Релевантність пошуку або чому Яндекс не любить українські сайти?
User Rating: / 8
PoorBest 
Sunday, 20 May 2012 13:44
There are no translations available.

Релевантність пошуку ЯндексаЯ обожнюю пошук в Яндексі із-за можливості формувати складний запит з використанням логічних операторів та операторів відстані між ключовими словами.
Оскільки мені, як викладачу, доводиться часто розповідати про ефективний пошук в Інтернеті, то я завжди розповідав, як треба шукати, на прикладі Яндекса. Ще два роки тому, аналізуючи пошукові системи, отримав цікавий результат, який показував, що для україномовних сайтів індекс Яндекса не настільки більший від індекса Google, як в російськомовному сегменті. Але все ж таки більший!
Поступово,  розвиваючи свій персональний сайт, відстежуючи метрику та видимість його сторінок в різних пошукових системах, сьогодні приходжу до висновку, що Яндекс почав майже повністю ігнорувати україномовні сайти. Щоб не бути голослівним, давайте зробимо порівняння.
Дані метрики Яндекса з 12 найпопулярніших запитів для сайту isearch.kiev.ua:
Бачимо, що для україномовних фраз Яндекс далеко позаду Google. «Це ні про що не говорить», скажете Ви, «просто українці в Яндексі не шукають українською мовою».  Щоб переконати Вас в іншому, ще одне порівняння:
Звертаю Вашу увагу, що  Яндекс додав у свій індекс за 2 роки існування сайту лише 33 сторінки. Робот завантажує україномовні сторінки і вони відкладаються Яндексом для аналізу «на потім». Тому, звичайно, шукай - не шукай, але результат буде нульовий. А що в Google:
Бачимо, що в основному індексі Google на сьогодні знаходиться понад 900 сторінок сайту. В 30 разів більше! При цьому сайт є в каталозі DMOZ і головна сторінка має PR=3. Невже Google так сильно помиляється ? sad
Можливо сайт isearch.kiev.ua в чомусь завинив перед Яндексом? Так ні ж, всі виключені роботом Яндекса сторінки цілком зрозуміло, та й не так їх багато, порівняно з тим, скільки проіндексовано:
А при чому тут релевантність?
Річ в тім, що мій сайт намагається бути трьохмовним, хоча основна мова – українська, і за російськомовним пошуковим запитом «глубинный интернет», як було показано на першому скріншоті статті, відповідна сторінка сайту була в результатах пошуку Яндекса і не просто на першій сторінці, а в першому рядку. Була! І раптом зникла, взагалі її зараз немає серед  сторінок сайту в пошуку Яндекса:
На першому місці «більш релевантна» сторінка з приколами. «Я плакаль» від отриманих результатів пошуку wink. Зовсім нічого не зрозуміло.  Хіба можуть бути результати пошуку релевантними, якщо ігноруються сторінки сайтів?
Ви думаєте просто не повезло сайту і це одинокий приклад? Ні, є ще один близький до мне сайт isearch.in.ua, який лише російськомовний, і з ним все ОК – Яндекс його чудово індексує і додає сторінки в пошук – там вже Google «пасе задніх».
Висновки з наведеного робіть самі, а я свої висновки вже зробив і не на користь любимому Яндексу: доведеться вчити інших, як шукати в Інтернеті, на прикладах з Google. В усякому разі там все більш зрозуміло і передбачуване, незважаючи на примхливу поведінку парочки: Панди і Пінгвіна smiley.
P.S.
Пройшов тиждень. І за що не може не подобатися Яндекс, так це за те, що там працюють люди, які чутливі до запитань, до зауважень. Реагують дуже швидко і, якщо в змозі, так же швидко їх виправляють.  От як змінилась кількість сторінок сайту в пошуку:
І я вже «не плакаль», бо в результати пошуку повернулась «загублена» сторінка:
Надіюсь, що так Яндекс працює з усіма і завжди, а якщо є проблеми, то він від них не відмахується. Дякую.
С.Могильний
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting