ФСБ підключається до Skype і Google.
Оценка пользователей: / 2
ПлохоОтлично 
08.07.11 17:10
There are no translations available.

Співпраця Skype з ФСБSkype згоден на співпрацю з Федеральною службою безпеки. Інтернет-сервіс, який вважається захищеним від прослуховування, готовий поділитися частиною інформації про своїх користувачів.
Суперечка про законність роботи Skype в Росії поза контролем ФСБ тривав більше року.
Компанія Skype може частково розкрити дані своїх користувачів за запитом ФСБ, підтвердив представник прес-служби Skype в Росії Арсеній Расторгуєв. «Якісь може, якісь ні», - додав Расторгуєв, відмовившись розповісти подробиці. Раніше в четвер директор Федеральної служби безпеки Олександр Бортников заявив, що у ФСБ будуть «робочі контакти» з Google, Skype і «іншими представниками інтернет-співтовариства».
Контакт із стільниковими операторами, які працюють на території Росії, є, додав він. Спецслужба має право і повинна мати доступ до кодів і шифрів мереж стільникових операторів, «для того щоб контролювати з урахуванням виникаючих даних можливі протиправні дії конкретних осіб», стверджував Бортников. Співпраця Skype c правоохоронними органами буде, наскільки це технічно і юридично можливо, заявив Расторгуєв. «Повинна бути правильна юридична процедура, а не просто телефонний дзвінок з проханням:«А дайте-но нам». І це повинно укладатися в те, що Skype технічно може зробити », - розповів Расторгуєв.
Спецслужбам США за рішенням суду відкриті персональні дані абонентів стільникового зв'язку та зареєстрованих користувачів інтернет-ресурсів - імена, телефони, адреси електронної пошти, номери кредиток. За окремим запитом спецслужб США (за наявності судового рішення) інтернет-сервіси можуть встановлювати постійне спостереження за користувачем, що витікає із закритих інструкцій Skype, PayPal і Microsoft, опублікованих у базі даних Cryptome.
Але на практиці інтернет-компанії намагаються приховати дані клієнтів від спецслужб. «Роки два тому мін'юст США зажадав у пошукових систем Google, Yahoo! і Microsoft IP-адреси людей, які робили запити, Google визнав цю вимогу неправомірним. Міністерство юстиції дуже образилося і подало на Google до суду. Рішення судді було таке: віддати вибірково 10000 IP-адрес без останніх трьох цифр », - розповідав у травні в інтерв'ю генеральний директор Google Росія Володимир Долгов. ФСБ давно турбує діяльність на території Росії Skype, а також поштових програм Gmail і Hotmail. Ці сервіси шифрують інтернет-трафік за допомогою закордонних криптографічних засобів.
У квітні начальник центру захисту інформації та спецзв'язку ФСБ Олександр Андреєчкін пропонував заборонити ці програми, бо їх «безконтрольне використання» може призвести до «масштабної загрози безпеці Росії». У травні корпорація Microsoft домовилася про купівлю Skype за $8,5 млрд. І на початку червня президент Microsoft в Росії Микола Прянишников висловив бажання передати російським спецслужбам вихідні коди Skyре, що містять алгоритми шифрування.
 «Загальний підхід Microsoft в Росії - співробітництво і партнерство з державою», - пояснював він. Угода про купівлю Skype не закрита, тому незрозуміло, чи відноситься прийняття рішень про передачу вихідних кодів Skype до повноважень Миколи Прянишникова, каже представник Skype. Але сервіс використовує «стандартні алгоритми шифрування», ключі до якого генеруються на комп'ютері користувача, додав Расторгуєв. Прес-служба Microsoft в четвер відмовилася від коментарів.
ФСБ хотіли б отримати технології шифрування, щоб мати доступ і контролювати ці інтернет-сервіси, говорить директор зі стратегічного розвитку «СКБ Контур» Петро Діденко. Коли два користувачі відкривають інтернет-браузер і заходять в поштовий сервіс Gmail, то вони передають інформацію по зашифрованому з'єднанню, але ФСБ не знають від нього ключа. А за законом, якщо в Росії щось шифрується, то ФСБ та інші спецслужби повинні мати можливість дешифрувати ці дані за бажанням, пояснює він.
«ФСБ хотіла б прочитати лист у процесі передачі», - розповів Діденко. Якщо Google отримує офіційні запити від іноземних правоохоронних органів, то відповідно до договору про взаємну правову допомогу американська компанія Google Inc. надає запитувану інформацію, розповіли в прес-службі компанії. На сайті Google Transparency report даних про звернення від російських спецслужб немає, подробиці в прес-службі Google не повідомили.
У Росії порядок роботи стільникових операторів з ФСБ описаний в законах «Про зв'язок» та «Про оперативно-розшукову діяльність». Співпраця зі спецслужбами в рамках СОРЗ (Система оперативно-розшукових заходів) - одна з умов видачі ліцензії на надання послуг зв'язку. Саме небажання підключитися до СОРЗ в 2007 році затримувало вихід на російський ринок смартфона Blackberry з зарубіжними криптозасобами, розповідали експерти.
«Якщо подивитися керівні документи з телематики, з'ясуємо, що Skype передає дані з метою передачі голосової інформації. Skype дуже схожий на оператора зв'язку, проте СОРЗ з ФСБ Skype не підписував », - каже Діденко. Технічно Skype і Google можуть надати можливість ФСБ «слухати все, що до вас приходить з території Російської Федерації», але в цьому випадку мова буде йти про соціальну перлюстрацію, вказує Діденко. За його словами, в цьому немає «нічого страшного»: російські інтернет-оператори з 1993 року працюють в рамках системи оперативно-розшукових заходів в Інтернеті (СОРЗ-2). «Усіх нас слухають, і світ не перевернувся», - резюмував Петро Діденко.
(Джерело RU: forum.xaknet.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting