Керування процесами і ресурсами смартфона на базі ОС Android
Оценка пользователей: / 5
ПлохоОтлично 
26.12.11 20:41
There are no translations available.

Керування процесамиВажливою частиною операційної системи, яка безпосередньо впливає на функціонування обчислювального пристрою, являється підсистема керування процесами.
Підсистема керування процесами планує виконання процесів, тобто розподіляє процесорний час між кількома одночасно існуючими в системі процесами, а також займається створенням і знищенням процесів, забезпечує процеси необхідними системними ресурсами, підтримує взаємодію між процесами.
Мабуть всі знають, що тривалість роботи батареї смартфона напряму залежить від активності використання. Але досить часто пристрій витрачає свої «сили» впусту на утиліти, які не потрібні в даний час, що призводить до частого заряджання телефону. Особливістю системи Android є те, що програми самі автоматично не закриваються, а продовжують знаходитись у процесах, витрачаючи пам’ять телефону. Для боротьби з подібним явищем були розроблені спеціальні програми керування процесами, які «вбивають» непотрібні утиліти. Розглянемо дві з них на базі ОС Android
Безкоштовна програма для керування процесами.
Після запуску програми бачимо, що вона максимально проста. Являє собою список усіх запущених утиліт над якими розташована кнопка «KILL selected apps» після натиснення якої відбувається «знищення» виділених процесів. Також у верхній частині відображається кількість доступної оперативної пам’яті (Available Memory)
 
В налаштуваннях можна знайти наступні параметри роботи:
  • Auto Kill Frequently - дозволяє завершити роботу утиліт до певного моменту часу.
  • Auto Kill Level - опція, яка визначає рівень, на якому працює автоматичне закриття програм. Існує кілька варіантів
  • Safe — безпечний режим: закриваються тільки утиліти користувача і тільки ті, які не знаходяться в активному стані.
  • Aggressive — агресивний режим: закриваються всі утиліти, окрім системних.
  • Crazy — навіжений режим: закриваються всі утиліти, які запущені (в тому числі і системні), крім тих, які знаходяться в ігнор листі
  • Ignore list – список програм, що ігноруються.
Так само як і Advanced Task Killer, після запуску програми для керування процесами отримуємо список запущених утиліт, які можна завершити. Також відображається кількість вільної оперативної пам’яті. У вкладці Processes формується список процесів, якими також можна керувати. А також є можливість видаляти утиліти та віджети. Через меню налаштування надається можливість створити список утиліт, які при згортанні будуть автоматично закриватись (Auto-end Service)
В загальному програми керування процесами дуже схожі, різняться тільки інтерфейсом та деякими можливостями. Зараз доступні для скачування багато безкоштовних подібних програм, вибір залишається лише за особистими вподобаннями.
Висновок
Розглянуті вище програми дозволяють керувати запущеними процесами і використанням пам’яті, а також продовжити роботу в автономному режимі. Однак програми потребують деяких знань і акуратності використання, оскільки бездумне закриття утиліт може призвести до зависань смартфона або до зупинки необхідних системних процесів.
Автор Денис Коваль, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting