Розвідка пішла в Мережу
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
П'ятниця, 23 липня 2010, 08:33

Інтерпол запрошує громадян ловити злочинців всією інтернет-спільнотою. І він не одинокий в такому бажанні.

Інтерпол вирішив залучити користувачів Глобальної мережі до пошуку злочинців за допомогою свого сайту. В якості експерименту Інтерпол вже розмістив інформацію про декілька сотень особливо небезпечних злочинців, що розшукуються в рамках операції «Міжнародний розшук і арешт злочинців-втікачів».

- Задум непоганий, але як вони змусять користувача заходити туди? Адже цей сайт не популярна соціальна мережа типу facebook, odnoklassniki, vkontakte. І головне, чим вони будуть мотивувати аудиторію? Ідеєю «зловити і знешкоджувати» або якимось бонусом? - Задається питанням Роман Ромачев, експерт з економічної розвідки. - Не можна забувати, що знайти людину в Мережі іноді складніше, ніж голку в стозі сіна, розмірковує експерт, оскільки Інтернет - штука умовно анонімна. І злочинці навряд чи стануть вести активне інтернет-життя під своїми реальними іменами.

Якщо поставити собі за мету шукати цілеспрямовано, як це роблять той же Інтерпол і різноманітні спецслужби світу, то тут застосовуються зовсім інші технології. За словами Ромачева, існує спеціальний алгоритм пошуку злочинців за допомогою технології, що застосовується бізнес-розвідниками. Він виглядає так: спочатку збирається детальна інформація про злочинця. Потім виявляється його найближче оточення. Потім ставиться на контроль Інтернет на факт згадки в Мережі цих осіб.

Крім того, зараз можна без проблем здійснювати моніторинг соціальних мереж на активність цікавлених осіб, підкреслює бізнес-розвідник. За схожою схемою вже давно працюють російські судові пристави, вишукуючи боржників.

Приблизно місяць тому з ініціативою залучити людей до благої мети з виявлення злочинців виступила і російська ФСБ, згадує Ромачев. Луб'янка навіть обіцяє платити таким інформаторів. Але чим це загрожує останнім?

- Людина, що отримала винагороду від ФСБ, повинна повернути до державної скарбниці 13 відсотків прибуткового податку. Це означає, що інформація про інформатора буде у податкових служб, що загрожує її витоком.

За кордоном ці функції, як правило, виконують не рядові громадяни, а фахівці з інтернет-розвідки, які знаходяться на контракті у держави.

Автор: Наталія Козлова

(Джерело RU: rg.ru)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting