Три українські торговельні мережі звинувачуються у піратстві
Оценка пользователей: / 3
ПлохоОтлично 
12.11.10 15:47
There are no translations available.

Завдяки програмі "таємний покупець" Microsoft дізналася, що три великі українські роздрібні мережі - Алло, Diawest і     Технополіс - продають неліцензійне програмне забезпечення.
IT-компанія з'ясувала, що продавці зазначених мереж пропонують покупцям встановити на комп'ютери піратське програмне забезпечення
Між тим, партнер юридичної компанії Лексфор Владислав Шаповал, який захищає авторські права Microsoftта Асоціації виробників програмного забезпечення BSA, пояснив виданню, що у випадку з кожної з трьох названих мереж був зафіксований факт установки на комп'ютери покупців неліцензійних копій програм Microsoft(Windowsі Office) .
За словами Шаповала, усім трьом українським компаніям будуть пред'явлені позови про виплату компенсації, так як вони, як роботодавці несуть відповідальність за шкоду, заподіяну їх працівниками.
Суму компенсації визначить суд. Однак, вона може скласти до 45 млн грн.
"Що стосується продавців, які ставили піратське програмне забезпечення на комп'ютери, то їм загрожує кримінальна відповідальність - штраф від 3,4 тис. до 51 тис. грн. Або позбавлення волі за вироком суду. У всіх трьох випадках ми подали заяви про порушення кримінальних справ за фактом порушення авторських прав Microsoft. А у випадку з Технополісом в рамках кримінальної справи вже пред'явлено звинувачення продавцю ", - зазначив юрист.
У свою чергу, представники роздрібних мереж здивовані намірами юристів Microsoft подати на них до суду.
"У нас нормальні партнерські відносини з Microsoft. За весь період співробітництва з корпорацією у нас в магазинах стався лише один випадок встановлення піратського ПЗ при продажу комп'ютера. Продавець вирішив підзаробити на установці на ПК клієнта неліцензійної Windows, причому робилося це не на території нашого магазину. І сталося два місяці тому. Після того як цей факт з'ясувався, продавець був звільнений. Також було прийнято рішення подати на нього до суду, щоб він компенсував компанії збитків ", - сказав голова правління компанії DiaWest Анатолій Балюк.
Крім цього, директор з маркетингу мережі Алло Роман Степановський стверджує, що магазини мережі не надають послугу установки ПЗ на продавані ноутбуки і нетбуки, однак, в той же час підтверджує, що одиничний випадок інсталяції піратського софту її продавцями нещодавно мав місце.
"Два наших недобросовісних співробітника дійсно погодилися встановити піратське ПЗ покупцеві, який, як виявилося, був учасником програми Microsoft"таємний покупець", - розповів він. За даними компанії Microsoft, рівень використання піратського ПЗ в Україні становить 85%. Вартість же всього неліцензійного ПЗ на українських комп'ютерах в Microsoft оцінюють в $272 млн.
Також в компанії підрахували, що зниження комп'ютерного піратства в Україні на 10% за чотири роки збільшить ВВП України на $ 586 млн і дасть держбюджету додаткові $88 млн у вигляді податкових надходжень.
У випадку, якщо піратство програмного забезпечення скоротити на 10% за два роки, то ВВП країни зросте на $755 млн, а податкові надходження - на $116 млн.
(Джерело RU: finance.obozrevatel.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting