Google включив цензуру і фільтрує BitTorrent, RapidShare та інші сайти
Оценка пользователей: / 2
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Google censoredЦе зайняло певний час, але Google нарешті прогнувся під тиском індустрій розваги, під тиском таких організацій як MPAA і RIAA.
Пошуковик тепер активно піддає цензурі свій пошук, виключаючи з нього такі фрази як BitTorrent, torrent, utorrent, RapidShareі  Megaupload в ході надання послуг миттєвого пошуку та автодоповнення. Реакції порушених компаній аж ніяк не м'які - BitTorrent Inc., RapidShare і Vodo висловлюються проти цього акту комерційної цензури.
Завдання індустрій розваги викорінити піратство в Інтернеті знову вилилося в комерційну цензуру. Кілька тижнів тому Google оголосив, що почне фільтрувати "пов'язані з піратством" запити в роботі сервісів "Автозаповнення" та "миттєвого пошуку" і вчора вони мовчки запустили цю сумнівну функцію.
Без публічного оголошення Google склав, здавалося б, довільний список слів, для якого послуга "автодоповнення" більше не діє. Хоча наслідки цього рішення зараз не впливають на результати пошуку, в Google дали зрозуміти, що хочуть завбачливо піддати цензурі свої послуги, причому в ще більшому ступені, ніж багато хто очікував.
У списку заборонених ключових слів присутній і "uTorrent", дуже популярне і абсолютно легальне програмне забезпечення, а також "BitTorrent", протокол і програма пересилки файлів між комп'ютерами в Інтернеті і ім'я компанії BitTorrentInc., розташованої в Сан-Франциско. Сьогодні, ці слова вже не будуть ні пропонуватися Google при введенні їх першої букви, ні з'являтися в Instant-пошуку.
Всі комбінації зі словом "torrent" також повністю заборонені. Це значить, що сайт не запропонує варіант "Ubuntutorrent", якщо впишеш Ubuntuв рядку пошуку, і те ж саме відбувається з будь-якою комбінацією, що закінчується на слово torrent. Ця функція, звичайно ж, стосується і назви популярних фільмів і музичних альбомів, які і є кінцевою метою списку заборонених слів Google.
TorrentFreak зв'язалися з BitTorrentInc., щоб дізнатися про їхню реакцію на події, і Саймон Моріс відповів TorrentFreak, що сфера впливу цього фільтра надзвичайно широка.
"Ми поважаємо права Google на впровадження алгоритмів, спрямованих на забезпечення користувачів результатами пошуку належного якості. Як було сказано, зареєстроване ім'я нашої компанії абсолютно унікальне, і ми впевнені, що будь-яка людина, що вводить перші шість чи сім літер її назви, заслуговує отримати такий же легкий доступ до результатів пошуку, як і користувач, який шукає інформацію про будь-яку іншу компанію", - сказав Моріс.
"У ході швидкого пошуку з введенням слова "BitTorrent" відображається велика кількість законних і корисних посилань, таких як інформація про компанію, наше програмне забезпечення, наш протокол з відкритим вихідним кодом та інші. Google, можливо, не розуміють, що наша технологія використовується для багатьох цілей, які мають значення для технології індустрії, компаній, артистів і користувачів в цілому", - додав він.
Найдивовижніше в новому фільтрі - те, що слова начебто вибрані довільно. Список включає такі BitTorrent-клієнти, як uTorrent і Xunlei, але не включає BitComet і Vuze. У той час, як файлосховища RapidShare і MegaUpload в списку заборонених, а відомі сайти 4shared, HotFile і MediaFire в списку відсутні.
Крім того, всі імена популярних торрент-сайтів - таких, як The Pirate Bay, також не включені в список заборонених слів Google. Саймон Моріс з компанії BitTorrent погоджується, що це дивно, якщо не сказати більше.
"Для Google немає причин опускати результати пошуку, що стосуються наших торгових марок, включаючи BitTorrent, μTorrent і торрент. Насправді вони все ще надають послугу автозаповнення для багатьох торрент-клієнтів сторонніх виробників, які використовують протокол BitTorrent - наприклад, BitComet і BitLord, і навіть для сайтів The Pirate Bay і Isohunt ".
Також Морріс підкреслює, що включення до списку Xunlei тхне лицемірством, тому що Google є одним з інвесторів китайського BitTorrent-клієнта.
"Ми також хотіли б виділити, що хоч в Googleі відключили автозаповнення для Xunlei(найбільшого китайського клієнта, що використовує протокол BitTorrent), вони інвестували 5 мільйонів доларів в цю компанію в 2006 році", - говорить Морріс, додаючи, що "ми правда сподіваємося , що Google зрозуміє цінність BitTorrent і оперативно перегляне це рішення".
RapidShare також висловлюють незадоволення новим фільтром, особливо його розмахом при сьогоднішньому старті.
"Ми знали про плани Google вже кілька тижнів. Ми визнаємо, що закриття певних результатів миттєвого пошуку закономірно для RapidShare, але ми вважаємо, що це вплине і на законні інтереси наших користувачів. Ми вважаємо, що рішення прибрати з живого пошуку" RapidShare "- невірне ", - прокоментували ситуацію в RapidShare.
"RapidShare - один з найпопулярніших сайтів у світі. Щодня сотні тисяч користувачів спираються на наші послуги, переслідуючи свої абсолютно законні цілі та інтереси. Тому очевидно, що Google зайшли занадто далеко з цензурою результатів і алгоритмом Доповнення. Результати роботи пошукача повинні враховувати інтереси користувачів, а не інтереси Google або ж когось ще ", - додала компанія.
RapidShare дійсно зачепив Google за живе. Ясно, що цей фільтр - результат примусу з боку індустрії розваг, інтереси якої зовсім не збігаються з інтересами користувачів. Зараз, коли в Google почали цензуру послуг з комерційних міркувань, більше компаній вимагатимуть того ж самого. У той же час, індустрія розваг продовжить примушувати Google піти ще далі і піддати цензурі безпосередньо самі результати пошуку.
Очевидно, що Google вирішив, що їх користувачі не повинні шукати що-небудь використовуючи ключове слово BitTorrent, так навіщо тоді відображати по цьому пошуку будь-які результати? Це початок кінця.
Джеймі Кінг, засновник Vodo- платформи, на якій артисти можуть розмістити свої роботи і показати їх мільйонам людей абсолютно безкоштовно - погоджується з цією оцінкою. У ході пошуку в Google одного з їх абсолютно легальних релізів, сайт пропонував слово "torrent" з посиланням на сторінку для скачування, але такого більше немає.
"Google вже продемонстрували, що готовий піддатися цензурі за хорошу ціну - в голові відразу виникає Китай. Тепер вони роблять це для MPAA&Co", - cказав Кінг.
"Все просто: наша улюблена пошукова компанія не дуже-то піклується про те, щоб допомогти тисячам незалежних творців, які використовують BitTorrent, щоб поширювати легальні, що знаходяться у вільному доступі файли, але зате вони дбають про захист інтересів BigMedia в їх передсмертній агонії" .
Дійсно, Google пішли неправильною дорогою, охоче і широко піддаючи цензурі послуги, щоб догодити кільком великим компаніям. Це - не спосіб позбавитися від піратства, це спосіб створити контрольований Інтернет. Google могли б пишатися тим, що покинули Китай через його політичну цензуру, але вони повинні соромитися того, що рекламують цензуру в комерційних цілях в усьому світі.
(Джерело RU: bezpeka.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting