Експерти: «ВКонтакте» зрадила своїх користувачів
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
04.07.11 17:30
There are no translations available.

Соціальна мережа «Вконтакте»Соціальна мережа «Вконтакте» в ході судового розгляду з Gala Records/EMI передала звукозаписній компанії дані про IP-адреси користувачів, що публікують піратський контент.
На думку експертів, це може сильно вдарити по соцмережі, яка притягувала до себе багатьох користувачів саме через можливість безкарно розміщувати і завантажувати різний контент, у тому числі і не зовсім законний.
На думку експертів, соцмережа «ВКонтакте», завжди закривала очі на піратські нахили своїх користувачів, поступила зрадницьки по відношенню до них. Керівництво мережі повинно було само відповідати за це перед Gala Records/EMI, а не здавати користувачів Управлінню «К» при МВС РФ.
До відома, соціальна мережа «Вконтакте» (на відміну від Facebook або Youtube) дозволяє своїм користувачам викладати на сторінках будь аудіофайли і не відстежує, чи порушують розміщені матеріали авторські права. Ці файли за умови, що користувач не закрив до них доступ, можуть прослухати інші учасники соцмережі: або зайшовши на його сторінку, або скориставшись інтернет-пошуком.
Як стало відомо, в ході судового розгляду «ВКонтакте» передала інформацію про десять користувачів, які нелегально завантажують в мережу композиції групи Infinity та співачки МакSим. Представники соцмережі запропонували правовласникам подати позови на цих користувачів. У свою чергу представники Gala не хочуть судитися з користувачами. Компанія стверджує, що не зможе вирахувати їх за IP-адресами. А по-друге, рядові пірати не заробляють на відміну від «ВКонтакте» на неліцензійному контенті.
Крім того, звукозаписна компанія оцінила збитки в 115 000 рублів. Однак соцмережа свою провину заперечує, заявивши, що інтернет-портал є лише майданчиком, куди завантажують контент користувачі, їх і слід притягати до відповідальності.
«ВКонтакте» при цьому відмовляється видавати позивачу в суді паспортні дані користувачів, які завантажують піратський контент, кваліфікуючи це як порушення закону «Про захист персональних даних».
Спеціаліст в сфері інтернет-технологій і технічний директор IT-компанії «Базис-Медіа» Сергій Павлов прокоментував «МК» ситуацію, що склалася:
- За кордоном «ВКонтакте» має негативний образ і включена в список розповсюджувачів піратської продукції ("чорні списки" RIAA - Американської асоціації звукозапису та USTR). Постійні скандали переслідують мережу за розміщення контрафактних матеріалів. Керівництво соцмережі вважає, що жодних законів не порушує, однак претензії з боку російських та західних правовласників тільки ростуть.
«Передавши IP-адреси користувачів, по суті «ВКонтакте» усувається від вирішення проблеми, запропонувавши звукозаписній компанії ганятися за кожним користувачем окремо, - вважає Павлов. - Очевидно, що мережею вже незадоволені надто багато правовласники і тиск, і позови будуть множитися. Законодавство у цій сфері в Росії не відрегульоване так само, як скажімо в США чи Європі. «Вконтакте» цим і користується». Найцікавіше, підкреслив Сергій Павлов, що «саме Вконтакте заробляє в даному випадку гроші, а не користувачі».
IT-експерт дав пораду читачам «МК», як не опинитися під «ковпаком»: «Розміщуйте не самі композиції в Інтернеті, а тільки посилання на них - це убезпечить вас від судового переслідування».
Варто нагадати про те, що в січні цього року в Росії вперше було порушено справу проти користувача «ВКонтакте» за заявою представників фірми грамзапису «Нікітін». Рекорд-лейбл поскаржився, що фонограми, які належать йому, незаконно поширюються в соціальній мережі. В ході перевірки, проведеної фахівцями Управління «К», з'ясувалося, що одним з найбільш активних користувачів, які здійснюють незаконне відтворення і доведення до загального відома музичних творів, є 26-річний москвич, який розмістив на своїй персональній сторінці 18 аудіозаписів відомої російської музичної групи, число скачувань яких іншими користувачами склало понад 200 тисяч. Від дій тільки одного правопорушника правовласник зазнав збитків у вигляді недоотриманої вигоди в розмірі 108 тисяч рублів.
До слова, найпопулярнішою соціальною мережею в країні незадоволені не тільки правовласники, а й Рособрнадзор. Це відомство має намір судитися з «ВКонтакте», де були викладені матеріали ЄДІ. Звинувачення стосуватимуться порушення прав споживачів - у зв'язку з наданням невірних контрольно-випробувальних матеріалів за гроші. Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що під час ЄДІ з математики багато випускників отримували відповіді на мобільні телефони з мережі «ВКонтакте»: у спеціальній групі, в яку вступили близько 300 тисяч осіб, розміщувалися варіанти відповідей ЄДІ, причому інформацію пропонували купити.
(Джерело RU: mk.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting