Як зашифрувати пошту і дані
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
15.01.13 22:25
There are no translations available.

Сьогодні питання безпеки у мережі є дуже актуальним. Тому, якщо Ви бажаєте захистити свої особисті файли та пошту і унеможливити витік цінної інформації, то ця стаття саме для Вас.
Під шифруванням розуміють процес криптографічного перетворення даних, в результаті якого об’єкт шифрування буде мати вигляд криптограми, абсолютно незрозумілої для сторонніх осіб. Цей процес підпорядковується певному алгоритму, який в свою чергу, використовує ключ для зашифровування. Щоб запустити зворотній процес, тобто розшифрувати данні, також потрібно мати ключ. Саме в кількості таких ключів полягає найсуттєвіша різниця між використовуваними  методами шифрування.
В одноключових методах застосовується один-єдиний секретний ключ для зашифровування і розшифровування даних. Двохключові методи шифрування використовують два ключі, один з яких тільки для зашифровування - відкритий, а інший, відповідно, тільки для розшифровування - секретний. Також існують безключові алгоритми, які в процесі криптографічних перетворень не використовують ключі.
На сьогодні алгоритмів шифрування пошти та даних існує досить багато. До речі, сам алгоритм не є секретною інформацією, а навпаки, широко доступний. Найбільш популярні - симетричні алгоритми, такі як DES, Triple DES, Rijndael, Skipjack, RC4, IDEA, AES, Twofish2 та інші.
Крім надійного захисту, необхідно враховувати і швидкість вибраного алгоритму шифрування:
Давайте коротко розглянемо основні критерії симетричного алгоритму шифрування.
Спочатку користувачі встановлюють необхідне програмне забезпечення, яке дозволяє зашифровувати та розшифровувати дані, а також згенерувати секретні ключі. Далі запускається генерація секретного ключа шифрування та його розповсюдження між учасниками обміну інформацією. Після того, як всі сторони отримали ключ, відправник спокійно може зашифрувати необхідну йому інформацію, використовуючи цей самий ключ та переслати її адресату.  А той, в свою чергу, розшифровує отриману інформацію, використовуючи аналогічний ключ шифрування.
Нижче наведені декілька програм для шифрування, які допоможуть Вам захистити свої особисті дані та електронну пошту.
PGP Personal Desktop – програма, що шифрує пошту, ставить електронний цифровий підпис (підтвердження особи), створює та керує PGP-ключами,а також шифрує диски, папки, файли та резервні копії. Має додаткову, не менш корисну функцію, шифрування ICQ. PGP Personal Desktop дозволяє видаляти файли таким чином, що жодна програма буде не в змозі їх відновити. Ця програма використовує як відкриті так і секретні ключі. Шифрування забезпечують такі алгоритми, як AES, TripleDES, CAST, IDEA та Twofish2.
DriveCrypt – потужна криптографічна програма, яка створює підставну (фальшиву) операційну систему. Також, з її допомогою можливе шифрування змінних носіїв інформації (окрім CD та DVD), цілих дисків та розділів, приховування всього вмісту та операційної системи включно. Програма пропонує створити аварійний диск, який у випадку різного роду збою відновить роботу комп’ютера. Цікаво те, що для зберігання ключів можна використовувати не тільки файли,а й  малюнки або mp3. Програма використовує алгоритм шифрування AES.
Crypt4Free – це програма для захисту текстових повідомлень та файлів на будь-яких носіях. Такий захист забезпечують алгоритми Blowfish та DESX. Під час шифрування можливе запаковування файлів у ZIP-архіви. Коли файл буде успішно зашифрований, його оригінал видаляється без будь-якої можливості відновлення.
Crypt CD – проста у використанні і дуже ефективна криптографічна програма, яка захищає дані на CD та DVD дисках. Працює на таких алгоритмах шифрування, як XOR, Flow Fish, PGP, 2 Fish, Scramble.
Remora USB Disk Guard – програма, що з легкістю шифрує файли на USB-носіях. Також дуже зручна у використанні. Застосовує 128-бітне шифрування.
BestCrypt – ще один сучасній софт з досить великим переліком функцій, основною з яких є створення віртуального зашифрованого диску, що називається контейнером. З ним можна проводити ті ж самі операції, як і зі звичайним жорстким диском (розміщати файли, редагувати, встановлювати різноманітні програми, перемішувати диск на інші комп’ютери і т.д.). Все це забезпечується за допомогою алгоритмів шифрування AES, Blowfish, Twofish, CAST, RC6, Serpent та ГОСТ 28147-89.
Exlade Cryptic Disk – програма, яка забезпечує надійний захист для будь-яких даних. Використовує такі алгоритми шифрування, як AES/Rijndael, Serpent, Twofish, Blowfish, CAST6. Однією з особливостей, яка виділяє цю програму серед інших, є функція каскадного шифрування, тобто можливість шифрувати дані декількома алгоритмами послідовно. Короткий відеоогляд даної програми:
Автор Катерина Камінчук, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting