Піратів в Україні ловити складно
Оценка пользователей: / 3
ПлохоОтлично 
26.09.10 16:20
There are no translations available.

З інтернет-піратством в Україні складно боротися, перш за все, тому, що часто правовласникам важко задокументувати сам факт поширення контрафакту, знайти осіб, які виклали нелегальний контент в мережу, як розповів юридичний представник "Adobe Systems" Павло Миколюк кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ.

Тим більше, що згідно його слів, за законодавством, адміністрація файлообмінних мереж, які часто є каналом поширення контрафакту, не несе відповідальності за порушення авторських прав. Але, з іншого боку, представники подібних ресурсів часто йдуть назустріч правовласникам і на прохання видаляють знайдений нелегальний контент. І тільки в тому випадку, якщо на такі звернення з боку правовласників реакції немає, залучаються правоохоронні органи.

Нагадаємо, що звичайні користувачі, які скачують нелегальний контент з Інтернету, в Україні поки що не піддаються переслідуванням з боку правовласників або правоохоронних органів.

Так, за словами глави ІнАУ Тетяни Попової, проблема з покаранням "піратів" виникне вже на етапі збору доказів: "Довести сам факт скачування контрафакту буде досить складно, наприклад, якщо скачували контент за допомогою торрентів. А деякі ресурси з піратським контентом просто обрізають файли , наприклад, п'ять акордів в кінці пісні, і оскільки це - вже не цілісний продукт, правовласник не зможе довести сам факт порушення авторських прав. Тим більше, що сьогодні правовласники звертають мало уваги на кінцевих користувачів, а в основному на комерційний сегмент".

Реальна загроза переслідування виникає тоді, коли за допомогою завантаженого контенту користувач сподівається заробити гроші. "... Якщо користувач завантажив контент, наприклад програму, з порушенням авторських прав і поставив її комусь на комп'ютер за гроші або продавав її нелегальні копії, як у випадку справи про torrents.ru *. У такому разі, присутній умисел і отримання вигоди, а значить, правовласник може звернутися за фактом до правоохоронних органів з метою кримінального переслідування такого порушника. І відповідно після порушення кримінальної справи у МВС вже з'являються всі необхідні можливості для збору доказової бази", - говорить заступник голови ІнАУ Олександр Ольшанський.

При цьому, за нелегальні закачування немає можливості карати ні самих користувачів, ні ресурси, які таку можливість надають. Так, за словами юридичного представника "Business Software Alliance" (BSA) в Україні Владислава Шаповала, "Інтернет-піратство в Україні зростає стрімкими темпами, і в найближчому майбутньому цей канал поширення нелегального ПЗ може стати домінуючим. Однак, сьогодні боротьба з порушеннями авторських прав в тих же файлообмінних мережах неможлива в силу законодавчих причин, і на даний момент в Україні справи, подібні до "справи" Pirate Bay", виключені".

Така ситуація пояснюється тим, що і у правоохоронних структур Україні, і в правовласників немає легальних інструментів для переслідування власників таких ресурсів.

"Аж до того, що навіть отримання даних про власника того чи іншого ресурсу - це велика проблема, оскільки інтернет-провайдери не зобов'язані розкривати подібну інформацію не в рамках порушених кримінальних справ, а порушення справи можливе тільки тоді, коли є дані в тому числі про особу, яка володіє подібним ресурсом ", - розповів В. Шаповал.

* Торрент-трекер torrents.ru "постраждав" в ході розслідування кримінальної справи за порушення авторських прав жителем Москви, який за допомогою торрента закачав і встановив на ПК за 1,5 тис.руб. контрафактну програму "Autodesk AutoCAD".

Нагадаємо, що у випадку, коли авторські права на ПЗ порушує представник бізнесу, за фактом встановлення нелегального ПЗ на комп'ютер відповідальність за законом несе як працівник компанії, так і сама компанія. При цьому вилучення комп'ютерів компанії для перевірки наявності на них піратських копій програм цілком законно.

(Джерело RU: bezpeka.com)

 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting