«Тролики і нулики»: Прогнози соціологів збуваються - соціальні мережі наповнюються «агентами впливу»
Оценка пользователей: / 2
ПлохоОтлично 
29.08.11 20:57
There are no translations available.

Троллі в соцмережахВсе таємне рано чи пізно стає явним.
З того самого дня 3 серпня, коли Білий дім на своєму офіційному сайті оприлюднив нову «Стратегію щодо запобігання екстремізму в США», де основну увагу приділено моніторингу з боку уряду «Facebook, Twitter та інших соціальних мереж, а в якості офіційно допустимих дій - створення агентами спецслужб «оперативних акаунтів» в соцмережах і ведення ними провокаційних дискусій і листування з іншими користувачами, впала завіса сором'язливого замовчування тієї обставини, що «оперативні акаунти» і провокуюче спілкування в «соціалках» вже роки півтора-два активно використовують рекламні та маркетингові компанії. І, звичайно, політичні партії.
Тереза Мей Наприкінці минулого тижня стало відомо, що міністр внутрішніх справ Великобританії Тереза Мей (Theresa May) запросила керівництво Facebook, Twitter і RIM (як відомо, смартфони Blackberry цієї компанії, що підтримують захищений формат спілкування користувачів, зіграли чималу роль під час недавніх акцій протесту, які прокотилися Англією) на нараду, щоб обговорити деталі якогось плану щодо стримування процесів провокації насильства та громадських заворушень. На думку експертів, мова не піде про банальне блокування роботи соцмереж під час «деструктивних акцій», до чого не так давно закликав прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон (David Cameron). Набагато важливіше навчитися зупиняти екстремістськи налаштованих людей, спілкуючись з ними в Інтернеті в період «організаційного періоду» можливих заворушень.
Забавно, але особливу роль в цих планах державні діячі та «силовики» відводять «агентам впливу», присутнім в Інтернеті в якості «тролів». Для довідки: троллінг (від англ trolling - ловля риби на блешню.) означає розміщення в Інтернеті провокаційних або грубих повідомлень з метою викликати конфлікти між учасниками дискусій.
Недавні дослідження Джекоба Хірша (Jacob Hirsh) і Адама Галінського (Adam Galinsky) з Північно-західного університету США (US Northwestern University)Джекоб Хірш , присвячені аналізу психології троллінгу і незвично сильного впливу «тролів» на учасників мережевого спілкування, дозволили розробити ряд рекомендацій, що стосуються тактики інтернет-дискусій. На думку вчених, спонтанне занурення в режим троллінгу практично неминуче для користувачів, які обрали анонімну форму спілкування, якщо їх здатність до самоконтролю недостатньо розвинена. В цілому, «тролі» демонструють весь набір поведінкових реакцій, характерних для людини, що знаходиться під впливом алкоголю.
Адам ГалінськийНа думку Адама Галінського, психологічна ілюзія «зняття заборон», що викликана анонімністю, призводить до оголення істинного характеру людини, але, з іншого боку, в такому стані люди максимально схильні до впливу і легко піддаються переконанню: «По суті, зняття обмежень може, як виявити справжню сутність людини, так і сформувати її, як би суперечливо це не звучало». Інтернет-дискусія анонімних учасників форуму або соціальної мережі, згідно з висновками дослідників, подібна спілкуванню неабияк випивших людей, а суть її відображає справжні мотиви спілкуючих.
Розуміння цього дає можливість сторонньому спостерігачеві правильно оцінювати ті чи інші тенденції і психологічні посили спілкування, а також здійснювати цілеспрямований вплив на аудиторію, ховаючись під маскою «троля». Зокрема, можна домогтися, образно висловлюючись, дроблення одноманітно налаштованого співтовариства на «ворогуючі кластери», не здатні до скоординованих спільних дій в реальному світі. А можна успішно «сколотити» згуртовану групу з учасників, ніколи раніше не розділяли спільних точок зору.
У контексті цієї інформації надзвичайно цікаво спостерігати хід передвиборної підготовки російських політичних сил, які останнім часом активізували роботу саме в інтернет-просторі. Згідно з інформацією газети «Известия», 25 серпня в ЦВК «Єдиної Росії» пройшла закрита селекторна нарада, присвячену стратегії передвиборчої діяльності партії в Інтернеті. Зокрема, мова йшла про необхідність «навчати і нарощувати число коментаторів», завдання яких - вступати в дискусії з учасниками соціальних мереж і обговорень на блогах з метою зміни їх думки на користь «Єдиної Росії».
На нараді дуже гостро було поставлено питання про низьку кваліфікацію учасників інтернет-спілкування, недостатньо переконливе проведення дискусій, які коментують події та матеріали ЗМІ, і загальної нестачі, як висловився анонімне джерело «Известий», «тролів» і «спецблогерів».
(Джерело RU: ibusiness.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting