Скільки грошей нам приносить Інтернет
Оценка пользователей: / 5
ПлохоОтлично 
30.10.11 19:58
There are no translations available.

Економити в ІнтернетіАмериканські споживачі економлять завдяки Інтернету $64 млрд на рік, підрахували в компанії McKinsey. Кожен користувач економить на місяць $26. У Великобританії показник ще вищий - $28.
Переважно через те, що при оплаті послуг і товарів в Інтернеті ціни нижчі - тут працює і ефект економії на інфраструктурі, і менш очевидні чинники - на зразок того, що ціни в Мережі порівнювати зручніше, а тому й конкуренція вище. Зрозуміло, що вказані вище цифри - середні. І чим більше людина покладається на Інтернет, тим більше вона заощаджує.
Для Росії таких даних, на жаль, немає, але масштаби економії у нас, звичайно нижче. Адже за даними того ж дослідження McKinsey, Росія відстає від країн Заходу не тільки з розвитку інтернету, але і по ефективності його використання. У компанії використовують для аналізу Internet ecosystem supply index - інтегральний показник, який включає в себе безліч чинників і в цілому покликаний оцінювати розвиток Інтернету в конкретній країні. З цим індексом аналітики McKinsey зіставляють обчислений ними внесок інтернет-економіки в загальний ВВП країни.
Притому, що в Росії Інтернет розвинений краще, ніж, наприклад, в Бразилії, внесок його в економіку менший - лише близько 1%, проти майже 2% у нашого сусіда по БРІК. Ще сильніше - у рази - відставання від інших членів БРІК - Індії та Китаю - країн, здавалося б, з менш розвиненою (в масштабі всієї країни) інфраструктурою і куди більш бідним населенням. Не так давно, щоправда, Boston Consulting Group вже проводила підрахунки про внесок Інтернету в російський ВВП - і у них вийшло трохи більше - 1,6%. Так чи інакше, Росія далеко позаду лідерів за цим показником - таких як Данія чи Великобританія, в яких на онлайн припадає 6-7% економіки.
У середньому за останні 15 років у розвинених країнах Інтернет додав до подушного ВВП близько $500 - в McKinsey вказують, що промисловій революції XIX століття знадобилося для досягнення таких результатів цілих 50 років. Кожен раз, коли Ви друкуєте щось в пошуковому рядку браузера, Ви розкручуєте маховик світової економіки. Від розвитку Мережі, звичайно, виграють не тільки кінцеві користувачі, які зберігають, як показує дослідження McKinsey, цілком помітні гроші.
Бізнес - ось ще більш очевидний бенефіціар розвитку Мережі. Причому, найбільше набувають малі та середні підприємства. Ті з них, які користуються у своїй роботі Інтернетом лише незначно, зростають у середньому на 6,2% на рік, а ті, що активно застосовують онлайн-технології, досягають 13% зростання (це результати обстеження 4800 підприємств з 12 країн). Інтернет, зокрема, дозволяє скоротити число працівників, свідчать дані дослідження. Для бізнесу - користь. А для людей? У той же самий час він створює ще більше робочих місць в інших галузях - в середньому 2,4 нових робочих місця на кожне скорочене. Загалом, суцільна користь.
І Росія від цієї благодаті бере куди менше, ніж могла б при її рівні розвитку. Радують, правда, прогнози. Та ж Boston Consulting Group прогнозує бурхливе зростання Рунета. Такщо в 2015 році він створить вже 2,6% ВВП, а за оптимістичним сценарієм - і всі 3,7% (тобто близько $100 млрд). Тоді, нарешті, інтернет-економіка в Росії обжене сільське господарство за вкладом у ВВП - як це давно вже відбулося в країнах Заходу.
(Джерело RU: ubr.ua)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting