Cisco: Чи переможе Wi-Fi мобільний зв'язок?
Оценка пользователей: / 0
ПлохоОтлично 
10.12.11 20:53
There are no translations available.

Wi-Fi чи мобільний зв'язокУ 97 країнах кількість мобільних пристроїв перевищує чисельність населення. Не дивно, що ці пристрої генерують величезні обсяги трафіку.
Оператори мобільного зв'язку ледве справляються з доставкою мобільних широкосмугових послуг, тим більше, що доставляти ці послуги потрібно з високою економічністю, масштабованістю і прибутковістю. "На мою думку, допомогти операторам зможе "спляча красуня" бездротових мереж доступу - технологія Wi-Fi", - пише у своєму блозі віце-президент консалтингового підрозділу компанії Cisco IBSG, керівник відділу по роботі з операторами зв'язку Скотт Пуополо (Scott Puopolo).
Мобільний зв'язок стоїть на порозі фундаментальних змін, якщо врахувати:
  • різке зростання кількості смартфонів, планшетних комп'ютерів, відеокамер та ігрових консолей, що підтримують технологію Wi-Fi (сьогодні ця технологія дає майже половину зростання мережевого трафіку);
  • бурхливе зростання кількості точок доступу Wi-Fi (з безкоштовним або майже безкоштовним доступом);
  • результати економічного моделювання, проведеного консалтинговим підрозділом Cisco IBSG, які довели, що мобільні оператори можуть скоротити витрати і підвищити якість користувальницьких послуг за рахунок перенесення мобільних даних в мережі Wi-Fi.
Таким чином, Wi-Fi стає невід'ємною частиною сучасних бездротових мереж. Wi-Fi - зріла технологія, що дозволяє будувати надійні бездротові мережі. Але виникає питання: вона буде всього лише доповнювати стільникові мережі чи повністю замінить їх? Розглянемо наступні факти:
  • Wi-Fi є в більшості місць, де ми проводимо свій час. Протягом 80% часу, проведеного в Інтернеті, люди підключаються до мобільного Інтернету вдома, на роботі та в інших приміщеннях, тобто там, де, як правило, є точки доступу Wi-Fi.
  • Наш зв'язок здебільшого не мобільний, а, скоріше, "рухливий": дві третини смартфонів працюють саме в "рухомому", а не в мобільному режимі (приймають пошту, виходять в Інтернет, підтримують ігри, запускають ділові програми, відтворюють відео) . Wi-Fi відмінно підходить для вирішення цих завдань.
  • Нові "рухливі" пристрої споживають ще більше мобільних даних. Якщо смартфон зазвичай приймає в 24 рази більше даних, ніж стандартний мобільний телефон, то персональний і планшетний комп'ютер приймають, відповідно, в 122 рази і в 515 разів більше даних.
  • Абоненти з задоволенням використовують Wi-Fi в якості альтернативи стільникового зв'язку. Наші дослідження показали, що вже сьогодні для користувачів смартфонів в США третина доступу до Інтернету (за часом) - це доступ каналами Wi-Fi.
  • Wi-Fi - більш ефективне і якісне рішення з точки зору кінцевого користувача. Ця технологія дає більш високу швидкість, гарну якість покриття і широку функціональність при менших витратах, ніж звичайний мобільний зв'язок. Перехід абонентів на Wi-Fi можна прискорити за допомогою комплексних тарифних планів і тарифів, сфокусованих на особливості окремих пристроїв.
  • Існує кілька способів монетизації послуг Wi-Fi. Крім традиційного бізнесу, пов'язаного з роздрібними точками доступу, розроблено кілька інших цілком прийнятних моделей доступу, що дозволяють власникам мереж Wi-Fi стягувати плату з мобільних операторів і інших постачальників послуг.
Стратегії успішного використання технології Wi-Fi доступні операторам різних типів. Оператори мобільного зв'язку можуть використовувати Wi-Fi для розвантаження своїх мереж від постійно зростаючого трафіку даних. Власники існуючих мереж Wi-Fi можуть, по-перше, оптом продавати доступ мобільним операторам (для розвантаження їх мереж), а по-друге, продавати мережевий доступ і послуги з доданою вартістю власникам роздрібних точок доступу. Ті інтегровані оператори, у кого вже є і мобільні мережі, і ресурси Wi-Fi, можуть використовувати Wi-Fi для розвантаження мобільних мереж і диференціації своїх фіксованих широкосмугових пропозицій.
Розвиток бездротових мереж буде продовжуватися, і сьогодні можна сказати з усією певністю: технологія Wi-Fi стала критично важливим елементом мобільних мереж. Wi-Fi не вб'є мобільний зв'язок, але відкриє нову главу у розвитку галузі.
(Джерело RU: companion.ua)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting