Структура трафіку в мережі Інтернет почала змінюватися
Оценка пользователей: / 0
ПлохоОтлично 
06.06.10 11:25
There are no translations available.

Структура глобального трафіку в Інтернеті змінюється, стверджують найбільші мережеві оператори. Відео як і раніше є основним пожирачем ємності мережевих каналів, але структура відео змінюється. Якщо раніше левову частку трафіку в глобальній мережі генерували мільйони користувачів, що скачують відео в torrent-мережах, то тепер основним генератором трафіку стало так зване потокове відео, що генерується ресурсами на зразок YouTube або системами відеоконференцій, коли користувачі спілкуються між собою через відеоканали.

У найближчі пару років позначена тенденція лише зміцниться, впевнені в компанії Cisco, де виробляється більша частина мережного апаратного забезпечення для комп'ютерних мереж. Експерти відзначають, що пірінговий трафік був основним прискорювачем для зростання ємності магістральних мереж протягом останніх приблизно десяти років.

В Cisco кажуть, що потокове відео зараз набирає популярність набагато більш високими темпами, ніж це було кілька років тому з torrent-відео. У найближчі кілька років ця тенденція, як очікується, лише продовжиться. Вже з початку 2010 року обсяги потокового відео в мережі перевищують обсяги викачуваного відео.

Згідно з даними щорічного прогнозу Cisco Visual Networking Index Forecast, до 2014 року обсяги інтернет-трафіку зростуть у чотири рази від нинішніх показників та відео в цьому зростанні зіграє основну роль. Також у прогнозі йдеться, що протягом майбутніх 5 років кожен рік на частку відео-трафіку (у всіх його форматах) буде доводиться понад 90% глобального трафіку.

"Я б не став говорити, що обсяги пірінгового трафіку скорочуються, просто вони вже не ростуть такими темпами і вони вже почали поступатися за темпами зростання потоковому відео. Частково це можна пояснити тим, що потокове відео стало значно більш доступним для кінцевих користувачів, крім того потокове відео стало стандартом для багатьох бізнес-систем комунікацій та багатьох комерційних сервісів ", - говорить Даг Уебстер, старший директор з маркетингу Cisco Systems.

За даними звіту, до 2014 року об'єми трафіку, що передається в Інтернеті за рік, зростуть на 400% і досягнуть 767 екзабайт. В Cisco кажуть, що всередині компанії подібний звіт був опублікований ще пару місяців тому, але в його робочому варіанті було вказано обсяг на 100 екзабайт менший. Наступні кілька місяців показали необхідність перегляду прогнозу в більшу сторону. Cisco відзначає, що 767 екзабайт даних - це рівно в 10 разів більше, ніж було передано в Інтернеті за весь 2008 рік.

У звіті говориться, що в 2014 році глобальний обсяг трафіку складе приблизно 64 екзабайт на місяць. Щоб уявити собі це число на практиці, компанія наводить кілька порівнянь. 64 екзабайт - це 16 мільярдів DVD, 21 трлн записів MP3 або 399 квадрильйонів SMS-повідомлень.

Загалом, до 2014 року на частку відео буде припадати 91% глобального трафіку. Якщо б все відео, передане за рік, можна було б переглянути один за одним, то у потенційного глядача на це пішло б 72 мільйони годин.

Експерти відзначають, що позначиться популярність відео в мережі і на зростанні кількості широкосмугових інтернет-каналів у користувачів. При наявності якісних каналів у користувачів, розвиток HD-відео або навіть HD 3D-відео в мережі також буде мати серйозну економічну підоснову. В Cisco кажуть, що за останні 10 років середня швидкість підключення користувачів до інтернету зросла в 35 разів. Якщо в 2000 році виділена лінія на 128 Кбіт/сек, вважалася цілком непоганим варіантом, то зараз середня пропускна здатність інтернет-каналу зросла до 4,4 Мбіт/сек.

На додаток до більш якісних інтернет-каналів, користувачі самі стали значно більше викачувати відео, в тому числі і HD-відео. Cisco прогнозує, що обсяги даних HD-відео і 3D TV з 2009 до 2014 року зростуть в 13 разів. Всього на частку HDTV і 3D-відео до 2014 року буде припадати 42% інтернет-трафіка.

Що стосується мобільного інтернет-трафіку, то тут компанія очікує, що до 2014 року він становитиме 3,5 екзабайт на місяць або 42 екзабайт на рік.

Аналітики говорять, що для операторів подібні цифри - це не тільки привід для радості від зростаючої виручки за передачу даних, але й необхідність додаткових витрат, пов'язаних з купівлею нового обладнання та оновлення магістральних мереж.

(Джерело RU: xakep.ru)

 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting