Google: соціальність вище анонімності
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
31.08.11 16:10
There are no translations available.

Соціальні мережі без анонімностіПитання про «реальні імена» або Real ID на різних сайтах в Інтернеті піднімалося не раз за історію Мережі.
Черговий сплеск паніки і обурень викликала заява глави Google Еріка Шмідта, який заборонив «анонімам» реєструватися в Google +.
Інтернет міг би стати набагато кращим, якби користувачі реєструвалися на сайтах і в соціальних мережах виключно під своїми реальними іменами. Приблизно таку тезу висунув виконавчий директор компанії Google Ерік Шмідт під час виступу на міжнародному телефестивалі в Единбурзі. Принаймні, так вислів нинішнього глави Google передав співробітник NPR і за сумісництвом відомий мікроблогерів Енді Кервін (Andy Carvin).
«Google +, в першу чергу, створювався як служба ідентифікації, і принципово залежить від того, чи використовують люди справжні імена. Від цього залежатимуть і наступні продукти (пов'язані з Google +), побудовані на цій інформації», - так Кервін процитував Шмідта на своїй сторінці в Google +. Що стосується тих, кого не влаштовує політика Google, то «ніхто не змушує їх використовувати Google +».
Нагадаємо, в середині серпня компанія Google заявила, що блокуватиме акаунти користувачів Google +, які реєструються під вигаданими іменами або видають себе за інших людей. Крім того, Google оголосила про заборону на «здвоєні» сторінки для подружніх пар, а також використання одного аккаунта декількома користувачами. Створювати профілі для домашніх тварин або для організацій також не можна, заявив у своєму відеозверненні менеджер з продукту Google +.
Відразу після цих заяв в Інтернеті піднялася хвиля невдоволення, яка вилилася в численні публікації в закордонних ЗМІ. Недавній виступ Шмідта лише підлив масла у вогонь.
Що Google буде робити з персональною інформацією користувачів? Як компанія збирається її використовувати - для адресної реклами, персоналізованого пошуку чи якось ще? Такі запитання ставлять багато експертів, причому деякі з них зазначають, що Google в черговий раз змінює свою політику, щоб їй не заважали заробляти на її сервісах.
Звичайно, поки перевіряти паспортні дані в Google не збираються, але, тим не менш, компанія вже вимагає від людей такої відкритості в Інтернеті, про яку кілька років тому неможливо було навіть подумати. Анонімність спочатку приваблювала багатьох користувачів, тому ініціатива Google не могла викликати захоплення.
«Напевно аналітики Google прорахували всі негативні та позитивні наслідки такого рішення, - вважає провідний аналітик Російської асоціації електронних комунікацій (РАЕК) Ірина Левова. - Частина користувачів, які не бажають розкривати свою анонімність, відмовляться від реєстрацій. Однак керівництво компанії має право на свою думку, як і користувач має право на згоду з цією думкою або відмова від послуг сервісу», - пояснила вона BFM.ru.
У новому «соціальному» світі треба мислити по-новому
На думку Ірини Левової, через вимогу реєстрації під реальним ім'ям не варто говорити про позбавлення Інтернету анонімності в принципі. «Людина сама може прийняти рішення щодо того, користуватися соціальною мережею, в якій анонімність не передбачена, чи ні», - вважає аналітик.
Користувачів - як нових, так і таких, які давно знають, що таке Інтернет - треба вчити питань приватності та конфіденційності, переконаний керівник проекту Gemius Belarus (агентство з онлайн-досліджень Центральної та Східної Європи) Михайло Дорошевич.
«Соціальні мережі досить часто приймають рішення про зміни правил приватності і персональними даними в соціальних мережах все стає важче керувати. Кожен з нас повинен пам'ятати, що наприклад, те, що відбувалося на вечірці у вихідні, не залишиться тільки там. Це виявиться в Facebook, «ВКонтакте», «Однокласниках» і так далі. Усім нам потрібно замислюватися, яку інформацію можна робити доступною. Це означає, що ми повинні бути краще інформовані про те, як влаштований цей новий соціальний світ. У цьому новому світі потрібно мислити «соціально», а це може бути дуже важко без спеціальної медіаосвіти », - пояснив він BFM.ru.
Захист таємниці приватного життя і захист персональних даних тісно пов'язані між собою, нагадує експерт. «Захист даних є правовим механізмом, що забезпечує захист приватного життя. Під «приватним життям» - privacy - мається на увазі право будь-якого громадянина контролювати особисту інформацію і приймати рішення щодо неї: розкривати чи не розкривати цю інформацію. Відкриваючи рахунок у банку, бронюючи авіаквитки або готель, розплачуючись в Інтернеті платіжною картою і просто працюючи, людина залишає численні «сліди». В інформаційній економіці відомості про клієнтів, у тому числі їх переваги та особливості здійснення покупок, стають важливим товаром», - розповів Дорошевич.
Google не першою підняла питання про реальні імена в соцмережах, нагадує експерт. «Першим, мабуть, все-таки був Facebook. У цій соцмережі більшість користувачів з справжніми іменами. Але ніхто не забороняє і не видаляє акаунти з назвами торгових марок або вигаданими іменами. Є дані, що в Twitter більше 70% нових акаунтів в минулому році були зареєстровані під цим іменами, хоча цей сервіс мікроблогів ніколи не видаляє вигадані імена».
Інформація про переваги клієнтів, «персоналізований підхід», є основою бізнес-моделі для Google, Amazon, «Яндекса» і інших інтернет-компаній. Чим більше людей виходять в Інтернет і користуються соціальними мережами, тим частіше звучать побоювання, що їх особисті дані одного дня можуть бути використані не за призначенням - не тільки власниками сервісів або їх адміністраторами, але й іншими людьми.
«Потрібно чи не потрібно переходити до «персоналізованому» Інтернету - питання філософське і відповідь на нього поки не сформульована, та й навряд чи може бути сформульована однозначно. В даний час вибір стратегії розвитку Інтернету аналогічний вибору майбутнього державного устрою, але в глобальному масштабі. У зв'язку з цим зрозуміло, що рішення не може бути прийнято швидко - необхідно почути і взяти до уваги думку дуже великого числа зацікавлених сторін», - міркує Ірина Левова.
«Ми всі чудово знаємо, що Google зберігає і пам'ятає практично все. Відповідно, якщо ми використовуємо тільки справжні імена, то ми ж - користувачі - повинні мати право вирішувати, яку інформацію про нас можуть видавати пошукові системи в результатах пошуку », - вважає Михайло Дорошевич. «Багато подій цього літа говорять про складність і важливість цього питання», - нагадав він.
Без анонімності краще?
Міркувати про права людини і глобальне «стеження» в Інтернеті, а також вимагати «анонімності» як однієї з важливих складових комунікацій в Мережі можна довго. Але виявляється, анонімність в Інтернеті - не завжди плюс. Мінусом вона може бути з точки зору психологічного здоров'я користувача, розповіла BFM.ru доктор психологічних наук, психоаналітик Олена Урбанович.
За її словами, для людей, що зазнають труднощі у вираженні своїх емоцій і в контактах з реальними людьми, інтернет-середовище стає якимось «притулком», в якому людина знаходить безпечний, опосередкований спосіб взаємодії із зовнішнім світом.
«Інтернет стає в цьому випадку засобом самозахисту від поганого настрою, відчуття болю, нерозуміння, приниження, низької самооцінки. Завдяки анонімності людина формує свій власний інтимний світ, де немає доступу нікому, абстрагується від оточення і проблем. Таким чином, людина ще більше і глибше занурюється в фантазійний світ і погіршує реальну ситуацію, оскільки не вирішує реальну особисту проблему. Інтернет завдяки таким якостям, як анонімність і невидимість, робить ведмежу послугу - так, наприклад, можливість піти від ризику і відповідальності, негайно перервати контакт дає псевдовідчуття контролю і влади над ситуацією », - пояснила Олена Урбанович.
У свою чергу «персоніфікація» Інтернету може стати для людини одним з інструментів прийняття свого «Я», а не віртуального «героя». «Це можливість вирішення питання в групі однодумців, де ти «реальний»поступово вчишся розкриватися, говорити, розуміти те, що хвилює, довіряти, отримувати підтримку, знаходити загальні інтереси, висловлювати свою думку і ділитися своїми емоціями. У підсумку, це є доброю базою для реального підняття самооцінки, тобто людина, яка приймає себе таким, яким він є, вчиться жити в гармонії з собою і реальним світом», - вважає Олена Урбанович.
Проте насправді населити не окремо взяту соцмережа, а весь Інтернет «реальними особистостями» замість вигаданих персонажів, буде не так-то просто. Користувачі просто не захочуть заходити в такий Інтернет. «Мені здається, буде складно зробити Інтернет «не анонімної» зоною, так як чільним фактором, завдяки якому він отримав таке широке поширення, є саме анонімність особистості в Мережі. Але важливо створювати персоніфіковані ресурси. Можливо, це важкий шлях, але дає результати - підвищення якості життя, поліпшення саморозуміння, розвиток здатності до побудови реальних відносин», - вважає психоаналітик.
(Джерело RU: bfm.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting