Google почав прикидатися антивірусом
Оценка пользователей: / 2
ПлохоОтлично 
20.07.11 19:29
There are no translations available.

Попередження від googleGoogle перший серед пошукачів став попереджати користувачів про те, що їхній комп'ютер може бути інфікований.
Для цього він використовує дані про шлях трафіку, який приходить на його власні сервери.
Пошуковий сервер Google почав видавати користувачам попередження про те, що їхній комп'ютер може бути заражений вірусом. Нова функція, що виникла на додаток до повідомлень про інфіковані сайти, допоможе забезпечити безпечну роботу в Інтернеті, вважають в компанії.
Принцип дії системи заснований на аналізі маршруту, яким здійснюється передача даних з комп'ютера на сервери Google. І якщо цей маршрут викликає підозри, Google б'є тривогу. «Деякі види шкідливого ПЗ змінюють налаштування комп'ютера таким чином, щоб він пропускав весь мережевий трафік або яку-небудь його частина через проксі-сервер, що належить зловмисникам, - пояснили в компанії. - Так, коли Ви відправляєте в Google будь-якої запит, його отримує проксі-сервер і потім перенаправляє на справжні сервери Google, щоб отримати результати пошуку. Коли наші системи визначають, що той або інший запит прийшов від такого проксі-сервера, з'являється попередження про шкідливі програми».
Отримавши попередження, користувач може звернутися до статті про те, як знайти і знешкодити вірус. Зокрема, компанія радить встановити антивірус, якщо його немає, або оновити антивірусні бази і потім просканувати комп'ютер. Сама Google не пропонує користувачам антивірусних продуктів, просто інформуючи їх про можливе зараження.
За словами фахівця Google у сфері інформаційної безпеки Деміана Менщера (Damian Menscher), підозрілий трафік був виявлений в їх власному дата-центрі при черговому плановому обслуговуванні, і на його основі тепер і створюються попередження. Тобто, говорить Менщер, самі користувальницькі системи не скануються. У Google додали, що новий сервіс Google здатний розпізнавати велику різноманітність шкідливих програм, що заражають комп'ютер з операційною системою Windows.
Google стала першою великою інтернет-компанією, яка почала попереджати про можливе інфікування клієнтських систем, зазначає TechCrunch. Проте в ній поки не прийняли рішення, чи буде нова функція працювати регулярно чи тільки в рамках даного інциденту, повідомляє ресурс Search Engine Land, зв'язавшись з представниками компанії. «Ми просто виявили на наших серверах підозрілий трафік і, так як прагнемо зробити веб-серфінг безпечним, поспішили попередити про це наших користувачів», - заявили представники.
(Джерело RU: internet.cnews.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting