Інтернет впливає на хід еволюції людини
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
25.11.12 17:55
There are no translations available.

Інтернет втрутився в еволюцію: він не просто впливає на спосіб життя людей - він змінює спосіб роботи головного мозку. Неврологи стверджують, що господарями нового соціального світопорядку стануть технічно підковані люди.
Про те, як технології впливають на розвиток та функціонування "молодих умів", розповідає у своїй книзі" iBrain: Як пережити технологічну зміни мозку" Гері Смолл - невролог, директор науково-дослідного центру з вивчення пам'яті і старіння Семельського інституту неврології і поведінки людини і центру з питань старіння в Каліфорнійському університеті.
Доктор Смолл стверджує, що мозок дуже чутливий до змін в навколишньому середовищі. Три тисячі років тому наші предки, використовуючи підручні предмети для добування і обробки їжі, зробили серйозний крок в еволюції мозку, говорить невролог.
"Лобові частки головного мозку збільшилися, мислення і мова також зробили великий прорив у своєму розвитку. Еволюція, в цілому, - це адаптація до навколишнього середовища, яке постійно змінюється", - нагадує він.
В даний час технологічний прогрес міняє звичне для мозку інформаційне середовище: середньостатистичний молодий чоловік, за словами Смолл, в спілкуванні з технологіями проводить близько дев'яти годин на добу. А значить, у молодого покоління більше шансів вижити в сучасному світі, адаптуючись до цих технологій.
"За Дарвіном, наступне покоління має пристосуватися до нових умов. Ті, хто буде добре розбиратися в технологіях, отримають перевагу: вони досягнуть більшого економічного успіху, і їх потомство буде краще забезпечене", - стверджує він.
"Еволюція - це прогрес від моменту до моменту, і зараз ми спостерігаємо, як технологія впливає на нашу еволюцію", - говорить доктор Смолл.
Те, що мозок людини чутливий до зміни техногенного середовища, доводить недавній експеримент, проведений Гері Смолл і його колегами. Дослідження показало, що подорожі в Іінтернеті, зокрема пошук потрібної інформації в Мережі, стимулюють мозкові центри, пов'язані з прийняттям рішень і логікою.
А ось зони, що відповідають за абстрактне мислення і співпереживання, задіяні досить слабо, відзначається в дослідженні. За словами вченого, розвиток здатності оперативно обробляти інформацію і ефективно приймати рішення відбувається ціною "погіршення навичок спілкування у людей і втрати здатності читати емоційні прояви і мова тіла". Інший недолік кіберкультури - поява інтернет-залежних людей, що страждають синдромом дефіциту уваги.
Тому Смолл вважає, що на вершині еволюційного розвитку виявляться люди зі змішаними технологічними і соціальними навичками.
Також невролог висловлює побоювання, що схильність сучасних молодих людей, яких він називає "цифровими аборигенами", до виконання декількох дій одночасно може мати і ще один негативний наслідок. Молодь, що знаходиться в кіберпросторі, постійно сканує наступну порцію нової інформації, що може викликати стрес і навіть пошкодження нервових ланцюгів.
"Але можна зробити кроки для вирішення цієї проблеми, - говорить доктор Смолл. - Це значить скоротити спілкування з технологіями - наприклад, провести сімейну вечерю, - щоб знайти баланс. Важливо зрозуміти, як технології впливають на наше життя і наш мозок, і взяти це під контроль ".
(Джерело RU: nararevii72.livejournal.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting