Персональні дані росіян опинилися у відкритому доступі
Оценка пользователей: / 3
ПлохоОтлично 
02.10.11 06:57
There are no translations available.

Персональні дані в ІнтернетіГрупа користувачів, які іменують себе "розподілена команда розробників", опублікувала у відкритому доступі в Інтернеті персональні дані користувачів, про що вони повідомляють на своєму сайті.
Персональні дані росіян розташовуються за трьома адресами: rusleaks.com, rusleaks.net, rusleaks.org. За допомогою пошукового рядка, розміщеної на сайті, можна знайти паспортні дані, номери мобільних телефонів, інформацію з баз ГИБДД.
Автори проекту пояснюють, що створили його для боротьби зі "всеохоплюючою корупцією". "Ми переконані, що ефективно боротися з цими проявами можна, якщо в країні буде активний громадський контроль з боку громадян. Але для цього необхідно частину закритої інформації зробити відкритою, тоді прості громадяни Росії зможуть самостійно проводити розслідування і виявляти корупційні прояви, особливо на місцях" , - пишуть автори проекту.
За їхніми словами, вони планують постійно оновлювати бази персональних даних і розширювати функціонал ресурсу. При цьому автори rusleaks відзначають, що сервери проекту розташовані в Швейцарії, а сам сайт працює за протоколом https, тобто весь трафік шифрується.
Автори проекту впевнені, що для більшості людей, чиї дані завдяки їх проекту потрапили у відкритий доступ, rusleaks не принесе шкоди.
"Поява нашого проекту не обрадує деяких осіб, вони, можливо, будуть закликати до боротьби за право приватного життя і т.д. Але, швидше за все, їх справжніми мотивами буде страх викриття, тому чесній людині немає сенсу приховувати від широкої громадськості інформацію про себе", - пояснюють вони.
Засновник і керуючий партнер Anti-Malware Ілля Шабанов навпаки впевнений, що інформацію з rusleaks можуть використовувати зловмисники.
"Викладені на сайті персональні дані при найближчому розгляді є сумішшю загальнодоступних публічних даних, які були десь опубліковані самими громадянами, наприклад, у соціальних мережах, а також баз даних державних служб, наприклад МВС. Публікація інформації з баз даних держорганів є порушенням федерального закону "Про персональних даних". Крім того, поширення наведених там даних для багатьох людей може бути дуже критичним", - розповів РІА Новини Шабанов.
За останні півроку це не перший випадок, коли дані користувачів виявляються у відкритому доступі. Так, влітку 2011 року в пошуковій видачі інтернет-пошуків виявилися номери телефонів і тексти повідомлень абонентів "Мегафон", імена, прізвища, домашні адреси та телефонні номери клієнтів інтернет-магазинів, бланки електронних квитків, а також частина документів держорганів. Однак у всіх цих випадках, на думку експертів, причинами витоків стала халатність адміністраторів і розробників сайтів.
При цьому, за даними компанії-розробника систем інфобезпеки SecurIT, в світі в 2010 році було зафіксовано 1014 великих витоків закритої інформації, з них майже п'ята частина - з державних установ. Оскільки законодавство більшості країн (за винятком США та деяких інших) не зобов'язує повідомляти про факти витоку конфіденційної інформації, дані, враховані дослідженням, в реальності складають приблизно 0,1% від загального обсягу інцидентів такого роду, що відбулися минулого року.
(Джерело RU: ria.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting