МГТС змінює ADSL на оптику
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
02.10.11 06:24
There are no translations available.

МГТС змінює ADSL на оптикуМГТС приступила до амбітної програми заміни мідних абонентських ліній на оптоволоконні за технологією GPON. Це дозволить підвищити швидкість доступу в інтернет з 7-20 Мбіт/с до 100 Мбіт/с, при цьому модеми надаватимуться абонентам безкоштовно.
«Московська міська телефонна мережа» (МГТС) оголосила про намір до кінця року перевести 42 тис. своїх абонентів, що обслуговуються зараз на спарених телефонних лініях, на оптичні канали зв'язку за технологією GPON. Мова йде про абонентів 17 АТС в районах Річкового вокзалу, Медведково, Бескудниково, Проспекту Вернадського, Царицино і Орехово, при цьому їх номери будуть замінені з коду «495» на код «499».
Дослідну зону за технологією GPON МГТС організувала в січні, тоді було підключено 5 тис. абонентів. Влітку МГТС також забезпечила підключенням по GPON 4,5 тис. столичних шкіл. Тепер починається масове впровадження даної технології. Всього до кінця року по GPON буде пройдено 400 тис. домогосподарств, підключення абонентів в цих квартирах (за винятком вищезгаданих 42 тис.) почнеться наступного року.
«Наступного року нашій компанії виповнюється 130 років, і нами було прийнято рішення про заміну мідних каналів зв'язку на оптоволоконні, - говорить представник компанії Ірина Бережна. - Повністю перехід планується завершити до 2017 р., але терміни можуть бути скорочені». Інвестиції в проект в МГТС не розкривають.
Для підключення до GPON абонент повинен мати оптичний модем ONT. МГТС буде надавати такі модеми безкоштовно, проте постачальник пристроїв ще не вибраний. Модем буде мати п'ять портів для підключення комп'ютера, телефону, декодера IPTV і кабельного телебачення (МГТС збирається в майбутньому надати ці послуги на додаток до IPTV), а також вбудований WiFi-роутер.
Швидкість доступу в Інтернет при цьому зросте до 100 Мбіт/с. Можливість широкосмугового доступу в Інтернет каналами МГТС з'явилася ще в 2000 р. - тоді була впроваджена технологія ADSL, що дозволяє передавати дані по мідних каналах зі швидкістю до 7 Мбіт/с (спочатку відповідні послуги надавалися під брендами «Точка.ру» і «Стрим» , зараз - під брендами МТС і самого МГТС). У 2008 р. була проведена модернізація до технології ADSL2, що збільшила швидкість до 20 Мбіт/c.
Перехід на GPON дозволить МГТС зрівнятися за максимально доступною швидкості з будинковими мережами. У них застосовується технологія FTTB, коли оптичний кабель підводиться до будинку, в ньому встановлюється активне обладнання, а потім здійснюється розводка до квартир по кручений парі (технологія Ethernet).
«GPON - це технологія пасивних оптичних каналів, розгортання якої обходиться дешевше, ніж активної оптики», - вважає експерт CNews Analytics Олександр Морошкіна.
Втім, директор з широкосмугового доступу «Вимпелкому» Дмитро Малов зазначає, що більшість московських будинків - багатоповерхові, і в них дешевше розгортати технологію FTTB. «Ми розглядаємо GPON як один із способів підключення малоповерхових будинків і надання широкосмугового доступу в сільській місцевості», - говорить Малов.
(Джерело RU: cnews.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting