Соціальні мережі - Інтернет і пошуковики всередині себе
Оценка пользователей: / 2
ПлохоОтлично 
22.07.10 10:21
There are no translations available.

Соціальні мережі будують Інтернет всередині себе і відбирають хліб у пошукачів на сотні мільйонів доларів
Проект VKontakte.RU, як і інші соціальні мережі світу і Рунета, стає все більш закритим від зовнішнього кібер-світу власне створюючи мікро-інтернет всередині себе. Це виражається в ряді заходів. Наприклад, при спробі переходу за зовнішнім посиланням з Vkontakte.RU проект повідомляє про те, що вихід за межі соціальної мережі небезпечний і здійснюється на страх і ризик користувача заразитися вірусами і завдати іншої шкоди комп'ютеру. «Якщо Ви не хочете ризикувати безпекою Вашого облікового запису та комп'ютера, натисніть скасування», - резюмується в попереджувальному повідомленні при спробі переходу за зовнішнім посиланнюм навіть на великі та поважні сайти. За статистикою 80% користувачів вважають за краще не ризикувати і залишаються всередині соцмережі!
На думку експертів з інтернет-реклами та просування в соціальних мережах, спроба заборони на перехід із зовнішніх посиланнях Vkontakte.RU відображає тенденції взяти під контроль рекламні потоки. «Схвалюють тільки ті переходи, які ведуть з банерів, розміщених власниками і керуючими компаніями соціальних мереж, що приносить чималі гроші від рекламодавців, - відзначає Георгій Кужим, генеральний директор агентства з просування в Інтернет і соціальних мережах «Медіасфера» (http:// www.media-sfera.com). - Є за що боротися, так як в 2010 році відбулася маленька революція: кількість відвідувачів комерційних сайтів, що прийшли за посиланням з соціальних мереж, перевищило число інтернет-користувачів, що прийшли з пошукових систем. І вже через 5-10 років до 80% відвідувачів будуть переходити з соціальних мереж в обхід традиційних пошуковиків, і у власників цих мереж є інтерес конвертувати ці пересування користувачів в реальні мільйонні рекламні засоби», - прогнозує експерт «Медіасфери».
Благо всередині
Вже сьогодні всередині Vkontakte.RU є майже все, що дозволяє користувачам не виходити за межі соціальної мережі: спілкування (з друзями і в групах за інтересами), розваги (музика, відео, ігри), інформація (газети, журнали, телеканали, радіостанції) , а також величезна кількість інтернет-магазинів, які вже сьогодні приносять своїм власникам значущі кошти.
Пошуковики щастя соціальної мережі
Щоб користувачам було зручніше знаходити інформацію в соціальних мережах, і відмовитися від послуг традиційних пошуковиків, соціальні мережі самі запускають пошуковики, які шукають суворо всередині мережі, ігноруючи контакт, який знаходиться поза неї.
Так в кінці червня 2010 мережа Facebook запустила власну систему інтернет-пошуку, засновану на протоколі Open Graph. Щоб отримати в цьому пошуковику переважну позицію, сторінку, яка сподобалася, повинні відзначити користувачі. Власникам сайтів доведеться попотіти над тим, як змусити Facebook-завсідників себе поважати. А зробити це хочеться, бо вже сьогодні мережею користуються не менше 400 млн осіб.
Є маса варіантів заробітку мільйонів доларів і просування товарів через групи в соціальних мережах і через створення спеціальних програм, через блоги і форуми.
Злови удачу за кордоном
Наприклад, Vkontakte.RU існує додаток «Trip Hunter», яке дозволяє здійснювати онлайн пошук по найдешевшим турах, які доступні на даний момент з вильотом з будь-якого міста Росії. Таким чином, продажі турів стають практично моментальними, а потік продаж відповідно величезним. Наприклад, Єгипет за 240 доларів США «відлітає» за 10 хвилин максимум. Про фінансовий оборот компанії, що володіє додатком, не повідомляється.
Стань фермером
Популярна в соціальних мережах гра «Щасливий фермер» зібрала за рік в Росії рекордні 20 млн. доларів, близько половини цього прибутку залишається власникам мережі «В контакті».
Віртуальну ферму запустили у квітні 2009 року. Своєю популярністю гра зобов'язана, перш за все, умовою, яку поставила перед користувачами компанія I-Jet. Для того щоб почати гру кожен юзер повинен був запросити до неї трьох друзів. Таким чином, вже за перші два тижні «ферма» набрала 1 мільйон осіб. Про це пресі розповів сам Олексій Костарев, засновник I-Jet, що володіє ліцензією на гру.
Є безліч інших прикладів.
Піар телефонів
Фірма Nokia, виробник телефонів, проводить первинні компанії з просуванню через соціальні мережі, надаючи трубки популярним блогерам і лідерам груп в обмін на позитивні відгуки про товар в їх персональних блогах.
Просування фільмів і содової
Columbia Pictures просуває через соціальні мережі свої фільми, які виходять у прокат.
Активні рекламні кампанії в соціальних мережах і блогах проводять виробники всесвітньо відомої содової.
Щоб досягти серйозних результатів у просуванні товарів і заробітку на віртуальних послугах, інтернет-агентства, що займаються просуванням, створюють і розкручують групи «ВКонтакте» і в «Однокласниках», розробляють програми, працюють по всіх можливих каналах з репутацією і протидіють природним потокам негативної інформації і чорному піару. В арсеналі агентств, як правило, сотні лояльних авторитетних блогерів, мережа «прокачаних» агентів на форумах і в громадах, топові персонажі на новинних соціальних мережах News2, SMI2, Habrahabr, бази із сотень лояльних адміністраторів найбільших груп Vkontakte.RU, тисячі популярних блогерів у системах Twitter і Livejournal.
Соціальні мережі відбирають у людей все більше часу, замінюючи їм традиційне спілкування.
До 2010 року в соціальних мережах Рунета вже зареєстровано більше 100 млн. віртуальних особистостей.
Армія користувачів соціальних мереж зростає щодня більш ніж на 200 тис. осіб. І рекламодавці вже думають, як забезпечити конверсію інтересів людей у фінансовий прибуток. Щороку все більше і більше росте частка інтернет-реклами по відношенню до інших рекламоносіїв. І перші позиції в інтернет-рекламі впевнено заробляють соціальні мережі.
Тільки в США витрати на рекламу в соціальних мережах вже перевалили планку в 300 млн. доларів.
Лідерами за кількістю російськомовних користувачів є «Однокласники» (68%), «ВКонтакте» (65%) і «Мій мир» (54%).
За даними компанії Retrevo, 48% користувачів соціальних мереж настільки залежать від Facebook, Twitter і подібних до них сервісів, що насамперед після пробудження перевіряють свої акаунти. Як повідомляє Computerworld, майже половина респондентів час від часу перевіряє наявність нових повідомлень навіть вночі.
(Джерело RU: openmarket.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting