Microsoft потрапив в пошукову пастку
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
06.02.11 09:18
There are no translations available.

Microsoft потрапив в пошукову пасткуGoogle звинувачує пошуковик Bing від Microsoft в незаконному копіюванні своїх пошукових результатів. Експеримент зі «словами-пастками» довів, що Bing поповнює свою базу за допомогою конкурентів.
У Microsoft звинувачення відкидають, називаючи їх хакерськими діями Google.
Пошуковик Bing від Microsoft у своїй роботі копіює пошукові результати свого конкурента, пошуковика Google. Такі висновки робить Google у своєму дослідженні, про результати якого повідомив відомий аналітик пошукового ринку і головний редактор порталу Search Engine Land Денні Саллівен.
Вперше в Google звернули увагу на схожість результатів пошуку навесні минулого року. Під час тестування системи перевірки правопису програмісти Google виявили, що конкуруючий пошуковик повторює отримані в Google результати, не використовуючи своїх власних алгоритмів. Так, при пошуку слова «tarsorrhaphy» (хірургічна операція на кінчиках вік) в пошуковий рядок обох пошуковиків вбивався запит «torsoraphy». Обидва пошукача показали ідентичні виправлені результати.
А після зміни алгоритму ранжирування сторінок буквально через пару місяців схожим чином змінилася і пошукова видача від пошуковика Microsoft.
Щоб розібратися в тому, як це сталося, програмісти Google розробили близько 100 безглуздих пошукових запитів - абракадабр. Спочатку за ним нічого не знаходилося ні в Google, ні в Bing. Далі ці незвичайні слова були штучно пов'язані з певними результатами видачі. Так, наприклад, запит «indoswiftjobinproduction», введений в Google, штучно приводив на сторінку рецептів, а набравши «mbzrxpgjys», користувач потрапляв на сторінку «RIM company».
Після розстановки таких «пасток» 20 співробітників компанії Google встановили на свої комп'ютери браузер Internet Explorer 8 з пошуковим віконцем Bing і раз за разом почали вводити «ключові» запити в пошуковій системі Google. Приблизно через два тижні точно такі ж посилання і з тих самих запитам почали з'являтися і у конкурента.
Дослідники прийшли до висновку, що Microsoft використовує свій браузер для відстеження результатів, які користувачі отримують по своїм запитом в Google. Таким чином і поповнюється база Bing.
«Наприклад, ми хочемо знайти в мережі слово «Ковотькапа», - пояснює механізм «пастки» технічний директор групи компаній Hosting Community Павло Васильєв. - І Google, і Bing нічого не видають за таким запитом. Тепер уявімо, що Google проіндексував сторінку на якомусь невідомому російською сайті, де хтось написав таке слово. Якщо механізм, описаний Саллівеном, дійсно працює, користувач, який ввів у пошуковик Google у себе на комп'ютері слово «Ковотькапа», сам про те не знаючи, повідомляє в Microsoft про те, куди привів його такий запит. Точніше, його браузер побачив, що на це слово Google дав відповідь, і повідомив цю відповідь своїм розробникам. Якщо таких запитів і таких відповідей буде досить багато, через кілька днів Bing теж стане відсилати своїх користувачів при запиті «Ковотькапа» на нікому досі не відому російську сторінку».
Один з розробників пошукових алгоритмів Google Еміт Сингай стверджує, що своїми діями Bing просто обманює користувачів. «Своє життя я присвятив створенню якісних способів пошуку. Я не проти конкуруючих компаній, що використовують свої прогресивні алгоритми пошуку. Однак те, що робить Microsoft, - це нечесна конкуренція. Bing просто у нас підглядає, копіює нас!»
На розробку алгоритмів пошуку Google були витрачені величезні гроші і зусилля, пояснює Васильєв. Це основний продукт компанії, тому логічно припустити, що для його захисту будуть докладені всі можливі зусилля.
У Microsoft заперечують будь-які порушення з їхнього боку. Глава Microsoft's Bing Стівен Вейтса заявив, що для ранжирування результатів пошуку компанія використовує свій власний унікальний механізм, ідею якого не збирається розкривати.
Вейтса звинуватив Google у хакерському прийомі, який ввів bing toolbar в оману. «Ми нічого не копіювали, а просто вчимося у користувачів, які хочуть ділитися інформацією з нами», - пояснив він.
І правда, нагадує Саллівен, угода користувача bing toolbar, яку підписує при установці будь-який користувач, попереджає про те, що при включеній галочці «improve my experience" в Microsoft буде надходити інформація про відвідуваних через Internet Explorer сторінках. Також будуть зібрані дані про всі зроблені через браузер пошукових запитах, незалежно від того, з якого пошуковика вони робилися. При цьому користувачів попереджають, що ці дані можуть бути використані для поліпшення сервісів компанії.
У наш час взаємні докори таких великих компаній, як Microsoft і Google, стали нормою. У грудні 2010 року один із засновників Microsoft Пол Ален подав позов проти Google. У ньому він звинуватив компанію в порушенні патентних прав і незаконному використанні технологій, що належать Microsoft. Microsoft також уже висував звинувачення проти Google, дорікаючи конкурентів за копіювання фонових зображень і інтерфейсу Bing.
(Джерело RU: gazeta.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting