Кібератаки проти ядерних об'єктів Ірану організували спецслужби США та Ізраїлю
Оценка пользователей: / 3
ПлохоОтлично 
03.06.12 10:53
There are no translations available.

Кібератака від секретних службЗа серією кібернападів на ядерні об'єкти Ірану шляхом впровадження в їх комп'ютерні системи складного вірусу, який отримав згодом назву Stuxnet, стоять американські та ізраїльські спецслужби.
Про це повідомила газета New York Times з посиланням на неназваних представників розвідувального співтовариства США та Ізраїлю.
Як відзначає видання, в 2007 році спецслужби цих країн розробили складний комп'ютерний вірус, здатний виводити з ладу системи управління центрифуг зі збагачення урану. Після серії успішних тестів було вирішено розпочати реалізацію плану з впровадження вірусу. Іран, на думку західних країн, вів секретні роботи зі створення ядерної зброї, секретної програми під кодовою назвою "Олімпійські ігри".
У наступному році агентам спецслужб вдалося перенести створений вірус на комп'ютери в іранському ядерному центрі Натанз. "Деякі центрифуги? що були там, почали виходити з ладу. Іранські фахівці були в замішанні, оскільки неполадки в кожному випадку були різні, що було передбачено типом вірусу", - пише New York Times.
За даними видання, залишаючи Білий дім, президент Джордж Буш настійно рекомендував своєму наступнику Бараку Обамі продовжити реалізацію цієї секретної програми, оскільки вона мала очевидні результати, але поки не встигла завдати масштабний збиток іранській ядерній програмі. Нинішній президент США прислухався до цієї поради і розпорядився продовжити атаки.
Однак влітку 2010 року комп'ютерні фахівці США помітили, що вірус перебрався з комп'ютерів в центрі в Натанзі на домашній комп'ютер одного з його співробітників і, в кінцевому підсумку, поширився по Інтернету. Проаналізувавши структуру шкідливої програми, незалежні комп'ютерні фахівці відразу ж встановили, що через складну архітектуру вірусу до його розробки причетні урядові спецслужби.
У зв'язку з витоком, адміністрація Барака Обами навіть розглядала питання про згортання кібератак проти Ірану, проте в результаті було прийнято рішення їх продовжувати, і вже через кілька тижнів нова модифікація Stuxnet вивела з ладу близько 1 тис ядерних центрифуг - 20% від тих, що були на той момент у Ірану. Як зазначає New York Times, незважаючи на це, вже в 2011 році Іран зумів активізувати виробництво збагаченого урану.
Влада США вже визнала секретну програму "Олімпійські ігри", яка діє досі, успішною. За її оцінками, вона відстрочила створення Тегераном ядерної бомби на 1,5-2 роки. Колишній директор ЦРУ Майкл Хейден заявив New York Times, що напад на комп'ютерні системи Ірану стало першим в історії США прикладом проведення масштабної атаки в кіберпросторі.
(Джерело RU: tasstelecom.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting