Після Wi-Fi буде ... Li-Fi?
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
22.07.11 20:58
There are no translations available.

li-fiНе так давно вчені почали розробляти абсолютно нову технологію передачі інформації: це бездротовий інтерфейс, за допомогою якого, використовуючи звичайні освітлювальні прилади, можна легко і швидко передавати дані, не порушуючи рівномірність світла.
Для цього використовуються технології, здатні швидко і точно міняти інтенсивність світлодіодів непомітно для людського ока. За аналогією з Wi-Fi, її стали називати Li-Fi (від англ світла light - cвітло).
Ідея використання світла для передачі інформації не нова, вона була відома ще понад століття тому. Фактично, першою людиною, яка відправила телефонне повідомлення без використання дротів, був Олександр Белл - це сталося в 1880 році. Белл зробив це за допомогою свого винаходу, який отримав назву Фотофон.
Науковий та комерційний інтерес до передачі інформації за допомогою світла особливо зріс в останні роки, зазначає The New York Times. Все більш широко поширюються світлодіодні джерела світла, які контролювати простіше, ніж звичайні лампи. До того ж, світлодіодні лампи більш практичні і економічні. З іншого боку, Wi-Fi сьогодні вбудовується практично повсюдно, включаючи телевізори і холодильники, а використовуваний цим протоколом зв'язку радіодіапазон - «не гумовий». Точки доступу і підключені до них бездротові пристрої часто починають заважати один одному, знижуючи пропускну здатність бездротової мережі. Тому вчені не перестають шукати альтернативні способи передачі інформації.
Гаральд Хаас - професор Единбурзького університету, який почав роботу в цій області ще в 2004 році, минулого тижня продемонстрував прототип Li -Fi на конференції TEDGlobal в Единбурзі. Він використовував настільний світильник зі світлодіодним лампою для того щоб передати відео розкритих квітів, яке потім було спроектовано на екран позаду нього. «Даний прототип може бути створений цілком економічно, так як він використовує дешеві комплектуючі, які коштують усього кілька доларів", - говорить професор.
Доктор Хаас зазначив: люди можуть думати, що все це «жарти вчених». Щоб переконати глядачів він закрив рукою світло, так, що те не поступало в приймач - відео миттєво зупинилося. Після того як квіти продовжили розпускатися на екрані, він повернув лампу в сторону від приймача і відео зупинилося знову.
Швидкість передачі інформації таким способом склала 10 Мбіт/с, проте Хаас планує збільшить пропускну здатність інтерфейсу до 100 Мбіт/с до кінця року. У минулому році компанія Siemens, яка також веде розробки в області видимих світлових комунікацій, повідомила про досягнення швидкості в 500 Мбіт/с на відстані п'яти метрів.
Технологія передачі даних за допомогою світла приваблива в тому, що дозволяє здійснити бездротову передачу даних без використання радіохвиль. Їх використання може бути небажане або просто небезпечне в таких місцях як: нафтові платформи, де радіохвилі можуть викликати іскру; під водою, де сіль проводить електричний струм, на літаках, де можливі перешкоди в роботі навігаційних приладів.
Крім того, передача даних по Li-Fi може бути припинена шляхом перекриття потоку світла і, таким чином, ефективно блокується шторою або стіною. У цьому випадку ризик витоку інформації з дому чи з офісу помітно знижується. Дослідники вважають, що сигнали можуть передавати самі звичайні світлодіодні світильники, що використовуються, наприклад, у вуличному освітленні, в автомобільних фарах або будинку. До речі, Klipsch - виробник звукових колонок, в минулому році представив модель, яка здатна відтворювати музику із звичайних домашніх світлодіодних ламп.
(Джерело RU: vesti.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting