Соціальні мережі для просування бренду
Оценка пользователей: / 3
ПлохоОтлично 
05.07.10 21:31
There are no translations available.

Питання: Ольга Разумовська, Колумбійський університет, Вища школа журналістики, спеціально для газети The Moscow Times.
Відповіді: Вадим Чернець, лабораторія сарафанне радіо www.SarafannoeRadio.org
- Наскільки великий в Росії і в Москві зокрема інтерес до використання соціальних мереж для просування бренду та/або продукту тієї або іншої компанії? Коли цей інтерес почав виявлятися в Росії? Чи пов'язано це якось із кризою?
Інтерес до використання соціальних мереж для просування брендів і продуктів у Росії і в Москві, є, і він постійно зростає.
Причинами цього є
  1. Приклади передових західних компаній, з кожним роком збільшують  бюджет на просування через соціальні мережі.
  2. Велика кількість учасників соціальних мереж.
  3. Популярність соціальних мереж, яка обійшла всі ресурси, і  конкуруюча тільки з пошукачами.
  4. Зниження активності користувачів на традиційних ресурсах.
Інтерес комерційних структур до соціальних мереж в Росії почав з'являтися у першій половині 2008 року.
Інтерес до соціальних мереж безпосередньо не пов'язаний з кризою. З кризою пов'язаний інтерес до Інтернет-маркетингу в цілому, з кількох причин. Зниження рекламних бюджетів, порівняно недорога реклама в Інтернеті і можливість точно відстежити її ефективність.
- Наскільки ефективніше PR та маркетинг, які виконуються за допомогою нових медіа, традиційних методів і технологій маркетингу та зв'язків з громадськістю? Чи існує якась залежність між розміром компанії, її репутацією і ефективністю інструментів соц. медіа? У чому головна перевага соц. мереж при просуванні компанії і/або продукту.
У нових видів реклами завжди є перевага, потім що споживач звичайно зупиняється і звертає увагу на нові і дивують види реклами. На старі ж майже не звертає уваги, через ефект звикання і неповаги до реклами, як такої.
Найуспішніша реклама в соціальних мережах, це реклама, органічно вписана в сценарій процесів і інтегрована в спілкування, інтерфейс і гри.
Є залежність між розміром компанії, її репутацією і ефективністю інструментів у соціальних медіа. Впізнаваний бренд завжди легше просуватися, і не тільки в соціальних мережах, як легше підтримувати літак у повітрі, ніж злітати, і як заробити мільйон десятий легше, ніж перший.
Також відомі бренди отримують більше віддачі від реклами в соціальних мережах, ніж невеликі компанії, тому що, на сьогодні, соціальні мережі частіше використовуються для pr і брендінда, ніж для стимулювання збуту.
Головна перевага соціальних мереж при просуванні компанії або продукту - у великій кількості аудиторії, і в тому, що більша її частина прийшла в Інтернет недавно, і прийшла в Інтернет через соціальну мережу, і ще не втратила лояльності до Інтернет рекламі.
- Яке число російських компаній, що використовують соц. медіа для
просування свого бренду? У багатьох з них чи є сторінка в Facebook або акаунт у Twitter?
- Які соц. мережі є найбільш популярними серед російських компаній і чому? За який із численних соц. мереж будущеереклами і PR в Росії?
На сайтах Однокласники, Вконтакте, Мій Мир і фейсбуці, більше 100 тисяч груп, з назвою якоїсь компанії, в основному є супутником сайту фірми. На 99% вони не цікаві та не відвідуваність і тому не ефективні. Тільки невелика кількість груп сягає кількох десятків тисяч учасників.
Російські компанії звернули увагу на Twitter тільки в другій половині 2009 року, а на Facebook на початку 2010 року, тому, на даний момент, менше 2% російських компаній використовують ці соціальні мережі. Але протягом року не менше 5% російських компаній увійдуть Facebook і Twitter.
Найпопулярнішими серед російських компаній на сьогодні є соціальні мережі Однокласники, Вконтакті та Мій світ, але Facebook і Twitter стрімко входять в цей ринок і змінюють його картину.
Однокласники і Вконтакте популярні з-за того, що були першими і мають велику аудиторію, Мій світ - через лояльність і агресивного маркетингу, а Facebook і Twitter - через професіоналізму, зручності та міжнародного впливу.
Майбутнє реклами і PR в Росії в першу чергу за Facebook, і якщо ВКонтакте і Однокласники будуть встигати за ним, то й за цими соціальними мережами.
- Наведіть, будь ласка, приклад успішного PR-проекту в соц. мережах.
Які Вам відомі success stories: серед великих російських компаній, серед малих і середніх московських компаній?
Одним з найяскравіших представників використання соціальних мереж для бізнесу серед великих компаній, є компанія Мегафон: більше 2000 відеороликів на YouTube, більше 1000 груп Вконтакте, кілька десятків груп на Однокласниках, більше 10 блогів і спільнот на ЖЖ, кілька регіональних мікроблогів у Twitter.
Один уповноважений агент Мегафона відкрив групу ВКонтакте (club165858130) для вербування промоутерів у Москві, і за короткий термін вона виросла до 30000 осіб. За останні півроку активність Мегафона в соціальних мережах зростала в геометричній прогресії, і сама компанія зробила величезний ривок вперед за півроку.
З невеликих і середніх компаній одним з лідерів роботи в соціальних мережах є московський віртуальний автосалон Bazar-Auto. Крім успішного традиційного сайту Bazar-Auto використовує соціальні мережі. Група Вконтакті (club16514025) налічує більш ніж 70000 учасників, є також відеоролики на YouTube. У Bazar-Auto написана навіть своя пісня, яку можна прослухати ВКонтакте.
Активно використовують соціальні мережі агентства нерухомості Москви. Так у агентства Ваш Дім є група з 164000 учасниками, у Worldwide Group - 33000, у Інвестконтракт - 38 мільйонів учасників.
Багато туристичні оператори Москви створили і використовують у своїй роботі групи на сайті Однокласники. Одним з яскравих прикладів є група Travel Discount Club SAD-Cо, з 22000 учасників і щоденною активним спілкуванням, що формує регулярні груп для поїздок на відпочинок в різні країни.
Медичний центр, московська клініка ЦРЧ, розташована на вул. Бутирській, розвиває активне співтовариство ВКонтакте з 100000 учасників. А лабораторія Vichy, компанії ЗАТ Лореаль - є група з 33000 учасників.
- Кого Ви вважаєте головним конкурентом на ринку розробки стратегій просування за допомогою інструментів NewMedia?
Розробка стратегій просування за допомогою інструментів NewMedia, в першу чергу, це адаптація вже успішних західних стратегій та моделей. Не потрібно робити помилку, розробляючи стратегію або інструменти, коли в світі вже є готові рішення. З іншого боку, часто єдиним рішенням у вітчизняних умовах є саме інновація.
Основні конкуренти - це успішні відомі компанії традиційного Інтернет-маркетингу та SEO-просування, які додають у свої пакети нові інструменти і послугу просування в соціальних мережах.
(Джерело RU: internetua.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting