Opera 11 - чи не занадто пізно?
Рейтинг статті: / 9
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 24 жовтня 2010, 16:05

Багатьом подобається браузер Opera. Правда.   Потім прийшли інші, більш практичні, господарські та вмілі браузери, до яких вже звикли і обросли спільними звичками ... але ...Але іноді візьмеш і все ж таки спробуєш знову.
 А раптом вийде? Ставиш нову версію Opera, радієш новим фішкам і вмінням, намагаєшся налаштувати все під себе, зітхаєш ... і знову назад - до Firefox. Ні, норвезький браузер зовсім не пристосований для спільного життя.
Це просто дивно. Програма, що володіє самими передовими технологіями, сміливо впроваджує чудові рішення, які потім благополучно переймають конкуренти, ніяк не може вибратися з розряду аутсайдерів.
 
Ну гаразд, коли-то це можна було списати на платний статус, але це було так давно, зараз-то що заважає?
 

 

 

 

 

 

 

 
На погляд автора, вся біда норвезьких розробників у закритості їх браузера. Так, можна створити найшвидший движок, так, можна намалювати безумно красивий і ергономічний інтерфейс, але користувачам постійно буде чогось не вистачати. Одному - зручного кроссбраузерного менеджера паролів, іншому - зрозумілої підтримки користувальницьких скриптів і стилів, а третій взагалі хоче щось своє. І якщо в Firefox та Chrome за допомогою багатьох тисяч розширень можна задовольнити навіть самий збочений вибрик фантазії, то в Opera навіть для простих, але не передбачених розробниками дій, доводиться лізти в конфіги, пробувати якісь любительські складання і здійснювати інші шаманські дії.
 
 
І ось, як Ви напевно все знаєте, в Opera нарешті-то з'являються розширення. Всі любителі цього браузера (навіть ті, які раніше з фанатичним завзятістю стверджували, що "... нам не треба розширення, в Opera і так є все, що потрібно":)) з величезним інтересом і радістю зустріли цю новину. За заявами розробників, розширення будуть використовувати відкриті стандарти (HTML5, CSS, Javascript) і з перших відгуків сильно змахують на хромівські. Більш того, відкрите API дозволить розробникам легко перенести на Opera 11 розширення, які вони вже створили для інших браузерів.
Звучить це все просто чудово - це саме те, чого не вистачало Опері вже довгий час. Однак, особисто в автора виникають і деякі сумніви. Чи зможе це нововведення переломити ситуацію і зайняти браузеру більш гідне місце? Чи підтримають розробники і чи з'явиться достатня кількість корисних розширень? І найголовніше - як до цього поставляться користувачі?
Здається, що час для Opera вже безповоротно втрачений і стрибнути в потяг, на жаль, навряд чи вдасться.
(Джерело RU: lifehacker.ru)
Відповідь браузера Opera нашому автору
Мені подобається автор попереднього матеріалу. Правда.
Це як зануритися в чорно-білий світ, побачити монохромну веселку і, зрозумівши, що це тільки сон, прокинутися і повернутися до миру кольорового, неоднозначного і тому куди більш цікавого.
У сімейному житті все приблизно так само. Для ототожнення 50 млн користувачів Opera з збоченцями, які живуть з невмілими жінками ... вибачте, браузерами багато аналізувати не треба. А от для того щоб розібратися і, можливо, зрозуміти, що дружини ... пробачте, браузери, не такі вже й невмілі, і кожен з них має свої плюси і мінуси - мабуть необхідно як мінімум терпіння.
Перш за все, я не вважаю себе аутсайдером і ні в якій поїзд, стрибати не збираюся - я вже виїхав на експресі, що відправився, слава Богу, 16 років тому і відчуваю себе чудово. Для того щоб зрозуміти наскільки чудово, а також спробувати спрогнозувати моє майбутнє можна: а) опитати 50 млн. моїх користувачів; б) переглянути фінансову звітність моїх батьків. Вони живуть на свої кровно зароблені, ні в кого не займають, не крадуть, не п'ють, не курять, живуть чесно і відкрито, заробіток стабільний і багатосторонній. До речі, заходьте до нас як-небудь на каву чи чай - із задоволенням почастуємо і побалакаємо.
Хотів на цьому закінчити, але прочитав ваш пост ще раз і згадав анекдот про те, як до лікаря прийшов 60-річний старий, поскаржився на відсутність чоловічої потенції та на натяк про закономірності цього явища в його похилому віці заперечував: «А мій 70-річний сусід говорить, що у нього з цим все нормально! »-« Ну і ви говорите »- радив лікар.
Я до того, що у браузерів може бути величезна кількість розширень, які комусь дійсно важливі, але насправді користуються ними не так вже й багато людей, як вам здається, а от розмов - так, багато. Більше того, для 99% користувачів Інтернету «кроссбраузерну менеджер паролів», як ви зволили висловитися, - словосполучення з розряду фармакологічних термінів. Я далекий від недооцінки користувачів, але й вам раджу не переоцінювати навички та вміння простих смертних, і вже тим більше їх потреби. Інша справа, що користувач, ймовірно, хоче мати можливість підібрати колір тулбарів під нові рукавички і поміняти дизайн панельки, розташування закладок. Будь ласка, у нас така можливість давно є.
Мої батьки і правда до останнього не вважали за необхідне «розширювати» мене, особливо якщо врахувати, що в мені вже передбачені прекрасні можливості кастомізації, наприклад, створення бічних панелей, віджетів та програм Unite. І тому ми дійсно до цих пір упевнені, що у мене є все, що треба, щоб бути улюбленим домашнім браузером прямо «з коробки» для абсолютної більшості користувачів. Але користувачі просили і наполягали, і мої творці пішли назустріч. Тепер я розширювана. Але я не переоцінюю значення своєї нової властивості. Кому-то буде зручно, але далеко не кожному користувачеві воно потрібно. Як ви думаєте, який відсоток користується найпопулярнішим розширенням для Firefox - Adblock? Втім ... не буду говорити, щоб вас не засмучувати.
Ну і, нарешті, розширення - це далеко не єдині мої можливості в 11-й версії. Слідкуйте за подіями і, сподіваюся, ви не будете розчаровані.
Зі все ще ніжними почуттями і жевріючий надією,
Ваша перша любов - браузер Opera.
(Джерело RU: lifehacker.ru)
Ніколи не думав, що Opera настільки брутальний та зневажливий до інших браузер :(  Хоча...не варто засмучувати тих 3% світових користувачів  Інтернету - вони також люди (прим. редактора)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting