Google зруйнує твою пам'ять
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
16.07.11 17:07
There are no translations available.

Вплив Інтернету на пам'ятьЧергове дослідження, проведене на чолі з Бетсі Спарроу, було покликане виявити вплив Інтернету на людську пам'ять.
Результати в черговий раз повинні викликати занепокоєння у постійних мешканців Мережі. Вчені прийшли до висновку, що Інтернет змінює природу нашого сприйняття. Ми вчимося знаходити факти, але при цьому перестає функціонувати механізм запам'ятовування.
Патрісія Коен "Times" підсумовує результати:
Доктор Спарроу і її співробітники, Даніель М. Вегнер Гарварду і Дженні Луї з університету Вісконсіна, Медісон, підготували чотири різних експерименти на пам'яті. В одному учасники вводили 40 фактів - наприклад, "око страуса більше, ніж його мозок" - в комп'ютер. Половина учасників вважала, що інформація буде збережена в комп'ютері, інша - що дані будуть стерті.
"Учасники не докладали зусиль, щоб щось запам'ятати, думаючи, що зможуть знайти потрібну інформацію в будь-який момент", пишуть автори.
Другий експеримент був націлений на визначення, чи зачіпає комп'ютерна доступність ті дані, що ми пам'ятаємо. "Якщо задати, наприклад, питання, чи є які-небудь країни тільки з одним кольором в своєму прапорі", пишуть дослідники, "ми згадуємо, що знаємо про прапори, або в голову приходять думки, що треба б вийти в Інтернет і дізнатися? "
У цьому випадку учасників попросили запам'ятати і самі дані і в яку з п'яти комп'ютерних папок вони були збережені. Люди виявилися більш здатні до запам'ятовування папок.
Людина пристосовується до сучасного інформаційного середовища, інтегрується з обчислювальними машинами. Раніше люди могли покладатися тільки один на одного, сьогодні у людини з'явився новий «друг» - надійніший, як сховище інформації, більш доступний в плані отримання інформації. Власна пам'ять починає атрофуватися, натомість розвиваються навігаційні навички для комунікації з комп'ютерним середовищем.
Вчені вважають, що все не так погано. Тому що, незважаючи на піднесене ставлення до людської пам'яті, як невід'ємної частини його природи, вона не є надійним джерелом інформації. Дані, що зберігаються в пам'яті, мають звичай спотворюватися з часом, і в кінцевому підсумку не відображають дійсний стан речей. Це входить в теорію консолідації пам'яті. (Див. роботу Елізабет Лофтус про похибки пам'яті.)
Інтернет виступає не тільки в ролі ефективного джерела і сховища інформації, а й порівняння спогадів різних людей. Він може використовуватися як інструмент перевірки фактів, що становлять світосприйняття окремого індивідуума, що не дозволить людині піти в егоїстичний соліпсизм. Спільно використовуючи і порівнюючи наші спогади ми можемо контролювати суб'єктивність власного сприйняття.
Однак, скільки не придумуй красивих слів, а порушення пам'яті, уваги і інші психічні відхилення, викликані зловживанням використання комп'ютера та Інтернету, залишаються патологією, а не адаптацією.
(Джерело RU: oszone.net)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting