti), доцент кафедри інформаційних технологій в університетському коледжі імені Карнегі Меллон. Виступаючи на конференції Black Hat, Акусто продемонстрував, як легко сторонні люди можуть ідентифікувати користувачів і дізнатися докладну інформацію про них із загальнодоступних фотографій профілів, розміщених на таких сайтах як Facebook і LinkedIn.
Алессандро Акусто провів серію експериментів, в яких він застосовував загальнодоступні методи розпізнавання осіб публічно доступних зображень профілів користувачів в соціальній мережі Facebook. Так, в одному з експериментів, Акусто і його команда дослідників спробувала з'ясувати справжні імена людей, які розмістили свої фотографії під псевдонімами на сайті знайомств. Для цього вони використовували пошукову систему і невелику програмку, яка автоматично витягла близько 275 тисяч загальнодоступних зображень профілів користувачів Facebook в цьому місті. Потім вони провели таку ж операцію з фотографіями людей в анкетах, які були розміщені на сайті знайомств.
Акусто використовував інструмент розпізнавання осіб під назвою Pittsburgh Pattern Recognition (PittPatt), щоб виявити збіги зображень з сайту знайомств і фотографій профілів в Facebook. У загальній складності близько 5800 користувачів сайту знайомств мали профілі в Facebook. З них більше 4900 були однозначно ідентифіковані. Хоча для знайомства користувачі сайту знайомств і використовували для анонімності вигадані імена, проте їх реальні імена були виявлені шляхом зіставлення їх фотографій з профілем в Facebook.
Таким чином, проведений експеримент показав, що розміщені в Інтернеті фотографії користувачів можуть бути легко використані для їх ідентифікації, а згодом інформацію про користувачів можна поповнити даними з онлайнових і офлайнових джерел. "Ваше особа є сполучною ланкою між Вашою реальною особою і Вашої особистістю в мережі", стверджує доцент Акусто.
Навіть люди, які не мають профілю в соціальних мережах не мають імунітету. Наприклад, функція 'міток' зображень в facebook дозволяє ідентифікувати таких людей без їхньої участі. Як не дивно, більшість людей готові вкладати в Інтернет дуже багато особистої інформації, наявність якої лише спрощує зловмисникам спроби вторгнення в приватне життя користувачів.
«Подальше поліпшення технології розпізнавання осіб і зростаюче велика кількість особистої інформації в Інтернеті зроблять проблему недоторканності приватного життя ще гострішою», вважає Акусто. "Безсумнівно, що сучасні технології кидають виклик нашим очікуванням анонімності в цифровому і фізичному світі".
(Джерело RU: oszone.net)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting