Мерія Москви встановить тотальне стеження за громадянами
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
18.08.12 09:50
There are no translations available.

Стеження за власниками мобільних телефонівНовина про те, що мерія Москви збирається до грудня 2012р розглянути питання про збір даних про пересування москвичів містом через сигнали їх мобільних телефонів, відразу ж сколихнуло всі ЗМІ і блогерів соціальних мереж.
Наскільки серйозно це рішення мерії столиці Росії, чи є аналоги в світі і як до рішенням уряду Москви поставилися росіяни?
У мерії повідомили, що влада Москви має намір вже до грудня почати збір даних про пересуваннях громадян через операторів мобільного зв'язку, пише газета "Известия" з посиланням на джерела в мерії. Пересування громадян через "мобільник" буде відстежуватись весь час.
Олена Новікова, представник департаменту інформтехнологій підтвердила інформацію, що ведуться переговори із стільниковими операторами щодо контролю за переміщенням власників мобільних телефонів. "Ця ідея відпрацьовується поки на рівні технічних можливостей", - зазначила вона в інтерв'ю виданню. Цей проект буде фінансуватися з бюджету Москви. Точна сума інвестиції поки не відома.
Також, Новікова розповіла, що чиновники отримуватимуть інформацію тільки про маршрути громадян, без конкретних даних по особистості (ПІБ, паспортні даними та ін.)
Питання зараз стоїть про точність такої міської транспортної моделі і даних мобільних операторів.
У свою чергу Артем Єрмолаєв, глава відомства інформтехнологій, пояснив "Известиям", що така модель транспортних потоків виношувалася з початку 2012р., а її точність на даний момент складає близько 50 відсотків. Візуально вона виглядає як комп'ютерна гра, де можна планувати і управляти містом.
Подібні дані несуть в собі дуже велику цінність для влади, зазначив президент Асоціації регіональних операторів зв'язку (Ароса) Юрій Домбровський, але постає питання про відповідність подібної ідеї закону «Про персональні дані».
Представники стільникових операторів Москви, коментуючи цю інформацію, розповіли, що офіційно переговори щодо передачі інформації про пересування або місцезнаходження абонентів поки не ведуться.
В принципі, ідея контролю за пересуванням вже реалізована в багатьох операторів стільникового зв'язку за допомогою смс та за згодою того, за ким будемо проводитися таке "стеження", але на офіційному рівні це питання піднято вперше.
Виправдовуються самі драматичні епізоди безсмертного роману "1984" Джорджа Оруелла, - пояснили аналітики розділу "Новини Росії" журналу "Біржовий лідер".
Більшість людей, купуючи мобільні телефони, абсолютно не замислюються про те, що їх улюблений мобільник - це не тільки безперебійний зв'язок, невелика відеокамера, цифровий фотоапарат, набір комп'ютерних ігор, пейджер для відправки SMS, але ще і радіомаяк (чим дорожчий мобільник, тим, як правило, потужніший цей маяк), через який просто:
1. Правоохоронні органи практично всіх країн світу таємно спостерігають і відстежують підозрюваних, про що кожен росіянин може знати з численних серіалів.
2. Ряд великих світових корпорацій вивчають переваги потенційних покупців, про що, наприклад:
  • Британська компанія Path Intelligence офіційно заявила, розробивши і презентувавши на конференції ICSC Fusion в березні 2011 в Лос-Анджелесі систему Footpath, здатну стежити з точністю до 1 метра за пересуваннями громадян;
  • Компанія Forest City у США запровадила і почала використовувати технології моніторингу споживчої активності, виходячи з інтенсивності сигналів стільникових телефонів.
3. Ряд великих світових холдингів і банків стежать за своїми співробітниками (попередньо включивши такий пункт в трудову угоду). Наприклад, на Заході багато великих банків зі світовим рівнем використовують подібні можливості стільникових телефонів.
Подобається це комусь чи ні (скоріше не подобається), але вже сьогодні існують всі необхідні технічні умови за повального стеженням за всіма громадянами світу, яке на сьогоднішній день здійснюється де-факто, хоча і не закріплене де-юре. Все, як в романі "1984" Джорджа Оруелла
Мерія Москви вирішила піти далі: закріпити цей факт юридично, що безумовно викличе цілу хвилю протестів від громадян, вважають експерти. На відміну від банків або великих корпорацій, які беруть людей на високооплачувану роботу, пов'язану зі службовою або корпоративної таємницями, у мерії немає ніяких реальних важелів тиску на своїх потенційних виборців, щоб вони погодилися на таке повальне стеження за ними. З іншого боку, не важко припустити, яку "козирну карту" дає мерія Москви в руки опозиції Росії, "незалежних" російських і західних ЗМІ про "свободу слова" і права людини в Росії.
(Джерела RU: profi-forex.org)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting