Максим Кононенко: Ні перемогти, ні знищити
Оценка пользователей: / 2
ПлохоОтлично 
06.02.13 07:15
There are no translations available.

Интернет не уничтожить!

У 1999 році штабом Сергія Кирієнка на виборах мера Москви керував Марат Гельман - на той момент поряд з Глібом Павловським основна сполучна ланка між інтернет-тусовкою і офлайновим світом великих людей.
І, зрозуміло, ця сама інтернет-тусовка була щосили використана під час кампанії, яка називалася «Неофіційна Москва».
«Ви будете затикати в одному місці - а інформація з'явиться в іншому. І будь-хто затикаючий в цій системі завжди буде наздоганяючим»

Максим Кононенко

І саме в тому році деяка частина цієї самої інтернет-тусовки вперше відвідала уряд Російської Федерації. Був там і автор. Як зараз пам'ятаю - за столом сидять втомлені міністри чи хто там ще й абсолютно нерозуміючими очима дивляться на десяток абсолютно різних на вигляд людей. Одягнених хто на що здатний, шумливих і постійно сміються.
Я не пам'ятаю, про що ми там говорили, але пам'ятаю своє відчуття від розмови: чиновники ні чорта не розуміли в інтернеті, а найголовніше - не хотіли розуміти. Вони хотіли б жити у світі, де ніякого Інтернету немає, а якщо вже він є - то нехай він буде сам по собі, у нас і своїх справ предостатньо.
І ви знаєте, за минулі тринадцять з гаком років нічого не змінилося.
Чиновники і раніше не розуміють, що таке Інтернет. І не хочуть розуміти. Вони як і раніше хочуть жити в світі, де ніякого Інтернету немає, а якщо вже він є - то треба його якось закрити.
«Реєстр заборонених сайтів» - яскравий прояв цієї простацькою концепції. Такий закон могли написати і прийняти тільки люди, які абсолютно не розуміють, як функціонує Інтернет і чим він живе. І саме тому цей «реєстр» у мережевих жителів нічого, крім сміху, не викликає.
Тепер ось - нова ініціатива. «Ліга безпечного Інтернету» вигадала якийсь «білий список» і нібито домовилася з провайдерами цілого регіону про те, що ті будуть за замовчуванням надавати своїм абонентам доступ тільки до сайтів з цього списку. Ну як «домовилася» - напевно викрутила провайдерам руки, адже «Ліга» через своїх засновників напряму пов'язана з Ростелекомом, а провайдери залежать від Ростелекома. Про те, що ці «білі списки» абсолютно незаконні (порушуються як мінімум закон про права споживача і 29-я стаття Конституції), не написав тільки ледачий.
Однак «реєстр» навчив російський Інтернет не тільки писати, але й чинити опір. Ще три місяці тому «Піратська партія» створила проект «РосКомСвобода», який надає альтернативні адреси для ресурсів, занесених до «реєстр». Тепер же послідувала відповідь «білим списками».
Ця відповідь набагато дотепніша, чим «РосКомСвобода», і ясно показує, що в чиновницькій боротьбі з Інтернетом перемога завжди буде за Інтернетом. Просто тому, що Інтернет розумнішим чиновників.
І ось в чому полягає ця відповідь: оголошено про створення «піратського хостингу». По-перше, розмістити свій сайт на цьому хостингу можна буде без всяких договорів та пред'явлення документів. А по-друге, що набагато більш важливо, доступ до сайтів, розміщених на цьому хостингу, буде обмежуватися. Але ... для начальства. Депутати, держоргани, поліція і прокуратура не побачать сайтів, розміщених на піратському хостингу. Тому що заходи з їх IP-адрес будуть блокуватися. І, зрозуміло, цей хостинг буде абсолютно недоступний для «Ліги безпечного Інтернету».
Звичайно, технічно подібна задача складна і в повному обсязі взагалі не може бути вирішена. Як і будь-яка задача фільтрації трафіку в Інтернеті, який задуманий так, щоб фільтрація в ньому була неможлива.
Але сама гра, яку пропонує «Піратська партія», дуже смішна. І навіть якщо послугами піратського хостингу скористаються одиниці (а ціни там будуть, зрозуміло, вищі, ніж на інших хостингах) - сам факт ляпаса «Лізі безпечного Інтернету» показовий.
А якщо в цій самій «Лізі» і серед тих, хто стурбований «регулюванням» Інтернету, досі немає людей з профільною освітою, то поясню з позицій своєї основної спеціальності 22011 «Обчислювальні машини, комплекси, системи, мережі». У будь-якій мережі комутації пакетів (якою є Інтернет) інформація передається шматочками (пакетами). Кожен з цих шматочків маршрутизується між комп'ютерами мережі самостійно, і теоретично кожен шматочок може йти в кінцеву точку різними шляхами. У кінцевій точці шматочки збираються разом в потрібному порядку.
І скільки б ви не ставили на шляху пакета бар'єрів - пакет завжди знайде інший шлях. І ви ніколи не зможете контролювати всі шляхи (канали передачі даних), тому що їх кількість незмірна. Інтернет-трафік можна передавати як завгодно: через електроосвітлювальну мережу, через радіо, кліпаючи ліхтариком і навіть через водопровідні труби - були б модулятор і демодулятор. Ви можете мені не повірити, але створення таких модуляторів і демодуляторів (якщо знадобиться) - питання декількох тижнів. Без всяких провайдерів. Без всяких ліцензій.
Ви будете затикати в одному місці - а інформація з'явиться в іншому. І будь-хто затикаючий в цій системі завжди буде наздоганяючим. Тобто - завжди буде позаду. Це безглузда, протизаконна і пожираюча ресурси боротьба.
І ви неминуче програєте в цій війні.
Тому що Інтернет не можна ні перемогти, ні знищити.
(Джерело RU: vz.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting