ФСБ пропонує заборонити в Росії Skype та Gmail
Оценка пользователей: / 3
ПлохоОтлично 
08.04.11 19:52
There are no translations available.

ФСБ пропонує заборонити в Росії Skype та Gmail
Федеральна служба безпеки (ФСБ) пропонує заборонити в Росії використання таких сервісів як Skype, Gmail або Hotmail. ФСБ вважає, що їх безконтрольність може призвести до масштабної загрози безпеці Росії, а системи шифрування сервісів ускладнюють оперативні заходи.
«Останнім часом проблема використання в мережах зв'язку загального користування шифрувальних криптографічних засобів - в першу чергу іноземного виробництва - викликає все більшу стурбованість ФСБ. Поширюються різні програмні засоби, що дозволяють шифрувати трафік. Це, зокрема, такі сервіси, як Gmail, Hotmail і Skype», - передає РІА "Новости"слова заступника керівника науково-технічної служби - начальника центру захисту інформації та спецзв'язку ФСБ Олександра Андреєчкіна на засіданні урядової комісії з федеральної зв'язку та технологічних питань інформатизації. Пізніше після засідання, представник ФСБ також підкреслив, що «безконтрольне використання таких сервісів може призвести до масштабної загрози безпеці Росії».
Між тим, як пояснив за його підсумками заступник голови Мінкомзв'язку Ілля Массух, ФСБ запропонувала заборонити в Росії використання цих сервісів, пояснивши це тим, що використання в них систем шифрування ускладнює здійснення оперативних заходів. «Наприклад, до Gmail доступ з боку правоохоронних органів зараз не регламентований», - зазначив Массух.
Однак, після бурхливої дискусії, все ж таки було прийнято рішення створити міжвідомчу робочу групу. За планом уже до 1 жовтня 2011 року вона повинна виробити пропозиції уряду щодо врегулювання питання використання криптографічних засобів в мережах зв'язку загального користування.
При цьому Массух висловив упевненість, що до заборони використання цих сервісів справа не дійде. «Позиція Мінкомзв'язку полягає в тому, що громадянам нічого не можна забороняти, особливо Інтернет. Можна пропонувати якісь засоби шифрування, але вони повинні бути безкоштовними», - додав Массух.
Він також повідомив, що робоча група буде складатися з представників державних органів влади. З операторів можлива участь тільки "Ростелекома".
У липні 2009 року Російський союз промисловців і підприємців підняв питання про регулювання IP-телефонії в Росії. У свою чергу, оператори далекого і стільникового зв'язку підтримали цю ідею. У ряді ЗМІ з'явилася інформація про те, що доступ до сервісу Skype в Росії може бути закритий. Проте у вересні минулого року глава Мінкомзв'язку Ігор Щеголєв заявив, що сервіс інтернет-телефонії Skype не буде скасований у Росії. «Ніяких планів щодо скасування або закриття Skype в Росії немає», - заявив він. Міністр зазначив, що Skype є однією з технологій, як і IP-телефонія (VoIP), повідомляє rbcdaily.ru.
(Джерело RU:k-z.com.ua)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting