RapidShare відмазалась від звинувачень у піратстві
Оценка пользователей: / 0
ПлохоОтлично 
05.05.10 13:56
There are no translations available.

(Джерело RU: webplanet.ru)

Апеляційний суд Дюссельдорфа постановив, що компанія RapidShare не несе відповідальність за користувачів свого файл-хостингу, які порушують авторські права, повідомляє heise online.

Раніше RapidShare програла суд німецькій компанії Capelight Pictures, що займається  прокатом ліцензійних дисків з фільмами. Згідно вердикту, власники файлосховища були визнані відповідальними за дії користувачів і повинні були організувати роботу сервісу таким чином, щоб позбавити користувачів можливості викладати деякі матеріали (в даному випадку - фільми певних найменувань).

RapidShare оскаржила це рішення - і успішно. Апеляційний суд, по-перше, визнав, що компанія діє строго в рамках закону, а по-друге, не зобов'язана вводити превентивні заходи, які пропонує позивач. Судді визнали непридатною фільтрацію контента за ключовими словами або файловим форматам, а також визнали, що ручна премодерації вимагатиме від RapidShare занадто великих людських ресурсів.

Глава компанії Крістіан Шмід (Christian Schmid) висловив радість у зв'язку з таким поворотом подій. "Це рішення показує, що спроби засудити нашу бізнес-модель в якості незаконною в кінцевому підсумку не увінчаються успіхом", - заявив він.

Про реакцію Capelight Pictures нам поки нічого не відомо, хоча передбачити її нескладно.

Це далеко не єдиний випадок, коли правовласники намагалися покласти на RapidShare тягар з фільтрації захищених копірайтом матеріалів. У більш ранніх випадках компанію не сильно рятували навіть апеляційні суди.

Серед останніх позовів, програних RapidShare, можна відзначити процеси, пов'язані з викладенням музичних файлів музичних файлів і книг. В обох випадках судді зажадали від файлового сховища самостійно стежити за користувачами і припиняти всі їх спроби порушити закон.

Очевидно, закликати RapidShare до відповідальності досі намагалися всі, кому не лінь, окрилені успіхами "першопрохідців" у судах. Керівництво компанії навіть не витримало і почало тиснути на злісних порушників копірайту і погрожувати судом сайтам, що поширюють посилання на піратський контент.

Не виключено, що вдале оскарження вироку охолодить запал правовласників. Тоді, може, і RapidShare трохи заспокоїться.

 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting