Соцмережа - знахідка для шпигуна?
Оценка пользователей: / 3
ПлохоОтлично 
09.09.11 18:19
There are no translations available.

Присутність в соцмережахСоціальні мережі, які стрімко увірвалися в людську культуру, виявилися досить багатогранним явищем.
Прості інтернет-користувачі азартно реєструються скрізь, де тільки можливо і при цьому намагаються обзавестися можливо великою кількістю мережевих друзів, психологи захищають дисертації на теми спілкування в соцмережах і залежності від них, соціологи вивчають громадську думку, не вилазячи з Facebook. А от у світі бізнесу відношення до соціальних мереж далеко не однозначне.
З одного боку, маркетологи компаній швидко зметикували, що соцмережа - це найкоротший шлях до серця і гаманця споживача. На хвилі стурбованості брендів своїм просуванням в соціальних мережах з'явилися десятки стартапів, що пропонують інтегровані платформи управління маркетингом в соціальних мережах. На думку Forrester Research в цьому секторі очікується до 2016 р. помірне, але стабільне зростання. Аналітики Forrester вважають, що компанії будуть обережно, але наполегливо освоювати цей інструмент впливу на споживачів.
Зовсім інакше виглядає політика компаній по відношенню до присутності соцмереж на робочих терміналах співробітників. Як показало дослідження компанії Clearswift, роботодавці все частіше блокують доступ до соціальних мереж, побоюючись витоку даних. Причому, ці побоювання виразно наростають рік від року. Із звіту компанії випливає, що кількість компаній, які блокують доступ своїх співробітників до соцмережах за рік збільшилося більш, ніж удвічі: з 9% до 19%. На думку головного операційного директора Clearswift Ендрю Уайет (Andrew Wyatt), на це значною мірою вплинула низка інцидентів зі зламами баз даних великих компаній, що прокотилася навесні-влітку цього року.
«Ми вважаємо, що скандали з витоками даних, подібні історії Sony, дуже вплинули на побоювання компаній за збереження своєї конфіденційної інформації. Незважаючи на те, що соціальні мережі не мали ніякого відношення до цих атак, вони сприймаються як потенційна загроза», - пояснює Уайет. «Цей ірраціональний страх розповсюджений дуже широко. Близько 87% опитаних нами компаній блокують соціальні мережі в першу чергу з цієї причини, причому, ця паніка досягає свого апогею в Японії, де частка таких компаній збільшилася до 92%».
Крім іншого, дані звіту свідчать про зниження рівня довіри роботодавців до своїх співробітників. Причому, в різних секторах ця недовіра приймає різні форми: так, вже стало загальним правилом, що співробітники банків начисто позбавлені доступу до соцмережах в робочий час.
В інших компаніях, зокрема, у службі онлайн-порівняння цін Moneysupermarket.com, співробітників інструктують щодо того, як і в якому обсязі вони можуть використовувати соціальні мережі.
Треті, подібні до англо-голландської Shell, такими складнощами не заморочуються і доступ до соцмереж не блокують, однак будь-який їхній співробітник, який вирішив в службовий час перевірити свій аккаунт, побачить на моніторі свого комп'ютера нагадування про те, що робочий час слід присвячувати роботі.
Все так, проте дослідження Clearswift, в якому, до речі, було задіяно 1529 рядових співробітників і 906 менеджерів компаній Великобританії, США, Австралії, Німеччини, Нідерландів та Японії, показало, що надмірно жорстке обмеження доступу співробітників до соціальних мереж знижує їхню ініціативу і в кінцевому підсумку обмежує самі компанії у використанні інноваційних технологій.
До того ж, це не зовсім логічно: наприклад, як виявило дослідження, третина британських підприємств має намір у наступному році збільшити свої інвестиції в просування своїх брендів в соцмережах. І рівно стільки ж сьогодні блокує доступ співробітників до соціальних мереж.
(Джерело RU: i-business.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting