Відключений перший в світі Usenet-сервер
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
21.05.10 18:13
There are no translations available.

20 травня припинив роботу перший у світі Usenet-сервер Він пропрацював понад тридцять років, повідомляється в прес-релізі, опублікованому на сайті американського університету Дьюк.

Сервер запустили в 1979 році студенти магістратури Дьюка Том Траскотт і Джим Елліс. Тоді ж вони написали програму для обміну повідомленнями і файлами з іншим навчальним закладом - університетом Північної Кароліни (UNC) - за допомогою телефонного модему. Розробка дозволила створити перші групи новин, що стали основою мережі Usenet.

Поступово мережа Usenet розрослася до 120 тисяч груп новин з передплатниками по всьому світу. Вона передувала появі Всесвітньої павутини (World Wide Web). При цьому останнім часом кількість користувачів Usenet-мереж неухильно знижувалася.

У числі причин відключення сервера співробітники Дьюка назвали малу кількість користувачів, а також високі витрати. Сучасною альтернативою Usenet є канали RSS, форуми, блоги та соціальні мережі.

На початку травня про плани закрити чотири тисячі груп новин оголосила Microsoft. Компанія планує плавно згорнути Usenet-групи і запропонувала їх передплатникам перейти на відповідні розділи офіційних форумів.

(Джерело RU: podrobnosti.ua)

 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting