Створений прототип ще однієї "лазівки" для обходу інтернет-цензури
Оценка пользователей: / 2
ПлохоОтлично 
24.07.11 13:21
There are no translations available.

Комплекс TelexАмериканські вчені створюють комплекс Telex, призначений для обходу систем цензури в Інтернеті, які використовуються в деяких країнах світу.
Нова система буде прозорою для користувачів, абсолютно невидима для міжмережевих екранів і її буде дуже важко заблокувати.
Система, розроблена в Мічиганському університеті (США) та Університеті Ватерлоо (Канада), в майбутньому стане в нагоді користувачам, які живуть у країнах з помірно репресивними режимами, тобто там, де не скасували Інтернет повністю, а тільки забороняють доступ до окремих ресурсів.
Попереднє тестування прототипу системи продемонструвало її високу ефективність, стійкість та швидкість передачі інформації, кажуть розробники Telex.
На відміну від більшості інших подібних систем, які передбачають наявність проксі-серверів з постійно змінною IP-адресою, Telex фактично робить проксі-сервером будь-який сайт, з яким встановлюється HTTPS-з'єднання, а також дозволяє замаскувати цей проксі-сервер так, що його місце розташування і навіть факт існування буде дуже важко вирахувати, так як відрізнити зашифрований блок даних від випадкового досить проблематично. Єдиним способом блокування Telex буде блокування всіх інтернет-сайтів, які дозволили його використання.
Клієнтська частина Telex встановлюється на комп'ютер з флеш-карти або тимчасово доступного сайту. Якщо користувач хоче зайти на заборонений в його країні сайт, клієнт встановлює HTTPS-з'єднання з будь-яким дозволеним ресурсом. В заголовок запиту клієнта за допомогою асиметричного шифрування ховається Telex-запит у формі тега.
Коли несучий запит проходить через роутер провайдера, який встановив "станцію Telex", прихований запит дешифрується, і система відправляє його на проксі-сервер або вхідний вузол системи Tor (Telex і Tor сумісні).
Нагадаємо, Tor - це розсекречена кілька років тому розробка ВМС США для анонімної роботи в Мережі, дуже популярна у правозахисників, журналістів і блогерів в країнах з сильною інтернет-цензурою. Вона дозволяє обдурити системи інтернет-стеження, типу використовуваного в Росії СОРМ, що відстежують "переміщення" користувача просторами Всесвітньої павутини.
Автори Telex вже перевірили свою систему, подивившись відео на забороненому в Китаї YouTube з Пекіна. Правда, кажуть вони, для того щоб звичайні користувачі могли без побоювання застосовувати Telex, потрібно переконати великих інтернет-провайдерів у необхідності створення мережі "Telex-станцій".
Вчені говорять, що налаштовані оптимістично і вважають, що багато провайдерів приєднаються до них у боротьбі за свободу інформації. Більше того: їм здається цілком імовірним, що знайдуться країни, які віддадуть своїм національним провайдерам офіційні вказівки розгорнути такі станції на їх потужностях.
Доповідь з описом архітектури Telex і закладених в неї ідей планується представити на двадцятому симпозіумі USENIX з безпеки, але вже зараз його можна завантажити з офіційного сайту проекту. Там же доступний код експериментального клієнта і сервера, який можна протестувати на спеціально створених ресурсах NotBlocked.telex.cc і Blocked.telex.cc.
Нагадаємо, за деякими повідомленнями, уряд США вже тестує іншу систему обходу інтернет-цензури, до якої вдаються влади деяких країн.
Технологія під кодовою назвою FOE (Feed Over Email) дозволить користувачам отримувати дані з заблокованих сайтів через зашифровані новинні rss-канали, вміст яких буде відправлятися через поштові скриньки на найбільших зарубіжних поштових серверах, розташованих за кордоном.
Крім того, Рада з мовлення США, у веденні якого знаходяться підконтрольні уряду радіо-і телестанції, надавно почав випробування технолгії, що дозволяє користувачам за кордоном виходити на заборонені цензурою сайти через сервера в третіх країнах.
DARPA - Американське Агентство з перспективних дослідницьких проектів в області оборони - фінансує розробку ще однієї системи обходу інтернет-цензури. Це буде набір утиліт для "обходу засобів придушення, локалізації та/або спотворення інформації" в Інтернеті.
За задумом DARPA, інструментарій для обходу засобів блокування може знадобитися дисидентам в тих країнах, де уряди забороняють доступ до тих чи інших ресурсів.
Серед держав, влада яких найбільш злісно обмежує вільне поширення інформації, США найчастіше називають В'єтнам, Іран, Китай, М'янму, Таджикистан і Узбекистан.
(Джерело RU: hitech.newsru.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting