Контактоманія на мобільному – як не проколотися
Оценка пользователей: / 2
ПлохоОтлично 
21.11.10 13:20
There are no translations available.

Пільговий доступ до соціальних мереж через мобільний зв'язок вже запропонували три оператори. Логіка послуги зрозуміла: українці «загрузли» у соціальних мережах («Однокласники», «ВКонтакте», Facebook, Twitter, LinkedIn).
За даними компанії GfK, до початку 2010 р. у таких мережах був зареєстрований кожен третій український користувач Інтернету (проти кожного п'ятого - на початок 2009 р.). При цьому, за підрахунками оператора life:), восени 2010 р. кожен четвертий «вконтактовец» використовував для доступу до мережі мобільний зв'язок. Попит на «мобільні» соцмережі підігріває ситуація з перекриттям доступу до найпопулярніших сервісів в офісах, одночасно актуалізуючи питання: чи можна заощадити абонентам, які ходять з соціальних мереж «віддалено» і до яких мінусів потрібно бути готовим при цьому?
Зафрендити оператора
Першим «вистрілив» life:), в кінці серпня-2010 запустивши сервіс «Вільний доступ», що передбачає безкоштовне використання так званих «нульових» версій Facebookі «Вконтакте». Особливості «нульових» версій у тому, що користувач може переглядати новини, змінювати свій статус, писати повідомлення та коментарі. Але не має доступу до фотографій або мультимедійних додатків. Переглянути кліп або фото свого товариша можна лише за звичайним тарифом оператора.
Другий ластівкою став «Київстар», з вересня по грудень 2010 р. пропонується сервіс поновлення акаунта або отримання інформації про події в «соціалці» через sms. Вартість вихідного sms- 0,39 грн. У жовтні-2010 аналогічну послугу запустила компанія МТС. Другим сервісом від «Київстар» (буквально напередодні друку) стали пільгові тарифи на мобільний доступ до «ВКонтакте».
Економія становить, в залежності від обраного сервісу, від 30% до 100%. Для порівняння - за безлімітний інтернет life:) клієнти платять 149 грн. в місяць. Якщо ж використовувати сервіс тільки для соцмереж, плата буде нульовою. У компанії «Київстар» доступ до мобільного інтернету за технологією GSM-Data коштує0,3 грн./хв., А за технологією GPRS - 5 грн./Мб прийнятих або переданих даних. Для ощадливих користувачів, які рідко оновлюють свій акаунт, sms-нотифікація допоможе заощадити. Замість того, щоб оплачувати кожну хвилину онлайн, дешевше отримувати безкоштовні sms про зміни в мережі. Але якщо Ви звикли весь час «сидіти» в соцмережі, похвилинна оплата буде на 25% дешевше, ніж оновлення статусу через «пільгові» sms.
Тест на «пільговість»
Працюючи на пільговому або нульовому тарифі у соціальній мережі, потрібно пам'ятати про основні хитрощі, за допомогою яких оператори змушують клієнтів витрачати більше. Так, поживитися можна на абонентах, які переходятьзазовнішніх посиланнях, що виставляються Вашими друзями в мережах. Якщо при цьому у Вас є інтернет-пакет, плата буде стягуватися у відповідності з Вашим тарифом. Однак випадковий перехід на один із зовнішніх сайтів може влетіти в «копієчку», якщо Ваш онлайн-пакет закінчився - тоді оператори вимагатимутьзаплатити «по повній». «Одного разу я не помітив, що термін дії пакета Інтернету закінчився, зайшов на один футбольний сайт, стартова сторінка якого важила більше 1 Мбайт. І за перегляд декількох сторінок заплатив стільки ж, скільки плачу за місячний пакет інтернет-трафіку, - ремствує Сергій Гіпш, блогер, голова проекту Gipsh.com. - Через такіситуаціїбезкоштовні версії, пропоновані операторами, не завжди можуть бути вигідні користувачеві, який звик переходити запосиланнямиі дивитися фото в соціальних мережах».
Іншим секретом є тариф - часто абоненти переплачують, вибравши для себе тарифний план, який не підходить. Опитані блогери та активні користувачі Інтернету вважають, що людям, які використовують мобільний інтернет постійно, дешевше купувати «пакетні» пропозиції. «Проаналізувавши послуги МТС, я зрозумів, що зручніше купувати«пакетні»пропозиції по трафіку, замість того, щоб використовувати спеціально створені пакети під смартфони. Наприклад, 300 Мбайт, 500 Мбайт в місяць. Це обходиться набагато дешевше, ніж передплачений трафік », - каже Арсеній Фінберг, голова проекту«Цікавий Київ»і постійний користувач Twitter. За його словами, головним недоліком навіть у повноцінних - не «нульових» - версій «мобільних соціалок» залишається якість зв'язку, яка може падати або взагалі зникати (наприклад, коли Ви використовуєте мобільний Інтернет у транспорті або при переміщенні містом).
Свої мінуси є і у sms-повідомлення. Наприклад, за даними інтернет-форуму v-galaktike.ru, сервіс sms від «ВКонтакте» «кульгає»: користувачі не отримують самі важливі повідомлення, наприклад, повідомлення про атаки на свої акаунти. Вирішуються такі проблеми безпосередньо з адміністрацією соцмережі. Тому, поки послуга є дивиною для українського ринку, вважають опитані експерти, абонентам краще не кидатися тестувати нововведення, а почекати, поки сервіс стане якісним.
Розширення контактів
«Як правило,«Однокласники»або LinkedIn стають для абонента тільки першою сходинкою. Розсмакувавши мобільний онлайн на соцмережах, потім він почне використовувати його по повній програмі: перевіряти пошту, читати новинні портали і т. д. Відповідно, витрачає на мобільний зв'язок більше, - додає Роман Хіміч, консультант групи Netton CG.
Прибуттю нових мобільних «соціальників» сприяє розширення асортименту «соціальних» мобільних послуг за рахунок впровадження сервісу як для нових соцмереж, так і через нових операторів. До весни 2011 р. як мінімум ще один оператор повинен запустити сервіс пільгового, або безкоштовного доступу до нульових версій«онлайн-тусовок». Цю інформацію нам підтвердили в компанії МТС. «Ми плануємо ввести пільговий доступ до соціальних мереж», - повідомив Владислав Войтович, прес-секретар компанії МТС.
Вже діючі гравці («Київстар», life:) і МТС) мають намір розширювати спектр пропозицій. В недалекому майбутньому до мобільно-пільгових«Вконтакте» і Facebook можуть додатися безкоштовний Twitter і «Однокласники». Ще однією новинкою стане розширення «території пільг». «Київстар» і МТС готуються запустити безкоштовний або дисконтний доступ не тільки до соціальних сайтів, але і до цілого ряду інших онлайн-ресурсів. Мова може йти про інформаційні або розважальніпортали. Тоді як сьогодні оператори балують своїх абонентів «шаровим» доступом виключно до своїх же сайтів(Beeline Cafe або funs.djuice.ua «Київстар»).
Думка
Арсеній Фінберг, голова проекту «Цікавий Київ», постійний користувач соціальних мереж через мобільний зв'язок
Активно використовую мобільний зв'язок для ведення своїх блогів та облікових записів в соціальних мережах, в першу чергу на Twitter. Як власник смартфону вже змирився з тим, що мій телефон фактично постійно обмінюється даними з Інтернетом. Щомісяця це обходиться мені у 140 грн. Набагато приємніше було б, щоб мобільні оператори надавали безкоштовний доступ до соціальних мереж, як це вже працює в багатьох країнах. Але в України оператори тільки починають запускати подібні послуги. Крім того, підводить швидкість передачі даних. У мого оператора є певні «ями» - території, в яких погіршується якість послуг. Наприклад, у Києві на Володимирському узвозі і на Нижньоюрківській вулиці переривається зв'язок або різко скорочується швидкість обміну даними.
Ольга Габелева, фахівець з управління операторськими послугами оператора life:)
Одні з найбільших соцмереж («ВКонтакте», Facebook, Twitter) вже пропонують набір послуг та програм для мобільних телефонів. Серед новинок можна виділити геолокаційні сервіс «Місця» («Вконтакте»), запущений влітку, і FacebookPlaces(стартував тільки в США, але незабаром стане доступним і для українців). Ці послуги дозволяють бачити з телефону закладиабо друзів, якізнаходяться поблизу. 14 жовтня «ВКонтакте» анонсували запуск нового sms-сервісу. Тепер абоненти російських операторів можуть не тільки безкоштовно отримувати тексти особистих повідомлень від друзів на мобільний, але й відповідати на них за допомогою sms. З огляду на популярність соцмереж, оператори зацікавлені пропонувати спецтарифи для доступу до них. Виробники телефонів, у свою чергу, будуть оснащувати свої термінали спеціальними програмами та віджетами.
(Джерело RU: expert.com.ua)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting