ЦРУ і Google вклалися в розробника системи веб-моніторингу
Оценка пользователей: / 3
ПлохоОтлично 
30.07.10 09:52
There are no translations available.

Компанія Google і ЦРУ вклали по $ 10 млн. в американський стартап Recorded Future, який займається створенням системи для моніторингу доступних в Мережі даних в реальному часі, їх аналізу та побудови припущень про майбутні події.

Ця компанія називається Recorded Future - її ПЗ щоденно аналізує тисячі веб-сайтів, блогів та облікових записів на сервісі Twitter, виявляючи зв'язок між різними людьми, організаціями, подіями та пригодами – як ті, що відбулися, так і можливими у майбутньому.

За словами представників Recorded Future, її «движок тимчасової аналітики» вміє «виходити за рамки пошуку», виявляючи невидимі зв'язки між документами, в яких йде мова про одні і ті ж або схожі організації таподії. Ключовою функцією цієї програми є аналіз зібраної інформації на предмет визначення осіб, причетних до тієї чи іншої події і місць події.

«Найцікавіше в тому, що в багатьох випадках Ви дійсно можете передбачити розвиток подій», - зазначив Крістофер Альберг (Christopher Ahlberg), виконавчий директор Recorded Future. У цю невелику фірму з Кембриджу, штат Массачусетс (у ній працюють 16 осіб), вже вклали кошти Google Ventures, інвестиційний підрозділ компанії Google, і In-Q-Tel, аналогічний підрозділ Центрального розвідувального управління США, повідомляє Wired.

Google Ventures і In-Q-Tel інвестували в Recorded Future кошти ще минулого року, незабаром після її заснування. Точний масштаб інвестицій невідомий, але суми склали близько $10 млн на кожну з компаній. Як Google Ventures, так і In-Q-Tel отримали місця в раді директорів Recorded Future.

Як відзначають аналітики, Google не вперше займається бізнесом разом з американськими «шпигунськими» органами. Так, раніше компанія використовувала допомогу Агентства національної безпеки (АНБ) для захисту власних мереж, а In-Q-Tel була інвестором картографічної фірми Keyhole, купленої інтернет-гігантом в 2004 р. Проте вперше Google і In-Q-Tel практично одночасно вирішили профінансувати один і той же стартап, хоч і не співпрацюючи безпосередньо.

Американські спецслужби вже досить давно не приховують своєї зацікавленості в «відкритих розвідданих» - публічно доступної інформації, яку можна почерпнути з маси телешоу, статей у газетах, постів у блогах і т.д. «Секретна інформація не завжди грає чільну роль у нашій професії. Насправді, часто можна вирішити проблему або знайти відповідь на складне питання за допомогою інформації, яка знаходиться у відкритому доступі », - заявив колись глава ЦРУ Майкл Хейден (Michael Hayden). Через In-Q-Tel ЦРУ вже вклала кошти в цілий ряд фірм, які повинні допомогти цій організації знаходити таку інформацію. Серед них Visible Technologies, яка також займається збором даних з відкритих джерел в Мережі.

Технологія Recorded Future вміє виділяти з інформації на сайтах окремих людей, місця та заходи, що згадуються ними. Після цього компанія вивчає, де і коли ці заходи або події відбуваються («просторовий і часовий аналіз»), а також визначає тон цього документа. Далі спеціальні алгоритми штучного інтелекту застосовуються для того, щоб встановити, цікаві зв'язки між різними гравцями. На сьогоднішній день у Recorded Future є індекс з більш ніж 100 млн. подій, який зберігається на серверах компанії Amazon.

Експерти відзначають, що Recorded Future без сумнівів зможе використовувати своє ПЗ для раннього виявлення різних можливих подій і трендів. Ці дані можуть використовуватися, в тому числі, і в розвідувальних цілях.

(Джерело RU: internet.cnews.ru)

 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting