Нова мова програмування прискорить розробку систем на кристалі
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
18.12.11 09:04
There are no translations available.

BlueSpecПерехід від настільних ПК до мобільних пристроїв ставить перед розробниками чіпів нові завдання, пов'язані з потребами енергозбереження, у зв'язку з чим багато рутинних операції, що виконуються на ПК за допомогою ПЗ, переносяться на апаратний рівень.
З іншого боку, сучасні мобільні апарати поєднують в собі безліч цілей, тому деякі функції необхідно реалізувати на рівні додатків. Творцям мобільних пристроїв доводиться приймати непрості рішення про те, які функції будуть реалізовані на апаратному рівні, а які - на програмному. Нова мова програмування спростить це завдання.
На міжнародному форумі 17th International Conference on Architectural Support for Programming Languages and Operating Systems вчені Лабораторії комп'ютерних наук і штучного інтелекту (CSAIL) Массачусетського технологічного інституту представляють нову систему, яка дозволить розробникам пристроїв на одній мові програмування писати всі функції, який має виконувати пристрій. Після цього залишиться вибрати, які з операцій будуть виконуватися на апаратному рівні, а які на програмному, і система автоматично побудує відповідний опис схеми і комп'ютерний код.
При зміні рішення про вибір апаратних функцій, опис мікросхеми та коду можна буде так само просто змінити. Крім того, система самостійно визначає, як пов'язувати спеціалізоване обладнання з загальноцільовими процесорами, на яких працює ПЗ, і попереджає розробників, якщо ті спробують апаратно реалізувати функції, які можуть працювати тільки у вигляді ПО, і навпаки.
Нова система є розширенням мови програмування мікросхем BlueSpec, теоретичні основи якого були закладені ще в 1990-х рр. Ця мова дозволяє перетворити правила, яким має слідувати чіп, в код Verilog, і в багатьох випадках виявляється ефективнішою, ніж живі інженери - для реалізації набору правил використовується менше компонентних схем. Вчені доповнили цю мову схемою анотацій (за допомогою яких можна вказати, які функції реалізувати апаратно, а які - програмно), розробили новий компілятор, що перетворює апаратні функції в код Verilog, а програмні - в код C++.
(Джерело RU: internetua.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting