Пентагон розробляє шпигунсько-пропагандистську систему для соціальних мереж
Оценка пользователей: / 2
ПлохоОтлично 
23.07.11 19:26
There are no translations available.

Проект SMISCПроект SMISC передбачає створення засобів відстеження мемів, розпізнавання пропагандистських кампаній, визначення їх джерел та здійснення контрзаходів.
Управління перспективних досліджень Міністерства оборони США (DARPA) оголосило про початок проекту "Соціальні медіа в стратегічній комунікації" (Social Media In Strategic Communication, SMISC). Він розрахований приблизно на три роки; підрядники, які будуть остаточно відібрані до 11 жовтня, отримають в цілому близько $42 млн.
Заявлені цілі проекту, згідно оригінальному опису DARPA, такі:
  1. виявлення, класифікація, вимірювання і відстеження а) утворення ідей і концепцій (мемів) і б) цілеспрямованого поширення повідомлень і дезінформації;
  2. розпізнавання структур пропагандистських кампаній та операцій впливу на сайтах і спільнотах соціальних медіа;
  3. ідентифікація учасників і їхніх намірів, вимірювання ефекту кампаній впливу;
  4. протидія ворожим кампаніям впливу за допомогою контрповідомлень.
DARPA підкреслює, що область застосування ПЗ, що розробляється в рамках SMISC, - середовище, де діє армія США, і місця, де вона "проводить операції". Журнал Wired вважає, що аудиторія проекту - американські військовослужбовці за кордоном та іноземні громадяни (за законом Сміта-Мандта 1948 року, пропаганда на території США незаконна).
Цікавий список технологій, які DARPA вважає ключовими для проекту SMISC. Серед них - лінгвістичний аналіз, розпізнавання патернів, емоцій і "культурних наративів", теорія графів, краудсорсінг, автоматичне створення контенту, боти. Щоб розуміти соціальні медіа, впевнені в DARPA, потрібно в першу чергу уміти моделювати динаміку розвитку мереж: аналіз мереж як статичних структур, на жаль, призводить до невірних результатів.
Для ілюстрації того, як буде працювати майбутня система, DARPA розповідає туманну історію про якогось індивіда, якого в соціальних медіа пропонувалося лінчувати; пристрасті розпалилися, але відповідальні люди, що займалися моніторингом, тримали кризу під контролем з самого початку і запобігли атаку на будинок нещасного за допомогою своєчасних повідомлень. Так от, SMISC-результат - це нібито те ж саме, тільки в автоматичному/напівавтоматичному режимі.
(Джерело RU: xakep.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting