Інтернет починає світове тестування протоколу IPv6
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
07.06.11 20:40
There are no translations available.

IPv6 DayЧерез кілька годин по всьому світу почнеться так званий IPv6 Day, коли сотні популярних сайтів, включаючи Google, Yahoo, Facebook, Bing і інші, візьмуть участь у 24-годинному випробуванні нового інтернет-протоколу IPv6.
Незважаючи на те, що самі компанії впевнені в успіху даного заходу, багато користувачів побоюються, що хакери тим чи іншим чином спробують обернути даний захід у своїх інтересах.
Формально World IPv6 Day або всесвітній день IPv6 стартує 8 червня в 0:00 годин за Гринвічем (4:00 мск) і триватиме до 23:59 за Гринвічем (9 червня 3:59 мск).
Багато фахівців з інформаційної безпеки кажуть, що 400 найбільших світових компаній, урядові органи та наукові лабораторії по всьому світу технічно можуть стати об'єктами DDOS-атак і інших хакерських заходів у наступну добу. "За останні півроку ми і так спостерігали величезне зростання числа DDOS-атак. З IPv6 атакуючим буде простіше порушувати злагоджену роботу мереж, тому що далеко не всі системи ІТ-безпеки навчилися проводити глибоку інспекцію IPv6-трафіку", - говорить Рон Мейрав, директор з маркетингу Redware. Сама компанія Redware також бере участь у IPv6 Day.
За словами Мейрав, одне із самих серйозних побоювань у мережевих адміністраторів викликає той факт, що заголовки IPv6-пакетів вчетверо більші, ніж заголовки IPv4-пакетів. Це означає, що мережним пристроям по всьому світу доведеться обробляти вчетверо більше даних, що також означає їх більшу схильність перевантажень.
"Говорячи технічно, досягти 100%-ного завантаження мережі тут у чотири рази простіше. Маршрутизаторами і комутаторами доведеться проводити набагато більше обчислень, а контент-провайдерам доведеться більш ретельно спостерігати за даними, що передаються", - говорить він.
Крім того, експерт говорить, що на сьогодні IPv6 сам по собі не так добре вивчений, як IPv4 і це створює додаткові загрози. "Можливо, що з IPv6 ми зможемо спостерігати якісь нові методи мережевих атак. Ймовірно, що міжмережевим екранам по всьому світу лише належить навчитися працювати з новим типом трафіку", - упевнений Мейрав.
Втім, основні учасники World IPv6 Day закликають не "демонізувати" цю по більшій частині чисто технічну подію. На думку Джона Брозовського, головного мережевого інженера компанії Comcast, одного з найбільших мережевих провайдерів, швидше за все, день пройде гладко і більшість користувачів не побачать будь-якої різниці, працюючи в інтернеті як і зазвичай.
У компаніях Cisco і Juniper кажуть, що World IPv6 Day - це хороше польове випробування для обладнання, а також непоганий тест для виробників, яким належить навчитися працювати з новим протоколом.
«Більшість контенту в Інтернеті зберігається на адресах IPv4, - зауважує Майкл Ховард, головний аналітик мереж операторів та ЦОД в агентстві Infonetics Research. - Абсолютно ясно, що перехід з IPv4 на IPv6 буде довгим, але цілком керованим процесом ». «Вичерпання адрес IPv4 - важливий і давно очікуваний переломний момент в історії Інтернету», - додає Алейном Дюран, директор з розробки програмного забезпечення Juniper Networks.
Нагадаємо, що доступний пул IPv4-адрес вичерпався ще на початку цієї весни і тепер у світовій телекомунікаційній галузі не залишається іншого вибору, окрім як переходити на нову версію IP-протоколу, яка пропонує високу адресну ємність. Питання полягає в тому, як і де підприємствам отримувати необхідні ресурси та рішення для переходу на IPv6. На практиці виявляється, що однією з найбільших проблем для користувачів виявляється несумісність IPv4 та IPv6.
"Люди часто запитують нас як саме провести перехід на IPv6, до кого звернутися і з чого почати", - говорить Джон Карріна, президент і виконавчий директор північноамериканського інтернет-реєстратора ARIN.
За його словами, відсутність зворотної сумісності між двома протоколами є істотною складністю. "Користувачів бентежить той факт, що не можна паралельно запускати IPv4 і IPv6, а цим системам якийсь час доведеться існувати разом, тут нічого не поробиш. Скільки це співіснування триватиме - невідомо, очевидно, що воно затягнеться на роки, можливо на 10 років" , - говорить він.
Говорячи про нинішні темпи впровадження IPv6 Марті Леві, директор IPV6 Strategy, говорить, що вже багато великих користувачів і сегментів мереж працюють у новій версії протоколу. Він зазначив, що всі сучасні операційні системи підтримують протокол, є його підтримка також в апаратному забезпеченні, багато сервіс-провайдерів також підтримують цю версію.
За словами Леві, до 3 травня у мережі близько 10% всього трафіка вже передавалося в IPv6, причому з початку року цей показник подвоївся, що є рекордом приросту за весь час існування IPv6. У той же час, експерт говорить, що зараз близько половини всього мережевого обладнання підтримує IPv6. "Запитайте свого провайдера, чи підтримує він IPv6, якщо ні, то, ймовірно, варто задуматися про вибір іншого", - говорить Леві.
Робертс також повідомив, що в рамках заходу деякі великі апаратні і програмні вендори приготують свої розробки, повністю сумісні з IPv6. "Планована акція повинна надати помітний ефект на інтернет-співтовариства і ми б хотіли, щоб про неї знав буквально кожен користувач мережі", - говорить координатор.
Лоренцо Коліт, мережевий інженер Google, говорить, що акції, подібні червневій, повинні будуть допомогти простим користувачам перейти на нову версію IP. "Настав критичний момент, так як IPv6 вже розгорнуто в багатьох мережах, але досі він ніколи не використовувався так широко", - говорить він.
Коліт каже, що приблизно 99,95% інтернет-користувачів ніяк не відчують на собі перехід на нову версію протоколу, у той же час він відзначив, що деякі користувачі все-таки можуть випробувати короткочасні проблеми з доступністю ряду ресурсів у мережі.
(Джерело RU: cybersecurity.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting