Десять технологій, які потрясуть світ у найближчі десять років
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
09.10.11 08:10
There are no translations available.

10 еайважливіших тенденційВиступаючи в липні в Лас-Вегасі (США) на конференції Cisco Live 2011, головний футуролог компанії Cisco Дейв Еванс (Dave Evans) назвав десять найважливіших тенденцій у сфері високих технологій, які змінять світ у найближчі десять років.
Дейв - головний експерт з технологій в консалтинговому підрозділі Cisco Internet Business Solutions Group (IBSG). У своїй доповіді на конференції Cisco Live 2011 Дейв Еванс виділив 10 ключових тенденцій, здатних змінити світ:
1. Інтернет речей. Введення терміну "Інтернет речей" (Internet of Things, IoT) позначає новий етап розвитку Всесвітньої мережі, що значно розширює можливості збору, аналізу і розподілу даних. Стрімке поширення смартфонів і планшетних комп'ютерів призвело до того, що в 2010 році вперше в історії на кожного жителя нашої планети стало припадати більше одного підключеного до Інтернету пристрою (кількість таких гаджетів у минулому році зросла до 12,5 млрд, тоді як населення Землі становило 6,8 млрд чоловік). Cisco IBSG прогнозує, що до 2020 року кількість інтернет-пристроїв досягне 50 млрд, тобто за шість на кожного землянина.
Завдяки здатності "Інтернету речей" миттєво збирати, зберігати, аналізувати і розподіляти дані в глобальному масштабі, людство зможе одержувати інформацію, що дозволяє не тільки виживати, але і процвітати в мінливому світі. Наприклад, молода голландська компанія Sparked імплантує сенсори у вуха корів, що дозволяє фермерам стежити за станом їх здоров'я і переміщеннями.
Як раніше писав "Комп&ньоН", суть концепції проста: найрізноманітніші предмети оснащуються ідентифікаційними пристроями та сенсорами, які по радіоканалах управляються комп'ютерами і спілкуються між собою, а обмін інформацією відбувається на основі інтернет-протоколу.
2. Зетта-повінь. У 2008 році було створено близько 5 екзабайт унікальної інформації. Щоб розмістити такий обсяг даних, потрібно 1 млрд DVD-дисків. Всього три роки потому розмір унікальної інформації зріс до 1,2 зеттабайта. Щоб створити аналогічну кількість даних в Твіттері, кожному жителю Землі довелося б розміщувати твіти протягом 100 років. Якщо ж перерахувати цей обсяг на розмір файлу телешоу тривалістю 1:00, то такого відеозапису вистачило б на безперервне відтворення протягом 125 років.
Більшою мірою вся ця лавина інформації - плід невгамовної тяги людей до мультимедіа, особливо, до відео. До 2015 року понад 90% даних у "всесвітній павутині" будуть припадати на відеоконтент. Це створить величезне навантаження на мережі і вимагатиме оптимізації архітектури безпеки, а також підвищення якості послуг передачі даних.
Ця ж лавина інформації торкнеться ринку ЗМІ, який вже зараз змушений змінюватися.
3. "Мудрі хмари". До 2020 року третина всіх даних буде зберігатися в хмарних обчислювальних середовищах або передаватися через них. Ця теза з боку Cisco підтверджують масштабні дослідження AMD.
Середньорічне зростання загальносвітового доходу від хмарних сервісів складе 20%, а витрати на інновації та хмарні обчислення до 2014 року можуть досягти $1 трлн.
Чим більше даних, тим люди мудріші.
Хмарні сервіси вже здатні перекладати з однієї мови на іншу в реальному часі, забезпечувати доступ до потужних суперкомп'ютерів подібно Wolfram Alpha і стежити за станом нашого здоров'я за допомогою таких обчислювальних платформ, як IBM Watson. Проте важливо пам'ятати, що обчислювальні хмари хороші настільки, наскільки чудові використовувані ними мережі.
4. Мережі нового покоління. Цю тенденцію Дейв Еванс описав на власному прикладі. З 1990 року, коли він користувався Telnet-з'єднанням, швидкість передачі даних в його домашній мережі зросла в 170 тис. разів. Сьогодні у будинку Еванса 38 постійних підключень, а смуга пропускання мережі складає 50 Мб/с. Цього достатньо для одночасної роботи домашньої системи телеприсутності, потокових фільмів і онлайнових ігор.
Протягом наступного десятиліття, на думку Еванса, швидкість його домашнього з'єднання зросте в 3 млн. разів. У майбутньому мережі стануть на кілька порядків швидші від сьогоднішніх, і вони повинні будуть добре масштабуватися, щоб задовольняти постійно зростаючий попит користувачів.
5. Земля "плоска" ... як і виксористовувані нами технології. Швидкість і рівень проникнення комунікацій (особливо, в Інтернеті) зростає, тому люди можуть повніше користуватися плодами технічного прогресу. Наприклад, в Твіттері повідомлення про землетрус від жителів Японії з'явилися до того, як сейсмічна служба США попередила про можливе цунамі жителів штатів Аляска, Вашингтон, Орегон і Каліфорнія.
Таким чином, збір, розповсюдження та споживання даних про події починає відбуватися не в "практично реальному", а в по-справжньому реальному часі. У результаті в найближчому майбутньому кожен стане репортером. Такі зміни стануть можливими завдяки трьом технічним досягненням: мобільного Інтернету, веб-телебачення і генерування контенту в будь-якому місці в будь-який час. По суті, кожен власник смартфону незабаром зможе знімати події в реальному часі і транслювати їх усім, хто захоче це дивитися.
6. Енергія - це життя. Внаслідок зростання чисельності населення та урбанізації протягом наступних 20 років щомісяця на нашій планеті з'являтиметься нове місто з населенням 1 млн чоловік. Цей та інші чинники приведуть до безпрецедентної навантаженні на вичерпні джерела енергії.
На щастя, енергетичну проблему можна вирішити. Одна лише сонячна енергія в змозі задовольнити сьогоднішній попит на енергію в світі - досить побудувати 25 сонячних суперелектростанцій площею близько 100 км² кожна. Порівняйте це з 170 тис. км² лісів, що вирубуються щороку. Якби ми тими ж темпами споруджували сонячні електростанції, то змогли б побудувати необхідні потужності всього за три роки.
Новітні технології "друку" сонячних елементів значно здешевили їх виробництво, що зробило сонячну енергію ще доступнішою для споживачів. Так, в червні 2011 року дослідники з Університету штату Орегон повідомили про розробку новітньої технології виробництва сонячних батарей за допомогою струминних принтерів.
7. Все на благо людини. Досі ми завжди пристосовувалися до технологій. У майбутньому ж, навпаки, технології стануть пристосовуватися до нас. Вже сьогодні машинний зір дає можливість зняти камерою смартфона головоломку судоку і вирішити її практично миттєво. Доповнена реальність і керування комп'ютерами за допомогою жестів допоможе перетворити сфери освіти, охорони здоров'я і комунікацій і об'єднати віртуальний і реальний світи.
Зрештою, можливо, буде створено інтерфейс "людський мозок-машина", який дозволить людям з травмами хребта жити повноцінним життям.
8. Нова реальність. Триває поступовий перехід від фізичної реальності до віртуальної. Наприклад, в недавньому минулому ми купували книги, CD і DVD, а сьогодні завантажуємо їх на наші комп'ютери і смартфони. Щось подібне буде відбуватися і з іншими предметами завдяки застосуванню 3D-друку і "адаптивного виробництва" (процес об'єднання матеріалів для створення предметів шар за шаром на основі даних 3D-моделювання). Сьогодні таким чином уже "друкують" різні предмети, від іграшок до машин і живих структур.
У не настільки віддаленому майбутньому ми зможемо друкувати і людські органи. У березні 2011 року під час однієї з конференцій д-р Ентоні Атала з Інституту регенеративної медицини Уейк-Фореста (США) прямо на сцені надрукував модель людської нирки. Поки це лише "доказ принципової можливості", але багато хто впевнений, що друк живих тканин - лише питання часу.
9. Альтернативна гілка еволюції. Завдяки розвитку технологій ми зможемо створювати штучні істоти. Вже зараз анімовані персонажі можуть перетворювати текст в мову, розпізнавати її, а також засвоювати знання, отримані в ході попереднього спілкування.
Робототехніка теж розвивається високими темпами. До 2020 року роботи стануть досконаліше людей за фізичними можливостями. До 2025-го популяція роботів перевершить за чисельністю населення розвинених країн, до 2032-го інтелектуальні можливості роботів виявляться вищими, ніж у людини, а до 2035 року вони повністю замінять людей як робочу силу.
10. Та ж людина, тільки краща. Ми подолали поріг пізнання і стали володарями власних доль. За словами одного з найбільш впливових та відомих фізиків-теоретиків нашого часу Стівена Хокінга, людство вступає в еру самовизначення власної еволюції. Якщо Ви вважаєте, що це твердження з розряду наукової фантастики, згадайте недавні відкриття:
  • в липні 2009 року іспанські дослідники відкрили речовину для відтворення фотографічної пам'яті
  • в жовтні того ж року італійські та шведські вчені розробили першу штучну руку з передачею тактильних відчуттів
  • в березні 2010 року імплантанти сітківки ока дозволили відновити зір незрячим пацієнтам
  • місяцем пізніше вчені Медичного центру університету Чикаго знайшли ліки, які, можливо, виліковують від раку шкіри
  • в червні цього року Інститут серця в Техасі розробив "обертове серце" (spinning heart) без пульсу, тромбів і поломок.
Завершуючи свій виступ, Дейв Еванс зауважив: вищеперелічені тенденції - нагадування про те, в якому дивовижному світі ми живемо, тому потрібно постійно задавати собі питання: "Чи готові ми до змін"?
Довідка:
Cisco - світовий лідер у галузі мережевих технологій, "змінюють способи людського спілкування, зв'язку і спільної роботи". Чистий обсяг продажів компанії в 2011 фінансовому році склав $43,2 млрд.
(Джерело RU: companion.ua)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting