Скандальний сайт RusLeaks не закрився: творці заховали його в зашифрованій мережі
Оценка пользователей: / 3
ПлохоОтлично 
16.10.11 13:38
There are no translations available.

RusLeaks.comТворці скандального сайту RusLeaks.com, які розгнівили Генпрокуратуру і Роскомназдор, насправді не закривали свій ресурс, а вирішили заховати його подалі від сторонніх очей.
Вони перейшли в так звану I2P-мережу, де немає центральних серверів і DNS-серверів, а також залежності від зовнішніх DNS, що означає неможливість блокування та фільтрації мережі. Про це повідомив TelecomBlog в середу.
Мережі I2P представляють собою спробу створити альтернативу інтернету - безцензурне, анонімне та безпечне середовище спілкування. В рамках цього проекту ентузіасти створюють і підтримують децентралізовану, анонімну, зашифровану мережа, де у третіх осіб не буде можливості дізнатися, які сайти переглядає користувач і яку інформацію викачує або викладає.
RusLeaks.com з'явився 29 вересня і був заявлений як "російський WikiLeaks". Однак на ділі сайт виявився черговим збірником закритих баз з персональними даними на громадян Росії.
Творці проекту стверджують, що RusLeaks.com містить інформацію з більш ніж двохсот баз, серед яких бази федерального розшуку, МВС, ФСБ, ГИБДД, ФАС, засновники юридичних осіб, закупівля системи Держконтракт, реєстр власників нерухомості, реєстр власників автотранспорту, база банківських проводок і ін. Для пошуку інформації достатньо ввести ПІБ, або паспортні дані.
4 жовтня з'явилися повідомлення про те, що російська влади з вражаючою швидкістю виконала обіцянку перешкодити роботі скандального сайту. При заході на будь-який з трьох адрес, на яких розміщувався сайт (rusleaks.com, rusleaks.net і rusleaks.org), з'являлося повідомлення - "Сайт призупинено, тому що не виконує ті функції, для яких він створювався". Потім і воно зникло, а ЗМІ повідомили, що сайт закритий його творцями.
Тепер з'ясовується, що анонімним авторам проекту "не сподобалося те, що їх базами користуються не тільки з метою боротьби з корупцією", хоча сайт створювався саме для цього. Команда нібито розділилася в думках, чи залишати бази в публічному доступі, і в підсумку прийняла рішення перевести його в I2P.
Крім того, творці RusLeaks просять допомогти їм матеріально через Bitcoin-гаманець для придбання потужних серверів.
Проект I2P зародився в 2003 році в Німеччині. Кінцевою завданням I2P є здатність функціонувати в жорстких умовах, навіть під тиском організацій, які володіють значними фінансовими чи політичними ресурсами. Програмне забезпечення у вигляді вихідного коду та інструкції для користувачів мережі знаходяться у вільному доступі і безкоштовне.
Мережа I2P працює "поверх" звичайного Інтернету, як мережа над мережею, її учасники діляться своїм трафіком з іншими користувачами, приблизно як у торрент-мережах.
Мережа забезпечує функціонування всередині себе різних веб-сайтів, систем обміну миттєвими повідомленнями, поштою і торрентами. При цьому, весь трафік зашифрований, анонімізований, і в цілому, ізольований, тобто в ідеалі ресурси I2P взагалі ніяк не пов'язані з ресурсами глобальної Мережі.
(Джерело RU: hitech.newsru.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting