Li-Fi - в Інтернет через настільну лампу
Оценка пользователей: / 3
ПлохоОтлично 
27.05.12 16:03
There are no translations available.

Технологія передачі даних за допомогою світлових імпульсівОсновою домашньої або офісної бездротової мережі незабаром може виявитися зовсім не Wi-Fi, а Li-Fi - технологія передачі даних за допомогою світлових імпульсів.
В основі лежить дуже проста ідея. Є джерело світла, яке постійно моргає і фотоприймач, що сприймає це моргання. Передача даних здійснюється в двійковій системі: світло горить - «1», світла немає - «0». І якщо частота моргання буде дуже високою, то людське око не в змозі її розрізнити. Звичайно ж, звичайні лампи розжарювання і люмінесцентні лампи з таким завданням не впораються. Але от для джерел світла на основі світлодіодів (LED) рішення такого завдання не складе жодної проблеми.
Залишається оснастити домашні освітлювальні прилади спеціальним перетворювачем, який дозволить підключати, наприклад, настільну лампу до маршрутизатора і забезпечити комп'ютер світлоприймачів.
Технологія швидкісної передачі даних за допомогою видимого світла отримала офіційну назву Visible Light Communications (VLC). Однак, якщо такі пристрої і з'являться у продажу, то під брендом Li-Fi.
У технології є чимало привабливих переваг:
  • Електричне світло використовуються повсюдно і буде потрібно не так багато зусиль, щоб накрити «світловими мережами» величезні території. При цьому споживання електроенергії у світлодіодів мінімальне, лампочку можна постійно тримати включеною не побоюючись великих рахунків за електроенергію.
  • Важлива перевага - відсутність взагалі будь-якої шкоди для людини.
  • Li-Fi можна використовувати повсюдно, де використання Wi-Fi заборонено або небезпечно - літаки, лікарні, нафтові платформи. Світлова передача даних не створить жодних перешкод електричному обладнанню.
  • Вже найближчим часом, завдяки стрімкому розвитку бездротових технологій, очікується дефіцит радіочастотного спектра. Для Li-Fi ця проблема взагалі не актуальна.
  • Підвищена безпека - ось ще одна з чеснот Li-Fi. Для захисту приватної інформації достатньо лише звичайної стінки, хай навіть вона з гіпсокартону. Працюючи в замкнутому приміщенні, Ви можете бути впевнені в тому, що жоден біт не просочиться назовні.
  • І нарешті, для створення всього необхідного обладнання не потрібно ніяких дорогих компонентів. Все потрібне можна придбати в будь-якому магазині радіодеталей.
Передача інформації за допомогою світлових імпульсів зовсім не нова. Раніше повсюдно використовувався стандарт IrDA, в основу якого було покладено інфрачервоне випромінювання. До теперішнього часу від нього повністю відмовилися, оскільки швидкість передачі даних була мала і можлива лише на невеликі відстані.
Li-Fi побудований на тому ж принципі, але позбавлений недоліків попередника. Поки що вдалося досягти швидкості передачі даних 10 Мбіт/c. Однак творці переконані, що зможуть досягти швидкості в 100 Мбіт/c і вище. Причому вже в самий найближчий час.
Якщо ж зробити невеликий екскурс в історію, то стане ясно, що використовувати світло для передачі інформації запропонував ще Олександр Белл, винахідник телефону. На початку 1880 року він отримав патент на прилад, названий «фотофоно», призначення якого полягало в передачі звуків за допомогою світла.
Автор Вадим Руденко. (Джерело RU: blog.imena.ua)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting