SpiderOak - захищене хмарне сховище даних
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
20.01.13 17:50
There are no translations available.

Сьогодні існують десятки безкоштовних і платних сервісів, які надають місце для зберігання даних. Серед них особливо відомі: DropBox, Google Drive, Microsoft SkyDrive, iCloud.
Найчастіше ці сервіси дають можливість не тільки зберігати дані, але і мають розширений функціонал, який дозволяє редагувати файли всередині хмари, контролювати зміну файлів, давати загальний доступ до файлів і т. д.
Однак, в багатьох сервісах не вказано наскільки добре захищені Ваші дані. В наш час інформація коштує грошей, і найчастіше - чималих.
У цій статті буде розказано про сервіс, який позиціонує себе як найбільш захищене хмарне сховище даних. Зустрічайте - SpiderOak
Безпека та синхронізація
У SpiderOak, як в захищеному хмарному сховище даних використовується комбінування 2048 біт RSA з 256 біт AES. Ключі зовнішнього рівня зберігаються не у відкритому, а в зашифрованому 256 бітним AES-ключем, який був виведений алгоритмом PBKDF2, використовуючи 16384 цикли і 32 байт випадкової інформації. Даний метод запобігає злому пароля методом брутфорс. Без пароля дані, що знаходяться на сервері, прочитати неможливо.
Для економії місця в історії зміни файлів використовується метод дельта - кодування, при якому записуються тільки ті частини файлу, які були змінені
Знайомство
Головна сторінка проекту захищеного хмарного сховища не проти гучних слів, що не применшують його переваг.
На головній сторінці можна прочитати наступні слова: «Наша політика конфіденційності «Нульове знання» гарантує, що ми ніколи не зможемо побачити Ваші дані. Ні наші співробітники. Ні уряд. Ніхто ...»
Також сказано: «ВОНИ (інші файлові сховища) можуть бачити ВСІ Ваші дані. Ми бачимо НУЛЬ»
Сайт одразу пропонує зареєструватися, що займає менше хвилини. Після того, як всі поля заповнені, почнеться завантаження клієнта SpiderOak.
Установка проста і зрозуміла. Після установки програма запропонує перезавантажити комп'ютер.
Після перезавантаження запускаємо SpiderOak. Вводимо логін, пароль. Є можливість зайти в програму, використовуючи проксі, що також підвищує анонімність та безпеку. Далі, програма просить ввести ім'я комп'ютера, на якому вона запущена.
Початок роботи
При першому запуску програма пропонує зробити резервне копіювання робочого столу, документів, фільмів, музики і картинок зі стандартними шляхами.
У вікні програми видно декілька вкладок: STATUS, BACK UP, VIEW, SYNC, SHARE. Розглянемо кожну з них:
STATUS
На цій вкладці в підвкладці Overview можна спостерігати за станом резервного копіювання, синхронізації або роздачі даних.
Кожну з цих функцій можна налаштувати на певний час роботи, натиснувши на кнопку Сhange (змінити).
Також в цій вкладці є такі підвкладки, як:

- Queue (черга) - показана чергу файлів, які очікують виконання дій,

- Actions (Дії) - відображення подій, які виконуються у Вашому акаунті,

- Log - журнал,

- Stats - статистика.

BACK UP
Вкладка дозволяє вибрати теки і файли, для яких буде виконуватися резервне копіювання. При натисканні на кнопку Advanced можна вибрати шляхи, відмінні від стандартних.
VIEW
У цій вкладці можна переглядати дерево даних, завантажених в SpiderOak, а так само завантажувати файли використовуючи менеджер завантажень.
SYNC
Виберіть дві папки, які Dи хочете синхронізувати. Можна створити кілька правил для синхронізації.
SHARE
Дуже цікава і корисна функція SpiderOak, якщо Ви хочете поділитися деякими своїми файлами. Просто виберіть файли і введіть назву, яка буде в URL. Програма сама згенерує адресу, яка буде виглядати наступним чином: https://spideroak.com/browse/share/загальне_ім’я_вашої_шари/ім’я_для  конкретного_правила.
Ви можете створити кілька правил, додаючи різні папки, так що різним людям може бути даний доступ до різних файлів.
Висновок
Жодне захищене хмарне сховище не може дати 100% гарантію безпеки і захищеності. Не дарма співробітникам компанії IBM заборонено використовувати хмарні сховища для корпоративних цілей. Але можна постаратися звести ризик до мінімуму, використовуючи такі безпечні хмарні сховища, як SpiderOak.
Автор Андрій Мацай, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting