Кращий хакер, за версією Facebook, з Росії
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
14.03.11 17:50
There are no translations available.

Facebook Hacker CupРосіянин Петро Митричев в суботу був оголошений переможцем першого щорічного "хакерського кубка Facebook" (Facebook Hacker Cup).
Митричев отримав 5000 доларів, сам кубок, а також визнання колег з програмістського цеху і поздоровлення з рук засновника глави Facebook Марка Цукерберга.
Сам кубок, як каже Цукерберг, символізує хакерство з позитивного боку цього поняття. За словами голови Facebook, хакер - це, перш за все, людина, здатна вирішити будь-яку задачу нестандартним способом, причому зробивши це швидше за інших. Що стосується "хакерського кубка", то тут Facebook пішла шляхом інших світових ІТ-компаній, які організовують різні змагання і чемпіонати для учасників з усього світу.
Так, Intel організовує і підтримує геймерські змагання, а от Google зі своїм змаганням Google Code Jam заохочує програмістів. Є й інші змагання, наприклад американські TopCoder, та інші. У Facebook спробували дистанціюватися від цих змагань і провели у себе в офісі фінальні ігри, де 25 фіналістів, у тому числі сім чоловік з Польщі, шестеро з Росії, чотири з США, два з Японії і по одному з Китаю, Тайваню, Німеччини, Нідерландів , Сінгапуру, Швейцарії і Україні, спробували вирішити три логічних завдання, які потрібно було розв’язувати з застосуванням комп'ютера.
Перед фінальним змаганням Facebook провела кілька відбіркових турів, перший з яких був ще в січні цього року.
Для вирішення фінальних завдань учасникам були потрібні не стільки програмістські навички, скільки хороша логіка мислення і знання основ вищої математики, теорії ймовірності та математичної статистики. Facebook дозволила учасникам застосовувати при вирішенні завдань будь-яку операційну систему (де-факто Windows або Linux), а також будь-якe мовe програмування (більшість вибрали Java або C + +). За замовчуванням всі учасники отримали Windows-комп'ютери з набором софта Cygwin, що емулює середовище Linux.
Спочатку Facebook дала учасникам змагання дві години на рішення проблем трьох. По закінченні відведеного умовами часу з 25 осіб лише троє вирішили всі три завдання. Причому один привів алгоритм з невеликою помилкою, а двоє - Петро Митричев і Тьенченг Лу - зробили це без помилок, але росіянин формально витратив на рішення менше часу, а тому був визнаний переможцем.
Лу застосовував для реалізації рішення Visual Basic, тоді як Митричев - Java. За словами Мітрічева, Java він вибрав тому, що даною мовою при написанні коду складніше помилитися, крім того, розмір коду можна скоротити до мінімуму.
Відзначимо, що ще четверо учасників вирішили два завдань і десять вирішили одне.
Ознайомитися з текстом завдань (і можливо спробувати їх вирішити) можна тут http://www.theregister.co.uk/2011/03/12/facebook_hacker_cup_kicks_off/, а побачити рішення переможця можна на сторінці Facebook - http://www.facebook.com/hackercup/problems.php/?round=188859297819219 (потрібна реєстрація в мережі).
(Джерело RU: iit.siteua.org)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting