Народилося четверте покоління (4G)
Оценка пользователей: / 3
ПлохоОтлично 
26.11.10 08:48
There are no translations available.

У світі затверджений стандарт зв'язку четвертого покоління (4G) - Міжнародний союз електрозв'язку (МСЕ) закріпив його за технологією LTE-Advanced. В Україні дві компанії - Freshtel і Intellecom - заявляють, що надають 4G-зв'язок. Але насправді їх послуги не відповідають стандартам МСЕ.
Міжнародний союз електрозв'язку на конференції, що проходила на цьому тижні в Женеві,визнав стандартом бездротового зв'язку четвертого покоління (4G) технологію LTE-Advanced. Статус 4G на сьогодні має також WiMAX 2. Обидві технології повинні забезпечувати пікову швидкість 1 Гбіт/сек. в точці доступу в Інтернет і 100 Мбіт/сек. на мобільному пристрої (для порівняння, 3G-зв'язок від "Укртелекому" - до 3,6 Мбіт/сек.). При цьому технологія повинна підтримувати можливість перемикання між мережами різних поколінь і стандартів.
Саме остання можливість є головною відмінністю зв'язку четвертого покоління, говорить аналітик Strategy Analytics Кен Хайерс. "Теоретично і LTE може забезпечувати 100 Мбіт/сек. Але в LTE-Advanced користувач може переходити з 4G-мережі в 3G-мережу або Wi-Fi, не перериваючи відеодзвінка. Буде змінюватися лише якість сигналу", - пояснює він. Всього в світі з початку року було розгорнуто дев'ять комерційних LTE-мереж. Ще 250 світових операторів висловили інтерес до даної технології. У перспективі LTE-мережі будуть переходити саме на LTE-Advanced і необхідність в WiMAX відпаде сама по собі, говорив 'директор інвестиційно-банківського підрозділу Dragon Capital Максим Нефьодов. Минулого тижня 'вдалося протестувати LTE-мережу оператора TeliaSonera в Стокгольмі, максимальна швидкість завантаження досягала 17 Мбіт/сек.
В Україні зараз відразу дві компанії позиціонують себе як оператори 4G - Freshtel і Intellecom. Але з затвердженням стандарту МСЕ очевидно, що ці заяви не відповідають дійсності - пікові швидкості WiMAX не перевищують 20 Мбіт/сек., відзначає виконавчий директор асоціації Wireless Ukraine Олег Соболєв. "Що стосується LTE, то ця технологія ще навіть не внесена до плану використання радіочастотного ресурсу України", - нагадує експерт. За його словами, на засіданнях робочих груп, що проводяться асоціацією, набагато більший інтерес до впровадження LTE в Україну виявляли виробники обладнання, а не оператори.
Оператори бачать і інший шлях до переходу на LTE. Раніше глава української бізнес-одиниці VimpelCom Ltd (об'єднує "Київстар" і "Українські радіосистеми") Ігор Литовченко в інтерв'ю сказав, що компанія може переходити з GSM (стандарт другого покоління) і UMTS (стандарт третього покоління) на LTE без виділення спеціальних частотних діапазонів і окремих ліцензій. "Для цього необхідно лише провести рефармінг частот і впровадити принцип технологічної нейтральності", - зазначав пан Литовченко.
(Джерело RU: kommersant.ua)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting