"Яндекс" підключив стеження до медійки
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
31.08.11 16:19
There are no translations available.

Технологія "Крипта"Рекламно-пошукова компанія "Яндекс" сьогодні оголосила, що починає таргетувати медійну рекламу за соціально-демографічними ознаками.
Тепер на сервісах "Яндекса" (Пошта, Новини, Карти та ін) рекламодавці можуть пропонувати товари та послуги "конкретно тієї частини російської аудиторії, на чию стать і вік вони розраховані".
Для впровадження соціально-демографічного націлення "Яндекс" розробив нову технологію - "Крипта". Вона створена на основі методу машинного навчання "Матрикснет", за допомогою якого будується формула ранжирування пошуку "Яндекса". Ворожильна машина "Крипта" аналізує сотні факторів, наприклад, довжину пошукових запитів та наявність в них певних слів. Вона щодня обробляє дані про практично всіх користувачів "Яндекса" і поділяє їх на групи згідно поведінки.
«Поділ аудиторії реклами за статтю та віком - це тільки перший крок. Крипту можна навчити розрізняти, наприклад, власників кішок і власників собак, пішоходів і водіїв, - каже Лев Глейзер, директор з розвитку медійних продуктів Яндекса. - Якщо в різних груп людей поведінка в Інтернеті теж різна, то Крипта зможе їх відрізнити один від одного».
Висловлюючись більш російською мовою, технологія може відрізняти міліціонерів від опозиціонерів - з усіма витікаючими наслідками.
Цікаво також, що до сьогоднішнього дня технологію "Матрикснет" позиціонували тільки як пошукову. Проте, як неодноразово відзначала "Вебпланета", основним заробітком "Яндекса" є зовсім не пошук для користувачів (він безкоштовний), а реклама, тобто пошук потрібних користувачів на замовлення рекламодавців. А халявний спеціальний пошук при цьому використовується лише як наживка, що дозволяє витягнути з людей побільше даних про себе.
Тому буде зовсім не дивно, якщо хвалена технологія "Матрикснет" буде активніше застосовуватися не для поліпшення якості користувальницького пошуку, а саме для поліпшення стеження за користувачами. При цьому для таргетування реклами користувачам навіть не потрібно реєструватися (як це відбувається в соціальних мережах, де теж використовується соціодемографічний таргетинг - але на основі даних, які вказали в своїх профілях самі користувачі). Іншими словами, "Яндекс" як і раніше не питає явного дозволу продавати ваші соціально-демографічні дані.
Втім, поки таргетинг не особливо точний. Ворожильна машина "Крипта" ділить користувачів на дві групи за статтею (величезна армія гомосаксаулістів з айфона знову обійдена увагою), дві групи за доходом ("високий" і "середній" - мабуть, інших громадян в Росії немає) і на п'ять груп за віком.
"При виборі потрібної аудиторії з усіх користувачів Яндекса стать визначається з імовірністю 74% - в півтора рази точніше, ніж навмання. Вікова група, наприклад, від 25 до 34 років (найбільша за чисельністю група користувачів) визначається з імовірністю 45%, що більш ніж у два рази точніше випадкового визначення", - повідомляють розробники ворожильної машини.
За медійну рекламу з такими дивними властивостями рекламодавцям доведеться платити в півтора рази більше, ніж за звичайну, передає "Лента.Ру" з посиланням на Глейзера.
Втім, експерти "Вебпланета" нагадують, що є спосіб таргетування і без особливих ворожильні машин - якщо рекламодавцеві потрібні жінки, собачники або автовласники, їх простіше знайти на жіночих, собачих або автомобільних сайтах, відповідно.
(Джерело RU: webplanet.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting