Super Wi-Fi через телевізор
Оценка пользователей: / 2
ПлохоОтлично 
09.09.12 16:59
There are no translations available.

Super Wi-FiВ США пройшли тестування і запущені в експлуатацію перші бездротові мережі, засновані на Super Wi-Fi - новій технології, що використовує телевізійні частоти для високошвидкісної передачі даних на великі відстані.
Мережі Super Wi-Fi можуть скласти конкуренцію 3G і іншим мобільним стандартам зв'язку, особливо серед користувачів Інтернету, які проживають у сільській місцевості, а також звичайного Wi-Fi, коли потрібно організувати публічні точки доступу до мереж, які охоплюють великі території.
Строго кажучи, з добре знайомим всім стандартом Wi-Fi нова технологія не має нічого спільного, крім зхожої назви, запропонованої Федеральним агентством США із зв'язку (FCC), яке в 2010 році схвалило розгортання бездротових мереж, що працюють на так званих «білих проміжках» - невикористовуваних телевізійних частотах, призначених для запобігання інтерференції між телевізійними каналами.
Подібно частоті 2,4 ГГц, на якій працюють радіочіпи Wi-Fi, Bluetooth, домашніх бездротових телефонів, випромінювачі в мікрохвильових печах та інші побутові пристрої, використання «білих проміжків», що знаходяться в дециметровому і метровому діапазоні, не вимагає обов'язкового ліцензування, тобто користуватися ними можуть усі бажаючі, а не тільки радійники, які «застовпили» за собою ту чи іншу частоту.
Діапазон частот, що використовуються в телемовленні, досить великий, тому дефіциту з невикористовуваними частотами тут не буде.
Нарешті, ще однією істотною перевагою телевізійного діапазону є дальність зв'язку: за допомогою дециметрових хвиль можна з прийнятною швидкістю передавати дані на відстань до 160 км (радіус дії пристроїв Wi-Fi обмежується, нагадаємо, сотнею метрів), до того ж дециметрові хвилі краще, ніж гігагерцові, проникають через стіни і водяний пар, забезпечуючи гарний зв'язок в погану погоду, а також достатку природних і штучних перешкод.
Само собою, «білі проміжки» привернули увагу великих інтернет-компаній, які зацікавлені в подальшій демократизації, зростанні доступності та зниженні вартості послуг з бездротової передачі даних на великі відстані - сервісу, що відноситься до вотчини мобільних операторів, що монополізували радіочастоти, які використовуються в технології 3G і мобільних стандартах наступного покоління.
Використовуючи телевізійний діапазон, можна забезпечити доступом до високошвидкісного Інтернету жителів сільської місцевості та віддалених районів, куди прогрес у вигляді високошвидкісних мобільних мереж доходить, як правило, в останню чергу, якщо доходить взагалі.
Будівництво тестових мереж Super Wi-Fi почалося відразу після дозволу, виданого на їх використання Федеральним агентством США зі зв'язку спочатку в Техасі, де такою мережею був охоплений кампус Університету Х'юстона, і далі у Вілмінгтоні, Північна Кароліна, де на основі Super Wi-Fi з'явилося кілька публічних точок доступу до Інтернету. «Білополосних» радіочіпів, сумісних з побутовими гаджетами, поки не існує, тому всі ці рішення являли собою гібридні платформи, де зв'язок з клієнтським обладнанням здійснювалася за звичайним Wi-Fi, а зв'язок точок доступу одна з одною і з сервером інтернет-провайдера - через Super Wi-Fi.
Тестування показало ефективність нової технології, і зараз консорціум Air.U, що займається просуванням нового стандарту, налічує вже 500 членів, включаючи навчальні заклади, провайдерів, інтернет-компанії, а також виробників програмного забезпечення та мережевого обладнання, зацікавлених у розвитку Super Wi-Fi. Як повідомляє AFP, до кінця 2013 року консорціум, активно підтриманий Google і Microsoft, збирається інсталювати мережі Super Wi-Fi в десятках сільських і віддалених районів США, де немає високошвидкісного бездротового Інтернету, але діють телевізійні ретранслятори, а також в університетських кампусах.
Також, за твердженням Forbes, до кінця 2012 року на ринок надійдуть перші пристрої, що поєднують технологію Wi-Fi і Super Wi-Fi в одному радіочіпі. Такі чіпи будуть автоматично сканувати телевізійний діапазон на предмет наявності точок доступу, що працюють за новим стандартом.
«Всі розуміють важливість нового радіодіапазону для розвитку високошвидкісного бездротового зв'язку, адже це справжнє джерело нових частот, що мають відмінні характеристики», оцінює перспективи «телевізійного» Wi-Fi Ден Льюбар з WhiteSpace Alliance - ще однієї організації, яка просуває новий стандарт.
Тим часом відомі і технічні обмеження, які роблять їх не дуже райдужними: дальність дециметрового зв'язку і безліч частот, які не підпадають під ліцензії - це, безумовно, перевага, але більш низька, ніж в мобільних стандартах нового покоління, швидкість передачі даних, обмежить застосування Super Wi-Fi сільськими районами і слабозаселенних територіями. Втім, в таких великих країнах, як США, Росія чи Бразилія, де Super Wi-Fi теж дуже зацікавилися, новий стандарт буде, без жодного сумніву, користуватися попитом.
(Джерело RU: gazeta.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting